19.6 C
Ness Ziona
יום ראשון, אפריל 21, 2024

יום הגבר הבינלאומי – עליה בביקוש להזרקות בוטוקס וניתוחי אף ועפעפיים בקרב גברים, כך קובע סקר חדש שנערך בקרב מומחי האיגוד לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, לקראת יום הגבר הבינלאומי

חובה לקרוא

אם נדמה היה שהזרקות בוטוקס ושיפוץ האף הם כמעט נחלתן הבלעדית של נשים, סקר חדש שנערך השבוע מנפץ את התדמית הזו ומוכיח שהגבר הישראלי עבר שינוי מהותי בתפיסה החברתית והתרבותית לגבי המראה החיצוני שלו.

לקראת יום הגבר הבינלאומי המצוין בחודש נובמבר השתתפו הפלסטיקאים בישראל בסקר חדש, המשקף בקשות של מטופלים גברים לניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים. הרופאים חברי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית סימנו בסקר את כל האפשרויות הזכורות להם משיחות הייעוץ המקדימות עם גברים באיזה ניתוחים וטיפולים הגבר הישראלי מתעניין וגם למי הגברים הישראלים רוצים להידמות.

מתוצאות הסקר עלה כי כ – 40% מהפלסטיקאים דיווחו על עליה בביקוש לניתוח עפעפיים בקרב גברים, כ – 38% דיווחו על עליה בביקוש לניתוח אף וכ – 36% על עליה בביקוש לניתוח הקטנת חזה גברי (גניקומסטיה). עוד עלה מהסקר כי אצל 32% מהרופאות והרופאים נצפתה עליה בביקוש להזרקות בוטוקס בקרב גברים ואצל 21% עליה בביקוש מקרב גברים למילוי חומצה היאלורונית. כ – 26% דיווחו על עליה בביקוש  למתיחת פנים גברית וכ – 25% על ביקוש לניתוח שאיבת שומן. עוד עלה מהסקר כי כ – 8% מהרופאים מדווחים כי הגברים מתעניינים במתיחת בטן (המתבצעת לרוב לאחר ירידה דרמטית במשקל), כ – 7% קיבלו בקשות לניתוח קוביות בבטן (פיסול בשומן). יצוין כי הפלסטיקאים התבקשו לציין באילו פעולות הייתה אצלם בקליניקה עליה בביקוש בקרב גברים. ניתן היה לסמן כמה אפשרויות ולכן סכום האחוזים גדול ממאה.

הסקר של האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית נועד גם לשקף למי מטופלים הגברים הכי רוצים להידמות. מהתוצאות עלה כי כ – 26% ביקשו להידמות לבראד פיט, כ – 5% לריאן גוסלינג, כ – 4% למאט דיימון וכ – 3% לדייוויד בקהאם, כריס המסוורת וג'ורג' קלוני. יתר הגברים, כך סימנו הפלסטיקאים לא ציינו כלל שם של ידוען במהלך שיחת הייעוץ לפני הטיפול או הניתוח.

שאלה נוספת בסקר החדש ביקשה לבדוק את העובדה שמקובל לחשוב שניתוחים וטיפולים בעיקר מושכים גברים מקרב קהילת הלהט"ב, אולם יתכן והדבר לא בהכרח נכון בשנים האחרונות. הפלסטיקאים התבקשו לציין למיטב ידיעתם אצלם בקליניקה מה המצב. כ – 50% ציינו כי אצלם פחות להט"בים ויותר גברים סטרייטים, 35% ציינו כי אצלם המצב שווה בשווה מבחינת גברים (גם סטרייטים וגם להט"בים), כ – 13% אמרו שיותר להט"בים וכ – 2% אמרו שהם לא יודעים.

ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית הסביר כי: "בשנים האחרונות חלה עליה בביקוש לניתוחים וטיפולים בקרב גברים. אם בעבר ניתוח פלסטי היה נחלתן של נשים בעיקר, היום אנחנו רואים בקליניקה יותר ויותר גברים. הסיבות לכך מגוונות, החל מהרשתות החברתיות, דרך שינוי מודל היופי הגברי וגם לעיתים עידוד נמרץ מצד בנות זוג או אפילו הילדים ששולחים אבות מבוגרים לניתוח כדי שלא יקראו לו סבא."

ד"ר אלכס לבנברג, מומחה לכירורגיה פלסטית וחבר האיגוד הוסיף כי: "לאחרונה אני רואה עליה דרמטית במספר הגברים מעל לגיל 60 דווקא המגיעים עם בקשות לניתוחים פלסטיים למתיחת הפנים והצוואר. בהקשר זה חשוב לדעת שברוב המקרים הצלקת היא עדינה ולאחר מספר חודשים כמעט ואינה נראית ובניגוד לדעה הרווחת ניתוח מתיחת פנים כמעט ואינו כואב ואין צורך במשככי כאבים".

ד״ר בני מייליק, מומחה בניתוחי עיצוב הגוף וחבר האיגוד מציין כי: " בשנתיים האחרונות ישנם אצלנו גברים רבים המבקשים להסיר את קפל העור שמופיע בבטן התחתונה לאחר ירידה דרמטית במשקל. הם מוטרדים במיוחד מעודף העור שצונח ומכסה את איבר המין וגורם לו להראות חבוי וקטן מכפי שהוא באמת. הם מגיעים עם נחישות ודחיפות לבצע שיפור ניתוחי במראה הגוף ולקצר את ההמתנה לתוצאות הירידה במשקל ושיפור הכושר הגופני".

הסקר נערך בהשתתפות רופאים מומחים ומתמחים בכירורגיה פלסטית ואסתטית

והתוצאות עובדו על ידי נאוה עינבר דוברת האיגוד. יום הגבר הבינלאומי מצוין בכל שנה ב – 19 בנובמבר.

 נושא הניתוחים הפלסטיים והטיפולים האסתטיים בקרב גברים, כמו תחומי פלסטיקה ואסתטיקה רבים אחרים, ידונו בכנס הבא של האיגוד שיערך במסגרת קונגרס תל אביב 2022 במלון הילטון בחודש יוני הקרוב. בקונגרס ישתתפו מומחים ומתמחים בכירורגיה פלסטית, רופאים העוסקים באסתטיקה, אחיות, קוסמטיקאיות, מנהלות מרפאות, יצרנים ויבואנים. מידע נרחב באתר הקונגרס בקישור הבא: https://telavivcongress.com/

===

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית של ההסתדרות הרפואית, הוקם במטרה להוות מסגרת ארגונית מקצועית לכ-300 הרופאים המומחים והמתמחים העוסקים בכירורגיה פלסטית ואסתטית בישראל ברפואה הציבורית והפרטית ולפעול לקידום ופיתוח המקצוע בתחום הטיפול, ההוראה והמחקר.

רופאי האיגוד מטפלים בשחזור מומים מולדים, שחזורי שד, עור ורקמות, ניתוחי פציעות מורכבות, נפגעי כוויות, ריפוי פצעים, ניתוחי מיקרוכירורגיה נוירו-וסקולרית, כירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית.

מומחה בכירורגיה פלסטית הוא רופא שלאחר קבלת הרישיון לעסוק ברפואה כללית בישראל בחר להמשיך את הכשרתו ולהתמחות בענף הרפואי הנקרא כירורגיה פלסטית ואסתטית, השלים את תקופת ההתמחות שנמשכה 6 שנים, עמד בהצלחה בכל הדרישות הכרוכות בה וקיבל ממשרד הבריאות תעודת רופא מומחה בתחום זה. 

כך שבחלוף כ–13 שנה מתחילת לימודיו הפך לרופא מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית שמביא עמו אל שולחן הטיפולים והניתוחים, ניסיון רב, הכשרה מעמיקה ויכולת למנוע מראש סיבוכים ואף לטפל בהם אם חלילה קרו.

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, מטפח קשרים עם ארגונים בינלאומיים העוסקים בניתוחים פלסטיים ומתעדכן בחידושים ומגמות במטרה ליישמם בארץ.

כחברי איגוד יכולים להצטרף רופאים ורופאות בעלי תואר מומחה בכירורגיה פלסטית.

האיגוד מפעיל עמוד פייסבוק  וכן אתר אינטרנט פתוח לציבור הכולל את רשימת המומחים וממליץ להיכנס אליו לפני ההחלטה על ביצוע ניתוח: www.plasticsurgery.org.il

0 0 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן