24.1 C
Ness Ziona
יום חמישי, מאי 26, 2022

אתמול התרחש נס בבית ספר שדות בשכונת טירת שלום החדשה

חובה לקרוא

הורים מודאגים: מבקשים לדחות את ביצוע העבודות על גג בית הספר לחופשת הקיץ (כפי שהיה מתוכנן מלכתחילה). בטיחות ילדי והורי שדות וכמובן הצוות כולו – היא מעל הכל!

במערכת ״נס-ציונה בחדשות״ התקבל מידע על אירוע שהתרחש אתמול בבית ספר ״שדות״ בעיר. עפ״י המידע, בשעות אחר הצהריים עבדו על גג בית הספר מספר פועלים שעסקו בהתקנת פלטות סולאריות – פרויקט עירוני להפקת חשמל פוטו-וולטאי מאנרגיית השמש.

באותה עת, ישבו אמהות על ספסל ברחבת ההמתנה של בית הספר. מה שהתרחש באותן שניות יכול להתפרש על ידי חלק מהקוראים שלנו כנס גלוי ועל ידי אחרים כמזל גדול.

על פי העדויות מהמקום, בזמן ביצוע העבודות על הגג, אחד הפועלים אחז בידו בלטה. מסיבה שטרם הובררה הבלטה נשמטה מידיו ופשוט נפלה ארצה.

במהלך נפילתה פילחה את האוויר – מילימטרים בודדים מראשה של אחת משתי האמהות שישבו על הספסל. האירוע הסתיים למרבה המזל ללא נפגעים וללא הרוגים.

מייד לאחר המקרה הגיע למקום המפקח על העבודות והפסיקן לאלתר. לפי המידע שקיבלנו, הורים מודאגים מצפים ממנהלת בעת הספר למנוע את קיום העבודות בגג בזמן שהילדים שוהים בבית הספר. ההורים טוענים כי מעבר למצב הביטחוני המתוח האבן יכלה לפגוע בילד בזמן ההפסקה או בזמן יציאתו מבית הספר בסיום יום הלימודים.

אנו מביאים בפניכם את דבריה של עדת ראייה מהאירוע:
״עמדתי בכניסה חיכיתי לבת שלי שתצא בשעה 12:45 ראיתי את אחד הפועלים נשען חצי גוף על הקצה של הגג הוא הוא כנראה החזיק את החלק שנפל וככל הנראה זה נפל לו מהיד ראיתי שזה היה לו בידוזה נפל מילימטר משלומית מהצהרון שישבה בספסל השומר שאמור לאבטח היה בפנים בכלל לא ראה את האירוע ואפילו אמר לה לכי תגידי הגומל… המפקח מטעם העבודות עמד ממול וכשזה קרה הוא הגיע ומיד אמר להם לעצור את העבודות ולרדת מהגג״

מערכת נס-ציונה בחדשות פנתה לעירייה בשאילתה בנושא: ״האם במסגרת עבודות להתקנת מערכת סולארית בבית ספר שדות, התנתקה בלטה שאחז פועל ובנפילתה כמעט שפגעה באם שישבה מתחת לגג? האם העבודות הוקדמו מהקיץ לתקופת הלימודים? אם כן מדוע? אילו צעדי בטיחות מתכוונת העירייה לנקוט על מנת למנוע את האסון הבא?״

להלן תגובת העירייה:

הודעת עיריית נס ציונה, 11.5.22, יום ד', שעה 10:50

תוצאות תחקיר אירוע בו התפוררה חתיכה מאבן הסף שעל גג ביה"ס שדות

חלק מאבן הסף על גג מבנה ביה"ס שדות התפוררה אתמול. מתחקיר שבוצע הבוקר על ידי קב"ט מוסדות חינוך של העירייה, בנוכחות ראש העיר, יו"ר בית הספר, קב"ט העירייה, קב"ט מוסדות חינוך, מנהלת פרויקטים בחכ"ל והמפקח של הקבלן עלה כי הישענות של אחד העובדים על אבן הסף הובילה להתפוררות האבן.

לאור זאת, ומאחר וברור כי מדובר בסיטואציה המחייבת בדיקה יסודית, למען בטחון הילדים וכל באי בית הספר- הוזמן במיידי קונסטרוקטור מטעם העירייה אשר יבדוק ויאשר את בטיחות כלל אבני הסף על הגג והן יתוקנו ויחוזקו בהתאם לצורך והנחיות הקונסטרוקטור.

עם זאת, העלה התחקיר כי לא קיים קשר בין נפילת האבן לעבודות ההקמת המערכת הסולארית על הגג. העבודות שהופסקו באופן מידי אתמול עד לסיום התחקיר, ולאור תוצאותיו חודשו הבוקר תחת חידוד הנחיות בטיחות מחמירות לפיהן: העלאה והורדת ציוד מגג המבנה תתבצע רק בחלקו האחורי, הפועלים לא ימצאו באזור הגג שמעל רחבת הכניסה לבית הספר שיהווה "שטח סטרילי".

עבודות להתקנת מערכות סולאריות על מבנים ציבוריים, בניהם בית הספר שדות, מתבצעות במהלך כל השנה תחת השגחה צמודה של יועצי בטיחות ומאבטחים שנמצאים במקום ובהתאם לנהלי משרד החינוך. מאחר ומדובר בעבודות הקמה שנמשכות זמן רב לא ניתן לבצען רק בזמן חופשת הקיץ.

העירייה והחברה הכלכלית ימשיכו להקפיד, הקפדה יתרה על כל כללי הבטיחות והביטחון תוך שמירה על בטחון הילדים.

צילום: נס ציונה בחדשות

5 1 vote
Article Rating

- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
דילוג לתוכן