19.6 C
Ness Ziona
יום ראשון, אפריל 21, 2024

נס-ציונה ניו-יורק – ראיון מבולבל של בוקסר עם מסרים מרובים מדי, סקופ חדש – סגירת מרכז העיר נס-ציונה בפני רכבים פרטיים ובסוף פליטה פרוידיאנית: ״באתי לדאוג לנכדים שלי״.

חובה לקרוא

להלן רק חלק מהצהרותיו השנויות במחלוקת של בוקסר בראיון בתכנית ״סודות הנדל״ן״ בקשת 12:

  • נס-ציונה מבוקשת גם בגלל החינוך היוצא מן הכלל שבה!
  • מצד אחד הצהיר כי בונים כמה שיותר נמוך – ומנגד טען כי בשכונות החדשות בפריפריה לכיוון שכנתנו מצפון ייבנו 16-17 קומות!
  • חלק מהפיתרון לזוגות צעירים – 750 יחידות דיור לסטודנטים בפארק המדע
    וכמובן לא התאפק והמשיך לתקוף את קודמו בתפקיד (מבלי להזכיר את שמו) כי לא דאג לבנות דירות קטנות בנס-ציונה
  • והסקופ הגדול של הראיון: הרעיון הוא לסגור את מרכז נס-ציונה לתחבורה פרטית בכלל. הפיתרון שמציע בוקסר לתושבי העיר ולעסקים המקומיים: תחבורה ציבורית.

בוקסר התייצב לראיון מול שתי המראיינות, עו״ד דפנה שחר וסיון קליין, בתכנית ״סודות הנדל״ן״ ששודרה היום בצהריים בערוץ קשת 12.

השאלה שעמה פתחו המראיינות את התכנית: ״האם נס-ציונה בדרך להיות עיר מגדלים צפופה?״ וכהקדמה לראיון סיפרו כי: ״נס-ציונה הפכה בשנים האחרונות לאחת הערים המבוקשות בישראל. כשהסיבה המרכזית נוף כפרי במרכז מדינת ישראל הצפופה. האם זה הולך להשתנות לנוכח הקידום המאסיבי של פרויקטים להתחדשות עירונית בשטחה?״.

לאחר מילות נימוס פנו המראיינות לבוקסר בשאלה: ״אז מה אנחנו נצטרך להגיד שלום לנוף הכפרי לטובת מגדלים?״. תשובתו: ״ממש לא״. ודאג לתקן את המראיינות שנס ציונה מבוקשת לא בגלל הנוף אלא בגלל החינוך היוצא מן הכלל ואוכלוסייה נהדרת.

כששאלו: ״נראה שגם אצלכם הבנייה הרווייה תופסת תאוצה״. תשובתו החד משמעית: ״ממש לא״.

לאחר החל בהצגת נתונים שהותיר את המראיינות מבולבלות. להלן הנתונים שהציג: 15,000 דונם, 6,000 בנויים, מתוכם 1,000 דונם גינות, לדור הבא ייבנו 2,000 דונם, 500……יישארו לנו 50% שטחים פתוחים. הבנתם משהו?

ואז יצא בהצהרה: ״ואיך בונים? כמה שיותר נמוך״.

בשלב זה המראיינות הביעו את פליאתן מהצהרה זו ושאלו אותו: ״איך באמת?״…..״גם מה שאתה אמרת אתה הולך
להכפיל את עצמך״. ותגובתו:״לא לא, 60%״. אז עונה לו סיון קליין: ״זה כן כמעט להכפיל את עצמך״.

בשלב זה נעשה חשבון מתמטי פשוט. כיום נס-ציונה 50,000 ב-2040 לדבריו של בוקסר נס-ציונה תהיה 85,000. אז מי צודק סיון או בוקסר?

כשנשאל על אופי הבנייה טען שאין היום בניין בנס-ציונה שעובר את ה-10 קומות. ובמסגרת התחדשות עירונית (בשכונת בן צבי הגבוהה) ״אנחנו גם לא עוברים את ה-14 קומות״ טען בוקסר.

שוב מספרים שחוטאים לאמת. בנס-ציונה הרוב המוחלט של הבניינים הם בני 7-8 קומות. 14 קומות זו הכפלת הגובה!!!! ובשכונה כמו בן צבי המגדלים הללו יפגעו בנוף הכפרי שעליו דיברו המראיינות בפתח התכנית.

ועוד הגדיל בוקסר שסיפר על המתוכנן בשכונות הצפוניות: ״ובשכונות החדשות בפריפריה לכיוון שכנתנו מצפון אנחנו מדברים על 16-17 קומות, זהו״. ככה בקלות בהערת אגב.

לאחר שיתף על אישור 6 מתוך 7 תוכניות לפינוי בינוי בעיר נס-ציונה במהלך של שלושת החודשים האחרונים. אך כשפנינו למנהלת המנהלת להתחדשות עירונית ולדוברת העירייה וביקשנו לוחות זמנים ולא רק הבטחות על אישורי תוכניות בועדה המקומית, לא קיבלנו שום מידע והתייחסות.

כשנשאל על ידי הדס שחר על נושא תחבורה ותשתיות יצא בוקסר בהצהרה חד משמעית: ״התחבורה, אני באתי עם אג׳נדה מאוד ברורה ונחושה. הרעיון הוא לסגור את מרכז נס-ציונה לתחבורה פרטית בכלל״. המראיינות שישר הבינו שיש כאן סקופ הגיבו: ״וואו וואו, אתה אולי תהיה העיר הראשונה שתעשה את זה במדינה, כי אפילו בתל אביב עדיין….״.
וכששאלו לאור דבריו שהשכנים מצפון ומדרום לא יעברו יותר דרכנו, ״ואיך יעברו התושבים אתה יודע?״ וכך השיב בוקסר ללא היסוס: ״נעשה להם תחבורה ציבורית״. וסיון זרקה בבדיחות הדעת: ״נס-ציונה ניו-יורק״.

לאחר עברו לנושא של דיור לצעירים. שאלה סיון: ״אתה אמרת בעצמך שהאוכלוסייה מזדקנת. איך אתה מתכנן להביא צעירים לנס-ציונה?״. בוקסר בתגובה יצא בהאשמה שלא בנו דירות קטנות בנס-ציונה״. ואז סיפר על המהלך שהוביל בפארק המדע בנס-ציונה ״אישרנו 750 יחידות דיור לסטודנטים״. ושכשנשאל על תוכניות פינוי בינוי החדש הצהיר: ״בפינוי בינוי מינימום 20 אחוז דירות קטנות״.

ואת הראיון לא יכל לסיים ללא דקלום מדף המסרים של הבחירות: ״אני באתי באמת לעשות טוב, באתי לסדר את נס-ציונה. אתם יודעים הלא אני דור חמישי בנס-ציונה, באתי לדאוג לנכדים שלי״.

3.7 3 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

הערה 1

Subscribe
Notify of
1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous
2 years ago

חחחחחחח אחת הכתבות הטובות שקראתי.
ראש העיר קצת מבולבל 🙈🙊🙉

- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן