33.7 C
Ness Ziona
יום חמישי, יולי 18, 2024

ימי הרדיו חוזרים: רדיו קול נס ציונה חזר לאוויר ומביא לכם רדיו מקומי, עדכני וכייפי

חובה לקרוא

כתבתו של צח אוריין אוראץ'

גם בעידן הגדוש והתזזיתי בו אנו חיים ועל אף שלל התהפוכות הטכנולוגיות שכולנו חווים, האזנה לתחנת רדיו עדיין שומרת על מקומה ועל קסמה. בלי יותר מדי גירויים חזותיים, סקלת הרדיו שלנו מתפוצצת מאפשרויות האזנה, על אחת מהן רבים לא ממש יודעים – קול נס ציונה 106FM שחזרה לשדר לאחרונה לאחר פגרה ממושכת.

התחנה, שהוקמה בשנת 2006, פועלת במסגרת פרויקט הרדיו החינוכי-קהילתי, בשיתוף משרד התקשורת, משרד החינוך ועיריית נס ציונה, והיא משדרת מקריית החינוך השש -שנתית ע"ש בן גוריון. תחנות הרדיו החינוכי הן תחנות-בת לא מסחריות של 'קול ישראל', המופעלות  על ידי סטודנטים במכללות, באוניברסיטאות ובמוסדות חינוך נוספים.

המטרה להוות כלי מרכזי בחינוכם, בעיצובם ובהכשרתם של אנשי התקשורת בהווה ובעתיד. עצם העובדה כי תחנות הרדיו הללו משדרות ממוסדות חינוך מאפשרות לתלמידים ולסטודנטים ללמוד כיצד להפעיל תחנת רדיו בדרכם לכניסתם לעולם התקשורת והרדיו ומכשירות אותם כיצד יש לצרוך את התקשורת בביקורתיות ובתבונה וליצור תכנים מקוריים, ולא פעם גם אלטרנטיביים ו"אחרים", ביחס לתכנים הנפוצים באמצעי התקשורת המרכזיים.

רוב שדרני התחנה הינם תלמידי העיר לצד שדרנים מתנדבים בוגרים מקרב הקהילה אשר הוכשרו לכך. בניהם תוכלו להאזין לשלמה ברזילי (שמגיש את "נעים לאוזן"), אלון ליברמן ("עברי על הגל"), מוטי פתאל ("הביטלס ועוד"), אריק די ("ראש גרוב"), מוטי יצחק ("Let's Go Back"), אתי ענבר ("היו זמנים"), ורצועת שידור מיוחדת וכובשת של איליין סקאלניק, המגישה מידי שני בשעות שבע עד שמונה בערב את "הלאונג' של איליין".

איליין סקלניק משדרת

–        איליין, ממתי חלמת להגיש ברדיו?

"מאז שאני זוכרת את עצמי  אהבתי להאזין לרדיו. בשנות נעוריי, בשנות  ה-70 העליזות, התחנה המועדפת עלי הייתה "קול השלום" ונהניתי מאוד מההגשה של השדרנים הבריטיים עם ההומור היבש שלהם, וחלמתי אז לשבת  מול מיקרופון ולהגיש להנאת המאזינים את המוסיקה שאני אוהבת.  בשנת 1976, עם הקמתה של רשת ג' המיתולוגית, התחזק אצלי החלום הזה וחשבתי איך אוכל להתחרות בשוש עטרי ז"ל או במנחם פרי וטוני פיין יבל"א. אך בחיים כמו בחיים, חלומות לחוד ומציאות לחוד, ונאלצתי לחכות מספר שנים ולעבוד לפרנסתי ולהשאיר בצד את חלום ההגשה"

עברו כמה שנים ובמהלך שנת 2017 ראתה סקאלניק  באקראי פוסט של שדרן בשם מוטי יצחק מתחנה קטנה בשם "קול נס ציונה" לאחר שצפה בהופעה של להקת "Simply Red" " שהופיעה אז בישראל.

"באותו זמן, אני בעצמי חלמתי להביא את הזמר האהוב עלי, בארי מנילו ("קופקבנה") להופעות בארץ והגבתי על זה בפוסט של מוטי. הוא ענה לי שיש לו תוכנית אולדיז ברדיו בשם "Let's Go Back"  והוא הזמין אותי להתארח אצלו בתוכנית ולערוך תוכנית בת כשעה עם הלהיטים הגדולים של בארי מנילו. מיד הסכמתי והתחלתי בעבודת הכנת הפלייליסט. תוכנית השעה הפכה לתוכנית של שעתיים. ישבתי עם מוטי באולפן, ניגנו את הלהיטים הגדולים ואף הצלחתי לגייס את הזמר והמפיק הוותיק רון דנטה (להקת ה"ארצ'יס") בשיחת לייב מלוס אנג'לס, ושאלתי אותו שאלות לגבי הפקת האלבומים הראשונים של בארי מנילו  שאותו הפיק. למותר לציין שהייתי על גג העולם ונהניתי מאוד מהישיבה באולפן ומההגשה ברדיו, אפילו בקטנה, ובזה חשבתי שהסתיים הסיפור. אך להפתעתי הרבה, בתום השידור בא אלי מנהל התחנה אופיר לוי, והציע לי לערוך ולהגיש תוכנית רדיו שבועית בשפה האנגלית, כאשר השירים בכל תוכנית נעים סביב נושא אחד מסוים.

לקח לי אולי שנייה אחת לחשוב על זה אבל כמובן שהסכמתי ופתאום מצאתי את עצמי, בגיל 57, מגשימה את החלום שהיה לי עוד בגיל 16".

 –        מה לדעתך מיוחד כל כך בתחנה הרדיו הזו?

"המיוחד בתחנה מקומית כמו "קול נס ציונה" זה האווירה הביתית והלא-פורמלית שלה. המוטו של התחנה הוא: "להרגיש בבית" ואכן אפשר להרגיש בבית בתחנה הזאת. החל מהשדרנים הנפלאים שחולקים איתי את המיקרופון, וכמובן הניהול המקצועי של אופיר לוי, איש מקצועי ועקשן (במובן הטוב ביותר של המילה) שמנהל את התחנה במסירות ובדבקות.

אני חושבת גם שמה שמייחד את התחנה הוא החופש שהוא מעניק לשדריו ללכת בקו מוסיקלי שהם אוהבים. לא מכתיבים לנו מה להשמיע, אין ישיבות פלייליסט וכל שדרן יכול להביע את עצמו באמצעות המוסיקה שהוא אוהב – וזה מה שמעצים את ההנאה ואת הרגשת ה"להרגיש בבית". למשל, כשאני משדרת בתוכנית, אני כאילו יושבת אצלי בסלון ושמה בנגן שלי את השירים שאני אוהבת. לכן גם בחרתי בשם "Lanie's Lounge" "  שזה כאילו הלאונג' הפרטי שלי שבו אני מארחת את החברים הקרובים שלי – שזה כמובן הקהל של התחנה".

את שידורי התחנה ניתן לקלוט בתדר 106FM ברחבי העיר, באתר הרדיו וגם באמצעות יישומון העיר נס ציונה בטלפונים החכמים.

* צח אוריין הוא עיתונאי תרבות ופנאי (בין היתר כתב ב- "מעריב", "פנאי פלוס") ועוסק ומרצה בחקר שורשי המשפחה (גנאלוגיה).

** גילוי נאות: איליין סקלאניק היא חברה קרובה של כותב המאמר.

0 0 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן