28.9 C
Ness Ziona
יום שני, מאי 20, 2024

כרוניקה של חובות ידועים מראש!

חובה לקרוא

אתמול בערב אישרה מועצת העיר נטילת הלוואה נוספת של 10 מיליון ש״ח ל-10 שנים.
רק בפברואר אשתקד אישרה אותה מועצה פה אחד נטילת הלוואה בגובה 15 מיליון ש״ח ל-10 שנים.

כלומר, 25 מיליון ש״ח של כספי ציבור שהולכים לכיסוי ההוצאות השוטפות של העירייה.

כעת ידאגו נבחרי הציבור להצדיק את המעשה הפסול, תוך שימוש בטיעונים רציניים. כגון: אין ברירה, לא רוצים לאבד את המעמד של עיר איתנה, קודמנו בתפקיד הותירו לנו גרעונות, בעתיד נכסה את ההלוואות בזכות צפי הכנסות מארנונה מעסקים ועוד כהנה וכהנה טיעונים ותירוצים!

רוצים לדעת למה המעשה פסול? אז בואו ואסבר את אוזניכם (כפי שבוקסר נוהג לומר בכל הזדמנות):

  1. בשנת 2022 אישרה מועצת העיר גידול של 7.5 מיליון ש״ח בסעיף כוח האדם. המשמעות היא הוספת תקנים (מי ביקש מנהל אגף ולא קיבל? מי ביקש סגן או עוזר ולא קיבל?) והגדלת היקף התקציב של כוח אדם שמהווה בעידן בוקסר 45% מסך תקציב העירייה.
  2. בשנת 2022 אישרה מועצת העיר גידול בסעיף הפרסום והדוברות. המשמעות היא הגדלת נפח הפרסום בעיתונות המקומית – על מה ולמה? כדי לזכות בסיקור חיובי ובהאדרת שמו של בוקסר?
  3. השנה תחל העיריה בהקמת מיזם גרנדיוזי, שעלותו מסתכמת בכ-30 מיליון ש״ח – פארק ספורט על שטח הספורטק הישן. מעניין כמה עוד נצטך לשלם על תחזוקתו השוטפת?

אם נבחן את התקציב לעומק נגלה שהעיריה ממש לא חוסכת וממש לא מצטמצמת בהוצאותיה – נהפוך הוא. ובאיזה כסף מדובר? לא טעיתם – בכסף של כולנו, ציבור משלמי המיסים.

זכורות לי שנות עבודתי לצדו של יוסי שבו ז״ל, שהתנגד נחרצות לכל הצעה או רעיון ליטול הלוואה. הוא תמיד הזכיר כיצד התמודד בשנותיו הראשונות בחובות שירש וכיצד שנה אחרי שנה דאג להחזיר את ההלוואות עד שסילק את כולן. הלוואה עבורו נחשב כקו אדום שלא חוצים.

ובמשמרת של בוקסר וחברי מועצת העיר זה עובר חלק (למעט שחר רובין שהתנגד אתמול). לא רק שמדובר בחוסר אחריות ציבורית אלא בהנהגה שמהמרת וממשכנת את עתיד העיר למען הווה נהנתני. ועל כך הציבור לא יסלח!

מבקר המדינה כבר דאג להזהיר אותנו בדו״ח שפירסם בשנת 2013: ״נטילת מלוות באופן לא מבוקר ופירעונם ללא התחשבות ביכולתן הכספית עלולים להביא להידרדרותן הכספית ולפגוע במתן שירותים לתושבים. לפיכך בכל נקודת זמן קיימת משמעות ליתרת המלוות שעל כל רשות מקומית להחזיר בשנים הבאות״.

האם גם אתם חשים שאנו במדרון חלקלק שעלול להביא להפיכתה של נס-ציונה מעיר איתנה, לעיר השקועה בחובות?

לנס-ציונה מגיע יותר!

תומר תדהר, עוזר רה״ע ודובר העירייה בין השנים 2007 – 2018

צילום מתוך פרוטוקול ישיבת מליאה 16.2.21

5 1 vote
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

2 הערות

Subscribe
Notify of
2 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ציפי יוגב
2 years ago

אני מעריכה שרואי חשבון ומבקרים יודעים לעשות תחשיבים שונים ויש צפי להכנסות שיזרמו לעירייה מ הפרוייקטים ויאפשרו החזר ההלוואות ואולי גם שגשוג

isabel kedem
2 months ago

שלום חברים, שמי אנדרייבה איתן. אני כאן כדי להפיץ את הבשורה לנזקקים. הייתי בדיכאון כשאשתי עזבה אותי בשביל גבר אחר, כי נאלצתי להפסיק לעבוד כי חליתי בסרטן והייתי שבור. היא לקחה את הבת היחידה שלי אז האופציה היחידה שלי הייתה למות, ניסיתי להתקשר אליה אבל היא התעלמה ממני, שלחתי לה סמס ופתאום היא ענתה לי ואמרה שאני לא מתקשרת או מסמסת לה יותר אז אחת יום אני אצור קשר עם חבר שלי בפייסבוק והסברתי לו הכל והוא אמר לי שהיו לו את אותן בעיות בעבר, הוא הכיר לי לחש קסם שנקרא דוקטור אפטה, הוא שלח לי את המייל האישי שלו… Read more »

- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן