21 C
Ness Ziona
יום שישי, אפריל 12, 2024

שמואל בוקסר המנכס בע"מ

חובה לקרוא

מאז שנבחר שמואל בוקסר לראשות העיר הוא עסוק ביח"צ אינסופי.  אם היינו נחשפים למיזמים חדשים שלו אז ניחא – חוץ מבניית משרדים לעירייה.  אבל מה שאנו שומעים לרוב זה אדם שמתהדר בנוצות לא לו. 

רוצים דוגמא? הרשימה ארוכה: 

 • שלב ג' של קריית החינוך פארק המדע – יוזמה ותכנון של יוסי שבו
 • השיפוץ של בית הכנסת הגדול – יוזמה וגיוס משאבים יוסי שבו 
 • חנוכת צומת וייצמן – אריאל שרון – יוזמה, תכנון ותקצוב יוסי שבו 
 • אזור תעשייה פארק המדע – תכנון וקידום יוסי שבו 
 • בית ספר שיבולים – יוזמה טלי חייט ותכנון יוסי שבו 
 • המקווה בטירת שלום – יוזמה אלי לוי ותכנון יוסי שבו 
 • שדרוג גבעת האהבה – תכנון יוסי שבו
 • אפילו פארק הספורט הוא שדרוג של הספורטק שחנך יוסי שבו 
 • פרויקט פינוי בינוי מתחם נחמיה – קידם יוסי שבו
 • פרויקט פינוי בינוי ביד אליעזר – קידם יוסי שבו 
 • דיור לזוגות צעירים בשכונה החדשה נס 130 – יוסי שבו 

ואתמול יצא שוב ראש העירייה שמואל בוקסר בפוסט על מתחם ביג בנס-ציונה. ההדמיות שלו תמיד מרשימות רק שהוא שוכח לספר לציבור שהמיזם הוא בכלל לא של העירייה! מדובר ביוזמה של יזמים פרטיים שבזמנו בכלל עקפו את העירייה וניגשו לוועדה המחוזית לאישור המתחם. 

וכך נכתב בפרוטוקול של מליאת בניין עיר בראשות ראש העיר המנוח יוסי שבו ז"ל מיום 26.7.2017: "יזמי התכנית הגישו את התכנית לועדה המחוזית ללא חתימת הועדה המקומית. במסגרת ההנחיות שהתקבלו מהועדה המחוזית, נדרשו היזמים לבדוק את התאמת התכנון לעקרונות תכנית המתאר. לאחר בחינה מחודשת של התכנית, מבקשים היזמים לכלול בה מספר שינויים בהתאמה לתכנית המתאר תוך שינוי התנאים להפקדתה. כמו כן, בעקבות חוות דעת עורכי תכנית המתאר, עלה הצורך בהוספת שטחים ציבוריים. הועדה מתבקשת לדון ולהחליט על השינויים בתכנית.". 

אתם מבינים? מדובר ביוזמה פרטית לחלוטין של קידום תכנית להקמת מרכז מסחרי מדרום לדרך הנפת הדגל (מצורפת מפה), שמטרתה, כך נכתב ב-2017: "מטרת התכנית הקמתו של מרכז מסחרי, בעירוב עם שימושים נוספים כדוגמת שטחי משרדים ודיור מיוחד, באמצעות שינוי ייעוד מתעשיה, לשימושים סחירים, דיור מוגן ,מסחר, תעסוקה ושטחים ציבוריים". 

חברי המועצה שנכחו בישיבה שאישרה פה אחד את התכנית עם שינויים היו: יוסי שבו ז"ל – ראש העיר ויו"ר הועדה, שחר רובין – סגן רה"ע וחבר ועדת המשנה, שולי מזרחי – סגן רה"ע וחבר ועדה, עמוס לוגסי – חבר ועדה, סמדר אהרוני – חברת ועדה, ציפי זילברמן – חבר ועדה, לירן יגודה – חבר ועדה, אליהו לוי – חבר ועדה, ד"ר הדס שחורי – חברת ועדה, יעקב קורצי – חבר ועדה, יצחק כהן – חבר ועדה. 

הם אישרו בין היתר שלא תהיה בנייה יותר מ-10 קומות מגורים מעל קומות המסחר,  ממוצע גודל ליח"ד יהיה 50 מ"ר ולא יותר מ-65 מ"ר, וכן קבעו כי השימושים שיותרו בשטח התכנית יהיו רחבים ככל האפשר כדוג': דיור מוגן, מסחר, משרדים, תעשיה עתירת ידע. 

אז כעת בא ראש העירייה שמואל בוקסר ומנסה לעשות על כולנו סיבוב, בניסיון להציג כאילו הוא הביא את big לנס-ציונה והוא זה שקידם את המתחם ואת המסחר והתעסוקה והדיור המוגן. והוא והוא והוא. 

צילום מסך

אז יכול להיות שבתקופתו חלו שינויים בתכנית כפי שמתבקש מכל ראש עירייה, אך לזקוף זאת לטובתו ולנכס זאת לעצמו זה כבר מרחיק לכת. 

והשאלה המתבקשת היא, היכן שולי מזרחי חברו של יוסי שבו ז"ל והיכן עמוס לוגסי יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה כיום ושחר רובין יו"ר האופוזיציה –  האם אף אחד לא מסוגל לפצות פה ולהגיד שמישהו כבר היה שם לפני בוקסר ולא הכל זה הוא ולא הכל זה בזכותו?

תזכורת לכתבה מהעבר שמוכיחה את הבלוף הגדול: https://ness-news.co.il/2021/06/15/%D7%A9%D7%95%D7%91-%D7%91%D7%95%D7%A7%D7%A1%D7%A8-%D7%9E%D7%A0%D7%9B%D7%A1-%D7%9C%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7%95-%D7%90%D7%AA-%D7%94%D7%99%D7%A9%D7%92%D7%99%D7%95-%D7%A9%D7%9C-%D7%A7%D7%95%D7%93%D7%9E%D7%95/

4.7 3 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

הערה 1

Subscribe
Notify of
1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous
1 year ago

כתבה מעניינת ואינפורמטיבית מאד. הדבר היחיד ששמענו מבוקסר במשך ארבע שנים ש"זוקף" לזכותו של שבו ז"ל, הוא גרעון בקופת העירייה. )דבר שכנראה לא היה ולא נברא!

- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן