32.1 C
Ness Ziona
יום שלישי, אפריל 23, 2024

תיכון ומכללה אורט צריפין שועט להצלחה

חובה לקרוא

את מסעדת "טוקופיה" המשובחת מכירים כולם, הבעלים והשף קובי דלל החל את דרכו בבית הספר  והמכללה "אורט צריפין", עליו הוא ממליץ בחום. "מי שרוצה באמת ללמוד לבשל אורט צריפין זה המקום בשבילו ואני ממליץ עליו בחום". 

שעת ערב, מסעדת טוקופיה בנס ציונה מלאה עד אפס מקום, המלצרים רצים ממקום למקום האווירה טובה והסועדים נהנים מכל ביס המסעדה מעוצבת בקפידה. על מנת למצוא כאן שולחן ביום חמישי בערב תצטרכו להזמין מקום זמן רב מראש. על המנות המשובחות, חומרי הגלם העיצוב ובכלל על חוויה קולינרית יוצאת דופן אחראי השף קובי דלאל. "אני מנס ציונה ומגיל 14 אני עובד בגני אירועים, התחלתי כמקלף ירקות בגן אירועים, "אולמי הפרדס" בנס ציונה, היו מגיעים לשם שפים מבתי מלון, לעשות פיסול עיצוב ויצירתיות באוכל ומאוד נמשכתי לזה", הוא מספר על תחילת הדרך ."ואז מישהו לא הגיע והחלפתי אותו ומשם זה התפתח, הבנתי שזה מה שאני אוהב לעשות בחיים, הלכתי להירשם לבית הספר "תדמור" בהרצליה, ואמרו לי שהשפית שם חנה אברבך פתחה מגמה חדשה בבית הספר אורט צריפין, שזה קרוב אלי הביתה, כך לשמחתי הגעתי לאורט צריפין".

איך אתה זוכר את החוויה משם?

"הכל היה חדש. מי שרצה להצליח דחף את עצמו ועזרו לו מאוד, ואני מאוד רציתי להצליח וקיבלתי שם את כל היסודות של המקצוע. המורה שהייתה אז חנה אברברך הייתה מדהימה, חנה הייתה בעבורי כמו בית. חשוב לציין שהיסודות חשובים מאוד, הייתי יושב וממלא קלסרים על שיטות ריכוך, על הפרה והחלקים הכבש והטלה וההבדלים, שיטות פירוק ושיטות עשיה, והמון המון דברים. למדתי שם את השפה של המטבח". 

מה נתן לך בית הספר?

"בהתחלה לימוד היסודות נראה מיותר, אבל לימים אתה מבין שזה הכי חשוב. כי בלי זה, זה כמו להתחיל לרוץ בלי ללכת קודם, זה כמו יסודות של בנין, אתה לא יודע מה זה, אתה רואה בנין עומד. הבניין זה כמו מנה אתה לא רואה את היסודות. עם כל הכבוד לקורסים שעושים, זה לא כמו בית ספר של שלוש שנים. יכולת הספיגה של אדם שלמד שלוש שנים היא עצומה, בית הספר אורט צריפין עבורי הייתה חוויה מצוינת, מבחינה מקצועית. כשאתה בתוך זה אתה לא מבין את זה, רק אחר כך הבנתי מה אורט צריפין נתן לי, זה משולב עם הסטאז'ים שעשיתי בבתי מלון, או בצבא שזה להאכיל אנשים רבים בזמן קצר". 

הבנתי שגם בשיבוץ בצבא זה עוזר

"בהחלט בזכות הידע והניסיון שנתן לי בית הספר שובצתי ישר כמדריך טבחות בבה"ד 6 וזה היה מעולה, ועד היום הבוגרים משתלבים כמדריכים בצבא". 

 תן עוד דוגמא

"זה נתן לי את היכולת להבין מה אני אוכל, היום בזכות מה שקיבלתי בבית הספר אני יכול להבין מה אני אוכל ולדעת לייצר את האוכל, הרי המון בשלניות מדהימות מבשלות בלי מתכון אלא עם היד, כי היא מבינה בדיוק לאן היא רוצה להגיע, ובית הספר נתן את זה". 

מה סוד ההצלחה שלך ושל המסעדה?

"התמדה. לא משנה מה אתה עושה תתמיד בו ותעמיק בו, אין דבר כזה מיציתי, צריך להיות צנוע וצריך כל הזמן לספוג ולראות ולהיות פתוח בראש ולקבל עוד סגנונות מעוד השראה שאתה רואה, וכל הזמן להביא את זה למטבח. בנאדם צריך שיהיה לו תמונה של מה הדבר הבא, מה שיש עובד והכל בסדר, עכשיו צריך לחשוב מה השלב הבא זה מה שמייצר את הריגוש, אין לזה סוף במטבח".

כלומר?

"כל יום אני מייצר דברים חדשים ושילובים שונים אני כל הזמן מחפש את הביס המושלם, ואני יכול להביא אותו מהמון כיוונים, כל דבר מאפיין אותו משהו אחר ועל בסיס זה אתה עושה את המנה. אתמול למשל לקחתי קרפצ'יו של דניס עם ארטישוק קונפי עגבניות צלויות מיקס אגוזים וזעתר באלדי, טבעות קטנות של פלפל חריף לחמניית רוזמרין ושמן אורגנו, זו מנה מטורפת". (בתמונה) 

מה תגיד לנער שמתלבט אם ללמוד במגמת הקולינריה של אורט צריפין?

"מי שרוצה לבוא לפה שיבוא בכל הכוח, ומי שבא שידע שהוא נכנס לדרך חיים, ויש הקרבה וצריך לתת מעצמך. אבל מי שמשקיע ונותן את עצמו בית הספר פותח לו עולם שלם, זה מדהים. מי שרוצה באמת ללמוד לבשל אורט צריפין זה המקום בשבילו".

תמונות באדיבות המצולם

1.5 2 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן