19.6 C
Ness Ziona
יום ראשון, אפריל 21, 2024

לא יאומן! 7.5 מיליון ₪ תוספת תקציב לכוח אדם! כך מופיע בדברי ההסבר לתקציב עיריית נס-ציונה לשנת 2022

חובה לקרוא

סדרת כתבות בנושא תקציב עיריית נס-ציונה לשנת 2022

תומר תדהר: "מהנתונים שנכתבו בדברי ההסבר לתקציב לשנת 2022 עולה הרושם כי שוחרר הרסן ובמקום להקצות יותר תקציבים לפעולות ולתכניות למען התושבים, העירייה מעדיפה להוסיף תקנים וג׳ובים נוספים שמעמיסים על התקציב השוטף. יש כאן מגמה מעוררת דאגה וקשה ללמוד מהתקציב מהם התקנים הנוספים".

בדברי ההסבר לתקציב 2022 של עיריית נס-ציונה, מצוין כי "השנה כמו בשנים שקדמו לה יש עליה מזערית בתקציב העיריה של כ – 2.6% ביחס לשנת 2021".
שימו לב למינוח, ״עליה מזערית בתקציב״!
אך בהמשך דברי ההסבר, תחת הכותרת "פעילות רוחב עירייה", מופיע הנתון הבא: "תקציב כוח האדם: יעמוד על סך של 193,590 אלפי ₪ לעומת סך של 186,053 אלפי ₪ בשנת 2021…..". כמובן שמופיעים תירוצים לגידול שתיכף נתייחס אליהם.

אבל בראשית בואו נבדוק את המספרים:
*בשנת 2022 יחול גידול של כ-7.5 מיליון בתקציב כוח האדם של עיריית נס-ציונה.
*המשמעות היא גידול של 4% בתקציב כוח האדם! לעומת גידול של 2.6% בתקציב הכולל.
*תקציב כוח האדם יעמוד על 45% מסך התקציב שיעמוד על כ– 428,739 אלפי ₪.

כלומר עיריית נס-ציונה בעידן בוקסר הגיעה למיצוי המקסימאלי של תקציב כוח האדם, שכן ההנחיה היא שעלות השכר (לרבות שכר גמלאים ונבחרים) לא תחרוג מ-45% מתקציב ההכנסות המאוזן.

זאת ועוד, לפי המכרזים החדשים שפירסמה העירייה מאז ראשית הקדנציה, נוספו מנהלי אגפים חדשים ולאחרונה גם סגנים למנהלים.

כשפנינו לעירייה לפני כשנה במסגרת חוק חופש המידע, כדי לברר את סוגיית הגידול בתקנים של מנהלי אגפים, הפנתה אותנו העירייה לעץ הארגוני המופיע באתר העירוני, שממנו לא ניתן ללמוד רבות. שקיפות אמרנו?

וכך הסבירה העירייה את הגידול של כ-7.5 מיליון ₪ בתקציב כוח האדם, בדברי ההסבר: "תקציב כוח האדם: יעמוד על סך של 193,590 אלפי ₪ לעומת סך של 186,053 אלפי ₪ בשנת 2021 , וכולל עלויות פנסיה ופרישת עובדים (פדיון ימי מחלה וחופשה) שגדלות השנה, עלות הפנסיה תגדל בכ- 350 אלפי ₪ (אומדן בלבד) סך תקציב הפנסיה 18,683 אלפי ₪. בשנת 2021 וכחלק מהשפעות הקורונה, הורגש קושי אמיתי בגיוס ושימור כוח אדם ברשויות המקומיות. כפועל יוצא, תפקידים רבים נותרו לא מאויישים או שהורגשה תנועה רבה בקרב עובדים אשר עוברים למגזר הפרטי שם הוצעו להם תנאי שכר טובים יותר. לאור זאת, אגף משאבי אנוש בשיתוף ועד העובדים מוביל סדרה של פעולות לחיזוק תחושת ההשתייכות, הגאווה ושביעות הרצון של העובדים כך גם נעשו עדכוני שכר חיוניים (נחוץ להסכמים קיבוציים) על מנת לשמר כוח אדם איכותי ברשות, דבר אשר בא לידי ביטוי בתקציב. במסגרת תקצוב הכוח אדם לשנת 2022 , תוקצבו תוספות חיוניות לשימור כוח אדם בעיקר בתחום הרווחה והשירות הפסיכולוגי המהווים את חוד החנית להתמודדות עם השפעות הקורונה. כמו כן הוטמעו הסכמי שכר צפויים שעתידים לחול במגזר הציבורי.(עוד שינוי מהותי חל בתקני החינוך ירידה בהיקפי התקנים של צהרונים וגני ילדים מחד ועלייה משמעותית בתקינה של מורים בחטיבות עליונות.)

פנינו לתומר תדהר שהיה עוזר ראש העיר במשך למעלה מעשור ושאלנו אותו מה היה בתקופת יוסי שבו ז"ל. וכך מסר לנו תומר תדהר: "יוסי שבו ז״ל היה מאוד פדנט בנושא כוח האדם ומאוד קונסרבטיבי בתפיסה הכלכלית שלו. בתקופתו בעלי תפקידים ביצעו כפל תפקידים – אני שימשתי גם עוזר ראש העיר וגם דובר העירייה, עמיקם נגר לוי שימש כמנכ"ל העירייה ומנכ"ל החברה הכלכלית, מיכל רוטוול שימשה כמנהלת פניות הציבור והממונה על יישום חוק חופש המידע, שלמה אליהו שימש כמבקר העירייה וכאחראי הנגישות בעירייה ועוד. כשמנהל אגף היה פונה ליוסי ז״ל ומבקש שימנו לו סגן או עוזר הוא שאל את המנהל אם הוא מחפש שמישהו יעשה את העבודה עבורו ולרוב השיב את פניו ריקם. מהנתונים שנכתבו בדברי ההסבר לתקציב לשנת 2022 עולה הרושם כי שוחרר הרסן ובמקום להקצות יותר תקציבים לפעולות ולתכניות למען התושבים, העירייה מעדיפה להוסיף תקנים וג׳ובים נוספים שמעמיסים על התקציב השוטף. יש כאן מגמה מעוררת דאגה".

תומר תדהר עוזר ראש העיר בשנים 2007 – 2018

ובהקשר של הכתבה, רצינו להזכיר לציבור הקוראים את סדרת הכתבות שפרסמנו בעבר תחת הכותרת מינויים פוליטיים בעיריית נס-ציונה:

כתבת תחקיר מס' 1:

כתבת תחקיר מס' 2:

כתבת תחקיר מס' 3 :

כתבת תחקיר מס' 4 :

כתבת תחקיר מס' 5:

כתבת תחקיר מס' 6:

תמונה ראשית: ארכיון

5 1 vote
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

הערה 1

Subscribe
Notify of
1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous
2 years ago

מה עם תוספות שכר לעובדים הסוציאלים? לפסיכולוגים? לסייעות ?
אנחנו בתקופת קורונה
הילדים זקוקים לתמיכה רגשית, נפשית.

- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן