19.6 C
Ness Ziona
יום ראשון, אפריל 21, 2024

ארז גרינברג, תושב העיר בן 19 הלוקה בשיתוק מוחין יצא בנובמבר בפוסט ״אני מאשים״ נגד עיריית נס-ציונה

חובה לקרוא

האבא: בעבר כשפניתי ליוסי שבו ז"ל היה מטפל אישית בנושא והיום התעלמות.

ארז בסך הכל ביקש עזרה בהסעה למועדונית אחה״צ לילדים עם צרכים מיוחדים – כפי שנהג לקבל במשך 15 שנה – ונתקל בהתעלמות ובאטימות מצד עיריית נס-ציונה ואגף החינוך.

בראשית חודש נובמבר פרסם ארז פוסט מרגש בפורום נס-ציונה שבו שיתף את הציבור בסיפורו האישי מאוד. ארז כתב שמזה 15 שנה הוא לומד במועדונית אחר הצהריים בראשון לציון, שנועדה לילדים עם צרכים מיוחדים. עוד סיפר כי במועדונית מסייעים לו להכין שיעורי בית ויותר מכך מסייעים לו להתכונן לבגרות, כדי שבעתיד יוכל ללמוד באוניברסיטה כמו כל ילד בן גילו.

ואז יצא ארז ב״אני מאשים״ נגד עיריית נס-ציונה בזו הלשון:״השנה בניגוד לשנים קודמות עירית נס-ציונה הפסיקה את הסידור הזה (של ההסעות) מתוך שיקולים כלכליים ציניים שנעשים על גבם של ההורים שלי״.

בהמשך סיפר ארז שבעקבות הפסקת התמיכה העירונית בהסעות, נאלץ אביו של ארז לסגור את המספרה שלו בשעה 17:00, כדי לאסוף את ארז מהמועדונית
הביתה, דבר שפוגע בפרנסת הבית.

תוכן הפוסט של ארז מובא בפני ציבור הקוראים, בדיוק כפי שפורסם ב-2.11.21:

"שמי ארז גרינברג בן 19 הלוקה בשיתוק מוחין. אני לומד בבית ספר לחינוך מיוחד בת״א מזה כ- 15 שנים אני נמצא במועדונית לילדים בעלי צרכים מיוחדים בראשון לציון זו המסגרת החברתית היחידה שיש לי חוץ מבית הספר כמובן בנוסף לפעילויות המהנות המועדונית עוזרת לי בהכנת שיעורי הבית יותר חשוב מזה בהשלמת בגרויות כדי שבעתיד אלמד באוניברסיטה כמו כל ילד בן גילי. הרגשת השייכות והרצון להוכיח שאני מסוגל תמיד הנחו אותי בחיים ואני לא יודע איפה הייתי ללא התמיכה של הוריי והאוזן הקשבת שהמועדונית הזו נותנת לי. כמדי יום הייתי נוסע מביה״ס למועדונית ומשם בחזרה הביתה רק שהשנה בניגוד לשנים קודמות עיריית נס ציונה הפסיקה את הסידור הזה מתוך שיקולים כלכליים צינים שנעשים על גבם של ההורים שלי לא מספיק הקשיים הבירוקרטים היום יומיים צריך להוסיף עליהם גם חרדה כלכלית חשוב אבא שלי עובד כעצמאי (ספר) בעיר בת-ים הוא נאלץ לסגור את המספרה בשעה 17:00 לאסוף אותי מהמועדונית הביתה דבר שפוגע בפרנסה. המצב נמשך כבר זמן רב ולכן הוריי ואני מבקשים פגישה כדי שנפתור את הבעייה בהקדם האפשרי המכות הקטנות פוגעות בחוסן הנפשי של הורי אני בחרדה כי אני רואה שהום תחת העומס עד שיום אחד הם יתמוטטו!! תחשבו עליכם לא הייתם הופכים את העולם רק בשביל שיהיה לו טוב תעצרו לשנייה אחת ותחשבו מה משפחות במצב שלי עוברות אני מבקש ממכם בתור ילד בן 19 שיש לו עוד הרבה שאיפות להגשים תנו להורים שלי לחיות את חייהם בשקט בלי דאגות ולי להנות ומלא שאיפות עוד להגשים"

כצפוי, הפוסט עורר תגובות נרגשות רבות בקרב ציבור הקוראים ורבים מהתושבים שהסיפור נגע לליבם ביקשו לסייע לו, ביניהם סגן ראש העיר אריאל אלמוג.

אך כך סיפר לנו אביו של ארז: ״ארז כתב פוסט בפייסבוק ובעקבות זה התקשר אלינו אדון אריאל והציג את עצמו כסגן ראש העיר וביקש להפגש איתו ואכן קיימנו איתו פגישה ב-7 בנובמבר. אריאל בא והבטיח לעזור לנו אבל לא יצא מזה כלום״.

לפוסט זה קדמו ניסיונות לפגישה מסודרת עם מנהלת אגף החינוך ריבה קליין. אביו של ארז סיפר למערכת ״נס-ציונה בחדשות״ כי ב-31 באוגוסט
המשפחה של ארז פנתה לגברת ריבה קליין, בנושא הסעה נוספת לארז מהמועדונית הביתה. ״תגובתה הייתה שלילית״, סיפר האב, ״ואז ביקשתי ממנה פגישה אישית ואז כבר היא התעלמה ממני״.

אמא של ארז אף היא פנתה אלינו וביקשה מאוד להביא את הסיפור לידיעת הציבור. בכאב גדול שיתפה אותנו בהשתלשלות התקשורת עם אגף החינוך שהסתיימה בלא כלום. ״אפילו שפנינו במכתב שבו הסברנו את החשיבות שיש לארז להיות שייך ולהמשיך להגיע למועדונית, לא נראה שלמישהו מנציגי העיריה זה הזיז. התחושה בבית מאוד מעיקה כי אנחנו רוצים שלארז יהיה טוב ומשתדלים להמשיך לו את השגרה אבל זה פוגע בפרנסה. אבא של ארז עצמאי, הוא סוגר את המספרה בשעה 17:00 כדאי לאסוף את ארז״.

במסגרת ההכנה לכתבה שיתף אותנו
אבא של ארז כי בעידן יוסי שבו ז״ל העירייה סייעה וגם אם נוצרה בעיה היה פונה ליוסי ויוסי היה מסביר לו שאין לו למה לדאוג והעירייה תהיה אחראית לנושא.

הערת עורך: הגישה הכלכלית החדשה של עיריית נס-ציונה בעידן בוקסר כנראה השתנתה – פחות חמלה כלפי החלשים והרבה יח״צ סביב פעילות חברתית שמתברר שלמעשה הזקוקים לעזרה, לא תמיד מקבלים אותה, בדומה למקרה של ארז גרינברג. אז מה לעזאזל יעשו עם המיליון ש״ח תוספת הכנסות ב-2022 שמקורן בקנסות חנייה?

מעיריית נס ציונה נמסר: התלמיד המוזכר זכאי ומקבל הסעה מביתו שבנס ציונה למוסד החינוך בתל אביב ובחזרה. בהתאם לבחירת המשפחה, הוא מוסע בתום יום הלימודים למועדונית במקום לביתו. עד השנה הנוכחית, לפנים משורת הדין, סייעה העיריה בהסעה שלישית, בשעות הערב, גם מהמועדונית הביתה, כאשר התלמיד הצטרף להסעה קיימת אשר ענתה על צרכיו. השנה לא קיימת הסעה שמתאימה לתלמיד והוריו עודכנו כי אין אפשרות להסיע הסעה שלישית ועליהם לדאוג להסעה באופן עצמאי.

צילום אילוסטרציה

4.3 6 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן