33.7 C
Ness Ziona
יום חמישי, יולי 18, 2024

זה מאוד לא נעים לראות גן סגור-ראיון עם אמא כעוסה ומודאגת מגן צבר.

חובה לקרוא

תמונת מצב בנס-ציונה 2021 בעידן שאחרי הפרטת הצהרונים – גן צבר נסגר
עקב היעדרות סייעות וזו כבר מזמן תופעה כלל עירונית.

העירייה בתגובה: מדובר במשבר ארצי המביא לצערנו לעיתים לסגירה נקודתית של גנים

למערכת ״נס-ציונה בחדשות״ פנו בשבועות האחרונים הורים שילדיהם לומדים בגן צבר וסיפרו לנו על
כך שהגן נסגר עקב היעדרות של סייעות.

וכך סיפרה לנו אחת האמהות, ״ב 28.10 בערב הודיעו לנו שהגננת חולה וביקשו שנגיע למחרת להוציא את הילדים בשעה 11:00 כי המחליפה לא יכלה להישאר מעבר לשעה זו״.

*האם זו הפעם הראשונה שזה קורה?*
״היום בערב (מועד הפנייה לנס-ציונה בחדשות) הודיעו לנו שפשוט אין איש צוות שיכול לפתוח את הגן מחר ושהגן לא ייפתח. לא ציינו סיבה״.

*ומה עשיתם?*
״התקשרתי למוקד 106 שאמר שאין מה לעשות ושהוא יכול לתת לי את הטלפון של מחלקת גני הילדים ושאצור איתם קשר ביום ראשון(לא שציפיתי למענה אחר מהמוקד). 

*שאלנו, מה את חושבת על המצב הזה שנוצר?*
״כאמא שמגדלת שלושה ילדים בעיר זו הפעם הראשונה שאני נתקלת בדבר שכזה, שתוך פחות מחודש אין לילדים מסגרות חינוכיות כיוון שאין איש צוות שיהיה בגן ותמיד זה נופל על יום שישי…
אני יכולה להבין כשמדובר בבידוד של כל הגן, אבל סתם ככה כי אין איש צוות??״.

*מה אומרים יתר ההורים על המצב?*
״לגבי יתר ההורים, מאמינה שהם גם כעוסים, אין לנו קבוצה של ההורים אז לא יכולה לדעת את תגובתם״.

*מה עוד עשית כדי למצוא פיתרון?*
״פניתי לוועד הגן ולוועד ההורים העירוני שיאמר לזכותם שהיו סבלנים וקשובים, אבל זה מה שעושה את העיר הזאת, האנשים המיוחדים שמתגוררים בה. הם הסבירו שמדובר במשבר קיצוני בכל המדינה ושהם במלחמות על כך״.

*האם פניתם למשרד החינוך?*
״לא פנינו למשרד החינוך כי חשבנו שהייתה פעם אחת חריגה ושזה לא יחזור על עצמו.  מה גם שתמיד מעדכנים על כך בחמישי בשעות הערב המאוחרות שאין כבר עם מי לדבר״.

*האם יש בכוונת ההורים לפעול בנושא?*

״בנוגע לשאלתך אם אני מתכוונת לפעול בנושא, לדברי חבר הוועד העירוני מתקיימות מלחמות בנושא מול משרד החינוך אך כרגע שום דבר לא יוצא מזה.
מי אמור לשאת בעלויות של ביטול יום שכזה לנו ההורים? תוכניות שנקבעו מראש, עלויות של ביטולים, שבמסגרת בידוד ניתן לבטל ללא קנס, מה אומר להם?? לא שלחו גננת?? פשוט בדיחה.
בפוסט שכתבתי בפייס היו תגובות על כך שזה קורה בלא מעט גנים בעיר ושאין יותר מידי מה לעשות״.

*למה אתם יושבים בשקט שגן נסגר?*
״מה אנחנו עוד יכולים לעשות? דיברו על שביתה, אבל מה עשינו בזה? תפקידו של ראש העיר ומחלקת גני הילדים בעיר לדאוג לצוות חלופי, לעיר שנחשבת במעמד סוציו אקונומי גבוה עם תשלומי ארנונה גבוהים, אין אפשרות לדאוג לצוות חלופי?? בתשלום ראוי? ליבי עם הצוות החינוכי שמקבל משכורות יחסית נמוכות וזו הסיבה לכך שאין אנשי צוות״.

*האם יש לך מסר לעירייה ולראש העיר?*״נס ציונה ידועה כעיר עם רמת חינוך גבוהה ולשם כך הגעתי לעיר הזאת, לגדל בה את ילדי. על מנת להמשיך ולשמור על הרמה, צריך אנשי צוות טובים וכדי להמשיך ולהעסיק אותם צריך לשלם להם בהתאם!״

*יש לך מה לומר לסיכום?*
״אולי זה נשמע קצת בכייני, אבל את ארבעת השעות היחידות בשבוע שקיימות לנו ההורים עם עצמנו, לוקחים ועוד רוצים לקחת,  בביטול הלימודים בימי שישי!״

פנינו לדוברת העירייה ושטחנו בפניה את טענות הורי גן צבר: 1. מדוע סוגרים את הגן – פעם שלישית השנה? 2. מה העירייה עושה על מנת לאפשר להורים לצאת לעבודה? 3. האם פיטורי הסייעות בשנה שעברה היא הסיבה למצב שנוצר השנה?

להלן תגובת העירייה:
״עירית נס ציונה ומחלקת גני הילדים מודעים לפער הקיים בצוותים תומכים וסייעות. מדובר במשבר ארצי הבא לידי ביטוי גם אצלנו ומביא לצערנו לעיתים לסגירה נקודתית של גנים. אנו פועלים ברמה המקומית והארצית ועושים כל שביכולנו למציאת פתרונות יצרתיים ולמתן מענה לפערים אלו. על אף המאמצים הרבים המענה אינו מלא.
המעבר למפעילים פרטים בצהרונים עליה החליטה העיריה היא אחת הפעולות שהביאו לצמצום התופעה (ביחס למצב הארצי בימים אלו) ולשיפור בתנאי העסקה של הסייעות באופן שהגדיל את פוטנציאל העסקה ולא צמצם אותו וכמובן שאינו קשור בשום דרך לסיעות הגנים בשעות הבוקר״.

צילום אילוסטרציה

5 2 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן