27.1 C
Ness Ziona
יום ראשון, יוני 16, 2024

משבר חמור פרץ בבית ספר ארגמן ועד עתה העירייה וראש העיר מגלים אוזלת יד!

חובה לקרוא

הורי כיתה ו 2 בארגמן – חסרי האונים מאוכזבים: היכן העירייה וראש העירייה? משברים אינם נפתרים מעצמם!

פנינו לעירייה בשאילתה וטרם קיבלנו כל התייחסות.

הורים מתוסכלים טוענים: "התחושה היא שילדנו בכיתה הכי חשובה שלהם הפכו לניסוי של בית הספר והעירייה ונאלצים לפגוש דמות לא חינוכית בכלל אשר אמורה ללוות אותם לקראת החטיבה".

עוד טוענים ההורים: "בניגוד למה שמסרה העירייה אנחנו בשום שלב לא דיברנו או דרשנו לפטר את המורה! ויתרה מזאת הצענו לתגבר את הכיתה במחנכת קבועה נוספת ומנוסה שמכירה את המערכת ותהיה לעזר עבור המחנך והתלמידים".

אמא שביקשה להישאר בעילום שם אמרה לנו מתוך כאב: "אני שולחת כל יום את הילד שלי בחרדה גדולה לבית הספר, אני לא יודעת מה הוא יפגוש? אילו מסרים המחנך יעביר לו? מה הוא ילמד ומה הוא יבין? אילו עונשים הוא יקבל? ממש חרדה גדולה!"

הרקע למשבר: במשך 6 שנים הוחלפו לכיתה (היום ו'2) 5 מחנכות/ים.

מחנכת הכיתה משנה שעברה החליטה שהיא לא ממשיכה לעבוד בבית הספר ולכאורה מנהלת בית הספר הייתה מודעת לכך עוד מאמצע שנה שעברה.

יומיים לפני תחילת השנה (תשפ"ב) קיבלו ההורים מערכת שעות עם שם של מחנך חדש בבית הספר.

המחנך (ששמו שמור במערכת מפאת צנעת הפרט) חזר למערכת החינוך לאחר 15 שנה. במהלך תקופת היעדרותו פעל בשוק הפרטי למחייתו. והשנה קיבל תפקיד של חינוך כיתה, ללא שום הכשרה או הכנה מראש (למעט מספר חודשים שבהן עבד כמורה זמני בעיר סמוכה לנס-ציונה), ועוד חינוך כיתה ו' שהיא השנה הכי חשובה לפני חטיבת הביניים, עבור התלמידים.

החל מהימים הראשונים לעבודתו כמחנך כיתה ו'2 בבית ספר ארגמן, תלמידי הכיתה חזרו מבית הספר מבולבלים. חלקם טענו כי הם לא מבינים מה המחנך אומר, ואינם מבינים מה הוא כותב על הלוח. התלמידים תיארו מצב כאוטי בכיתה. מצב שלא השתנה עד עצם היום הזה.

לבקשת ההורים,התקיימה אסיפת הורים בנוכחותו. ההורים יצאו עם לסתות שמוטות ומודאגים, לאחר שהבינו עם מה ילדיהם עומדים להתמודד בשנה זו.

הנושא שמאוד מדאיג את ההורים היא העובדה כי ילדיהם עתידים לעלות בסוף השנה מהיסודי לחטיבה, ולכן לכיתה ו' יש עבורם משמעות גדולה, בהכנה לקראת המעבר.

ההורים מעידים כי התקיימו עד כה המון שיחות – עם ההורים והועד, עם הנהלת בית הספר והועד אך דבר לא עזר.

הורה שפנה למערכת "נס-ציונה בחדשות" וביקש להישאר בעילום שם טען כי "האיש הזה פשוט מצלק לנו את הילדים דרך השיח והמסרים שהוא מעביר להם, ההשפלות שהם חוטפים ממנו, הכאוס והבלגן בכיתה ברמה שגם המורות המקצועיות כבר מזלזלות בילדים ובמחנך עצמו".

במטרה לפתור את המשבר, הועד של הכיתה קבע פגישה עם מנהלת בית הספר וביקש ממנה דיסקרטיות מוחלטת על מנת שלא לפגוע בכבודו של המחנך. אך משום מה מנהלת בית הספר החליטה לזמן את המחנך לפגישה עם הועד ובכך נבצר מהועד לדבר גלויות.

והכי חמור, כשהמחנך חזר לכיתה ולכאורה הטיח בתלמידים לפי עדויותיהם: "הלכתם להתלונן להורים שלכם, אין בעיה עכשיו תקבלו יחס בהתאם".

להורים שפנו למערכת "נס-ציונה בחדשות" היו לא מעט דוגמאות. הם ביקשו להמחיש ואנו מציגים בפניכם את הדברים בשם אומרם:

  • תלמיד שמדבר הוא שואל אותו או אותה מה אמרת? עכשיו תכתוב או תכתבי את מה שאמרת 200 פעם בדף כל מילה בצבע אחר.
  • המחנך מוציא תלמיד או תלמידה מהכיתה ומאלץ אותו או אותה לעמוד בחוץ עם הגב לקיר.
  • תלמידה ששאלה שאלות לגבי מה שלימד, אמר לה המחנך: "מה את לא מבינה?? את צריכה לחזור לכיתה ה?.
  • כל יום יש התכתבויות בין הילדים בקבוצה של הכיתה – מה הוא לימד? היו שיעורים? הסיבה היא כי שום דבר לא כתוב, הכל נאמר להם בעל פה המחברות במקצועות שהוא מלמד ריקות!
  • הוא מאחר סדרתי לכל שיעור ואף פעם הילדים לא יודעים מה הוא הולך ללמד? הוא עושה מה שבא לו מתי שבא לו.

לסיכום טוענים ההורים, אין לתלמידים מענה לצרכים האישיים שלהם, אין להם למי לפנות במידה ויש להם בעיה או כשהם צריכים עזרה, אין להם אוזן קשבת המורות המקצועיות פוגשות בכל שיעור ילדים שמובן שאף אחד לא מחזיק אותם ולא קובע להם גבולות. כמעט ולא מצליחות ללמד ונאלצות להעזר בסגנית המנהלת על מנת לייצר סדר בכיתה.

ההורים שיגרו בתאריך 28.10.22 מכתב לראש עיריית נס ציונה ובו שטחו את טענותיהם. בעקבות המכתב נקבעה להן פגישה עם מנהלת בתי בספר היסודיים. פגישה ממנה יצאו חברי הועד מעודדים, לאחר שנאמר להם שהעירייה עשירה ויש להם תקציבים לתגבור חינוכי.

ואכן היא הגיעה לשיעור עם המחנך ובנוכחותו שאלה את הילדים מה הבעיה שלכם עמו. חלק מהתלמידים בתמימותם השיבו בנוכחותו. אך מה שהיה לה לומר להם זה: "תקשיבו, אני מכירה את המחנך 20 שנה, הוא אחלה בן אדם תנו לו צ'אנס".

וכשנציגת הועד דיברה בדיעבד עם מנהלת מחלקת בתי הספר היא אמרה לה: "לא ידעתי שמדובר באיש הזה (עד שהגעתי לכיתה), הוא אחלה בן אדם". והפתרון שנתנה הוא לעשות לו הכשרה להיות מחנך כיתה (על חשבון הגב של תלמידי כיתה ו').

נציין כי מפקחת מטעם משרד החינוך ביקרה בבית הספר ושיטחה פתרונות כגון: תכנית ליווי מקרוב של סגנית המנהלת (זה גם מה שכביכול היה עוד מתחילת השנה ולא הניב שום תוצאה), שיחות אישיות עם התלמידים ומעקב אישי אחרי השינויים. אך ההורים טוענים שמדובר בפתרון שטחי ולא מקובל על חשבון הילדים.

ביום שישי שעבר כאמור ההורים השביתו את הלימודים כאות מחאה ובכך מימשו את האיום של ועד הכיתה, שהופיע במכתב ששיגרו לראש העירייה.

מנגד, ועד הבית ספר והנהגת ההורים הישובית בחרו שלא להתייחס למצוקת הורי כיתה ו'2 בארגמן וצידדו במנהלת הבית ספר.

לטענת ההורים, ראש העירייה אפילו לא טרח לפנות אליהם, או לבדוק באופן אישי אף אחת מהטענות שהעלו במכתב. אדישות מצידו נרשמה גם לאחר ההשבתה. "אפילו ציוץ לא קיבלנו ממנו!" אמרו ההורים.

שמואל בוקסר-ראש העיר

שאלנו את תומר תדהר הורה בבית הספר ארגמן ומועמד לראשות העיר, מה דעתו על ניהול המשבר וכך הוא השיב לנו: "חייבת להיות מעורבות ישירה של מערכת החינוך ושל ראש העירייה בכל משבר שפורץ ואל לו לראש העיר להטיל האחריות על משרד החינוך. טובת הילדים מחייבת התגייסות מלאה שלו, אחרת מה הטעם שהוא מכהן כיו"ר ועדת החינוך, מבלי להיות מעורב באופן אקטיבי בניהול המשברים בחינוך?".

תומר תדהר המועמד לראשות העיר ועוזרו של ראש העיר יוסי שבו ז"ל, בין השנים 2007-2018
5 2 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

4 הערות

Subscribe
Notify of
4 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
נאור חגבי
1 year ago

לא הבנתי אבל למה המורה לא משחרר
מה בכוח?

נאור חגבי
1 year ago

המנהלת כל כך מרוצה ממנו שתצמיד לו עזרה או עוד מחנכת לכיתה …. נשמע סיפור מההזיות

לימור
1 year ago

נשמע חמור מאד, אבל שמענו רק את הצד של ההורים. נשמח לשמוע מה יש למחזיק תיק החינוך בעירייה לומר בנדון.
מחזיק תיק החינוך וראש העיר חייבים להיות מעורבים בנושא ולבדוק את תלונות ההורים לגופם.
עם זאת הבעיה במחסור במורים בכלל ידועה בכל הארץ. מחנך אינו צריך הכשרה מיוחדת אבל הוא צריך לתפקד כמורה הורה ומחנך לכמות נכבדת של ילדים. מורים רבים בוחרים לא לעשות זאת משום שהשכר דל והתמורה עוד יותר.
נקווה שמשבר החינוך לא יחמיר עם השנים.

Anonymous
1 year ago

חמש מחנכות?? הורי הכיתה צריכים גם לבדוק את עצמם קצת ….לא? אולי הפעם זה עולה לכותרות לצרכים פוליטיים בכלל?? אחרי כל השנים האלה שהכיתה ״חבוטה״ כביכול, זה צף רק עכשיו?כמה חודשים לפני שהילדים ממילא עוזבים?! הכל מדיף פה ריח של ספין פוליטי!!! מישהו יודע טוב טוב את הריטואל: מוצאים סוגיה על גב צוות ארגמן, מנפחים אותה טוב טוב, יוצרים מעטפת בומבסטית ומשתמשים בזה בשיטתיות לתועלת פוליטית…

- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן