30 C
Ness Ziona
יום ראשון, יוני 16, 2024

נפתח המרכז ללידה טבעית בשמיר

חובה לקרוא

היום 22.2.22 נחנך במרכז הרפואי שמיר אסף הרופא המרכז ללידה טבעית בהשתתפות מנהלת המרכז הרפואי ד"ר אסנת לבציון קורח, רז קינסטליך ראש עיריית ראשון לציון, שמואל בוקסר ראש עיריית נס ציונה, דוד יפרח ראש מועצת שדות דן וסגנו ימי ליפשיץ, אילן יפתח המנהל האדמיניסטרטיבי בשמיר, רוני מימון מנהל חטיבת נשים ויולדות, ד"ר משה בצר מנהל מח' יולדות וחדרי הלידה וקארין לי עובדיה אחות אחראית חדרי הלידה.

המרכז ללידה טבעית החדש במרכז הרפואי שמיר ממוקם בתוך מתחם חדרי הלידה באגף נשים ויולדות, ומאפשר ליולדת לבחור בדרך הלידה הטבעית, ללא התערבות רפואית- כמעט כמו בבית, באווירה רגועה ונעימה מוקפת באנשים החשובים לך, ואף להיעזר בתומכת לידה (דולה). זאת, באופן התומך ביותר בלידה טבעית, ללא משככי כאבים תרופתיים .

שני החדרים החדשים שנחנכו היום – עדן וניצן, מאובזרים בכל אמצעי העזר הקיימים החדישים ביותר, המאפשרים לידה טבעית בטוחה במרכז רפואי וכוללים בין היתר: אמבטיה רחבה המיועדת ללידת מים (עם תאורה ייחודית), מקלחת, כדור פיזיו, חבל נדנדה, סולם שוודי, שרפרף לידה, תאורה הניתנת לעמעום ומערכת מולטי מדיה.
המיילדות מנוסות מאוד בלווי לידה טבעית, בהתערבות רפואית מינימלית, ויוכלו להנחות את היולדת לאורך כל התהליך, ולהמליץ על מנחים מתאימים ושיטות טבעיות להקלה על הכאבים וכן, לתת טיפים לבני המשפחה המלווים על טכניקות של לחיצות ועיסויים בכדי שגם הם יהיו שותפים פעילים בשיכוך הכאב ובחוויית הלידה.
בנוסף מרכז הלידה הטבעית ישנם כל האמצעים ללידה בטוחה, ויחד עם במקרים בהם נדרשת התערבות רפואית, ניתן יהיה להיעזר בצוות הרפואי הנמצא בסמוך.

מי יכולה ללדת בלידה טבעית?
• נשים עם הריון תקין בשבוע 37 – 41 (ועד בכלל)
• ללא רעלת הריון
• ללא בעיות של סוכרת הריונית
• ללא סיכונים עובריים כמו: עיכוב גדילה תוך רחמי (IUGR) או חשד למקרוזומיה
• הריון עם עובר אחד
• הצוות הרפואי יודע טרם הלידה את התאמתך ללידה טבעית.
הלידה במרכז הלידה הטבעית היא על בסיס מקום פנוי ומחייבת חתימה על טופס הסכמה מדעת מראש. במידה וחדרי המרכז ללידה טבעית תפוסים בזמן הגעתך, ניתן כמובן ללדת בלידה טבעית בחדרי הלידה הרגילים .
ד"ר אסנת לבציון קורח, מנהלת המרכז הרפואי שמיר:
"חניכת המרכז ללידה טבעית היום, היא נדבך נוסף בחידושים, בשיפורים ובשדרוגים אותם אנו מציעים כיום ליולדת בשמיר. שותפנו המוניציפליים, הנמצאים איתנו כאן היום, מחזקים את הקשר בנינו לבין הקהילה וביחד נמשיך להעניק את השירות המיטבי למטופלנו ולהביא את הרפואה הציבורית המקצועית והמתקדמת ביותר לכל תושבת ותושב, עם שירות ויחס אישי. תודתי לכל השותפים להצלחת הפרויקט. יש לנו מרכז לידה טבעית חדשני ומוביל ואת הצוות הרפואי והסיעודי המקצועי והאנושי הטובים ביותר. אני מזמינה אתכן, הנשים, באופן אישי, לבוא להתרשם מהמרכז החדש וללדת כמובן אצלנו".

רז קינסטליך, ראש עיריית ראשון לציון :

"אני ורעייתי בחרנו ללדת את שני ילדינו כאן במרכז הרפואי שמיר אסף הרופא ולכן אני מרגיש פה בבית.
אני שמח לבוא ולהתארח פה שוב ולראות שותפה שרצה עם חדשנות ומקצועיות קרוב לבית.
ברכות לחניכת המרכז ללידה טבעית שיתן שירות נוסף וחשוב לתושבות האזור.
תודה על השתפ לאורך כל ימות השנה, בעיקר בלהביא את הרפואה והקדמה לתושבים".

שמואל בוקסר, ראש עיריית נס ציונה:
"אנחנו יודעים שיש לנו כתובת אצלכם , יש לתושבים שלי על מי לסמוך, יש פה צוות מקצועי וקשוב, ואני מאחל לכם להמשיך לקדם, להשקיע ולפתח את בית החולים לטובת כל המטופלים"

ד"ר משה בצר מנהל חדרי הלידה בשמיר:
"בשנים האחרונות הפכנו את חדרי הלידה לידידותיים יותר ליולדת ואנו מאפשרים לה לבחור את הדרך בה תרצה ללדת. היום אנו פותחים את המרכז ללידה טבעית כנתבך נוסף המאפשר לידה טבעית במרכז הרפואי עם התערבות מינימלית של צוות הרפואי, בהתאם להנחיות משרד הבריאות" ציין ד"ר משה בצר מנהל חדרי לידה ומח יולדות במרכז הרפואי.

קארין לי עובדיה, אחות אחראית בחדר לידה ציינה שזוהי הגשמת חלום עבור יולדות רבות המעוניינות בלידה טבעית עם מיטב המכשור המתקדם: "צוות המיילדות המקצועיות והמנוסות שלנו בחדרי לידה, עברו הכשרות מתאימות ללידה טבעית, ויחד עם הציוד המתקדם והחדיש ביותר בארץ שהוצב בחדרים החדשים, אין לי ספק שתהיה לכן חווית לידה מושלמת".

קרדיט צילום: איציק בירן

0 0 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן