33.7 C
Ness Ziona
יום חמישי, יולי 18, 2024

פרסום ראשוני: היום הוגשה תלונה שלישית (במספר) במשטרת ישראל נגד בוקסר – המתלוננת תושבת העיר.

חובה לקרוא

היום הוגשה במשטרת לוד תלונה נגד ראש העיר שמואל בוקסר ומנכ״לית העירייה ‏דפנה קירו-כהן. את התלונה הגישה בשמת מאיה בר און גרבר, בגין הטרדות, רדיפה אישית ואיומים.

העירייה בתגובה: ״לא ידוע לנו על הגשת התלונה. במידה ותהייה כזו ונדרש לכך, נשיב באופן ישיר לגורמי אכיפת החוק״.

הרקע להגשת התלונה:
בשמת מאיה בר און גרבר, תושבת העיר ב-10 שנים האחרונות, שוכרת מאת החברה הכלכלית לפיתוח נס-ציונה, שטח במבנה של האיצטדיון העירוני.

מדובר בסטודיו ל-trx שבו מפעילה בשמת בארבע השנים האחרונות חוג למען נשים עם עודפי משקל, שרוצות לשנות את חייהן לקראת אורח חיים בריא.

הבוקר פנתה אלינו בשמת כשהיא נתונה לסערת רגשות, בעקבות מכתב שקיבלה אתמול מעורך דין, המייצג את החברה הכלכלית לפיתוח נס-ציונה בע״מ.

זהו המכתב השני שקיבלה בשמת מעורך הדין. הראשון מכתב התראה טרם נקיטת הליכים משפטיים, נשלח ב-12.12.21 עם דרישת תשלום בגובה 50,000 ש״ח ודרישה לפרסום התנצלות – עד למועדים הנקובים במכתב.

המכתב השני מעורך הדין נשלח לבשמת כעבור שלושה ימים, ב-15.12.21, עם דרישות להתנצלות פומבית והתחייבויות שונות, המפורטות במכתב ותשלום בגובה 1,000 ש״ח שייתרם למטרה ציבורית של מניעת אלימות מילולית (שיימינג) ברשתות חברתיות.

התנאים החדשים שהציב בפניה עורך הדין, מהווים נסיגה מהכוונה הראשונית לנקוט נגדה הליכים משפטיים.

כעת נשאלת השאלה מה הסיפור שעומד מאחורי המכתבים?

מאחר ומדובר בהשלשלות ארוכה ומורכבת שקצרה היריעה מלפרטה, אנו מביאים בפניכם את עיקרי הדברים.

ראשיתה של הפרשה בהודעת ווטסאפ ששיגרה בשמת למשתתפות בחוג, שבו היא מכריזה כי ״יש איום על הסטודיו שלנו…״. ובהמשך ציינה בשמת כי ״משה בוקסר ראש העיר…הבטיח כנראה את הסטודיו שלנו למקורב מטעמו!!״. בשמת שבה וטענה בהודעתה כי ״אין לוותר בנושא..כי זה לא תקני להבטיח מתקן עירייה למקורב לראש העיר..״.
עוד טענה בשמת בהודעתה למתעמלות כי: ״זו שחיתות!!! ולא ניתן לזה לקרות…״.

אחת המתעמלות המקורבת לבוקסר העבירה את נוסח ההודעה לעירייה ומכאן החל מחול שדים והשתלשלות של דין ודברים בין בשמת למנהל האיצטדיון גלעד זייתון, מנהלת בכירה בחברה הכלכלית אושרית עו״ד סורז׳ון ומנכ״לית העירייה ומ״מ מנכ״לית החברה הכלכלית עו״ד דפנה קירו-כהן. גם ראש העיר כותב כיו״ר הדירקטוריון של החברה הכלכלית.

הפרשה רחוקה מלהגיע לסיום והיום כאמור ניגשה בשמת לתחנת משטרת לוד והגישה תלונה. בשמת טענה בשיחה עמנו כי היא חשה מאויימת על ידי בוקסר ודפנה אישית, בדומה למה שקרה עם לימור שמרלינג ותושב נוסף (השם שמור במערכת), שגם הם הגישו בעבר תלונות במשטרה נגד בוקסר.

פנינו לעירייה בשאילתה: ״קיבלנו מידע כי היום הוגשה תלונה במשטרת לוד נגד ראש העיר שמואל בוקסר בגין הטרדות, רדיפה אישית ואיומים. מגישת התלונה בשמת מאיה בר און גרבר. מהי התייחסותכם לתלונה?״.

להלן תגובת העירייה במלואה: ״לא ידוע לנו על הגשת התלונה. במידה ותהייה כזו ונדרש לכך, נשיב באופן ישיר לגורמי אכיפת החוק.
ברקע הדברים נציין כי לפני מספר ימים נשלח לגברת בראון מכתב התרעה לפני תביעה על ידי החברה הכלכלית לפיתוח נס ציונה. בתגובה הגברת בראון התנצלה על התנהלותה. מפאת צנעת הפרט אין בכוונתנו להוסיף פרטים נוספים על המקרה. באם נדרש, יוצג כל המידע המלא לגורמי אכיפת החוק.״

הערת עורך: לא ניתן להתעלם מהעובדה כי דבריה של בשמת בהחלט עלולים להתפרש כהוצאת דיבה נגד שמואל בוקסר. השאלה הציבורית המעניינת היא, כיצד קורה הדבר שבתוך פרק זמן של כשנתיים ימים, שלושה תושבים מהעיר נס-ציונה מגיעים למצב שהם חשים לדבריהם מאויימים ומחליטים לגשת למשטרת ישראל ולהגיש תלונה בגין פחד, הטרדה ותחושת איום מצד בוקסר״.

האם התרבות הארגונית שאותה הביא בוקסר היא אכן תרבות של פחד והפחדה? האם המטרה היא לייצר בקרב התושבים תחושה של רתיעה ופחד? האם גבולות חופש הביטוי בעידן בוקסר במגמת צמצום ונסיגה?

בהחלט קשה להתעלם מהאינפלציה במספר התלונות שהוגשו במשטרה נגד בוקסר בשנים האחרונות, וזאת מבלי להתייחס לבסיס העובדתי שלהן ולאמיתותן.

מה שבטוח שזו לא התלונה הראשונה וכנראה לא האחרונה.

3.6 10 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

הערה 1

Subscribe
Notify of
1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
מתאמנת
2 years ago

ה

Last edited 2 years ago by מתאמנת
- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן