14 C
Ness Ziona
יום רביעי, דצמבר 8, 2021

דרור מרגלית ז״ל – שלוש שנים ללא המנהל הצנוע ביותר של עיריית נס-ציונה.

חובה לקרוא

הטור של תומר תדהר
מוקדש לזכרו של מנהל אגף הנכסים של עיריית נס-ציונה, דרור מרגלית ז״ל במלאת 3 שנים לפטירתו.

דרור מרגלית ז״ל – שלוש שנים ללא המנהל הצנוע ביותר של עיריית נס-ציונה.

היום התאספו משפחה וחברים סביב קברו של דרור מרגלית ז״ל, בבית העלמין נס-ציונה, לאזכרה במלאת שלוש שנים לפרידה ממנו. קשה ועצוב היה לשמוע את מילותיה של בתו תומר המהממת והבן גל המדהים שחלקו עמנו את כאבם הפרטי. שיתפו על האובדן, החוסר, החלל והגעגוע. געגוע לעוד חיבוק, לעוד שיחה, לעוד עצה טובה. שהרי דרור היה אבא ובן זוג שהוא קודם כל חבר.

זכיתי להכיר מקרוב את דרור. רוב השיחות עמו היו סביב מיזמי בנייה ופיתוח של עיריית נס-ציונה. מיזמים שבזכות עבודתו הקשה, היסודית, המקצועית והשקטה (הייתה שם גם ויקי לצדו) – קודמו ויושמו משלב התכנון ועד גמר הביצוע.

יוסי שבו ז״ל פגש את דרור מרגלית בעירייה כשעוד שימש דרור כעוזרו של ראש העיר ניסן קרופסקי. כשנבחר יוסי שבו ב-1993 זיהה מיד את הפוטנציאל של דרור והציע לו ללמוד את תחום ניהול הנכסים. דרור יצא ללימודים, רכש ניסיון ואט אט הפך למנהל אגף הנכסים המקצועי והמוכשר ביותר בשלטון המקומי בישראל.

במשך למעלה משני עשורים פעל דרור במטרה להבטיח את זכויות העירייה בנכסיה, בהשבחתם והפעלתם. דרור דאג להסדיר את רישום הקרקעות הן תכנונית והן קניינית. בכישרון ובחריצות עבד תחת מספר מהנדסי עיר וזכה להערכה אין קץ מראש העיר יוסי שבו, מחברי מועצת העיר, ממנכ״ל העירייה ומכל מנהלי האגפים ללא יוצא מן הכלל.

דרור היה לרוב ספון בחדרו, שוקד על מפות ומסמכים, חוזים וטפסים. ערימות ערימות של תיקי נכסים הקיפו אותו והוא לעולם לא הראה סימני עייפות או שחיקה. אהב הוא את עבודתו וגילה לויאליות למערכת ולעומד בראשה.

תושבים לא מודעים לעובדה שבזכות עבודתו המקצועית והיסודית, משרדי הממשלה הזרימו לעירייה במשך השנים מאות מיליוני שקלים (אם לא למעלה מכך) עבור פרויקטים משותפים בתחום הבנייה הציבורית והתשתיות (כולל כבישים, מדרכות, שבילי הליכה ומסלולי ריצה ומה לא?) ובנוסף אף שימש בהתנדבות כיו״ר דירקטוריון תאגיד מי ציונה ודאג לתשתיות הביוב והמים.

לא ניתן למנות את המספר העצום של המיזמים שדרור קידם עם השנים. תרומתו היא עצומה ומשמעותית בשמירה על חוסנה הכלכלי של עיריית נס-ציונה ואיתנותה הפיננסית. גם כיום מסתמכת העירייה על תקציבי פיתוח שהצטברו בקופה, בעזרתו האדיבה של דרור מרגלית ז״ל. חשוב שהתושבים יידעו זאת ויוקירו לו על כך תודה.

ואם תשאלו מדוע מעטים שמעו על דרור ועל פועלו? התשובה היא צניעותו הגדולה. דרור לא אהב פרסום, הוא סירב לכתבות יח״צ והתנגד ששמו או תמונתו יתנוססו היכן שהוא. לעיתים לא הייתה לו ברירה כי עורך ״כל נס-ציונה״ (לשעבר) אבי בן דוד העריך אותו מאוד ופירגן לו מעת לעת, בכתבות שעסקו בתחומי התשתיות, הבנייה והנכסים.

קשה מאוד לפגוש אנשים כמו דרור ז״ל ואני זכיתי בכך. אהבתי אותו, הערכתי אותו ואף הערצתי אותו. הוא היה עבורי אורים ותומים בכל הקשור למידע מדוייק, אמין ומגובה במסמכים, מספרים ועובדות, שבלתי ניתנים לערעור.

אני מתפלל שהצניעות של דרור תהא כנר לרגליהם של הפקידים ונבחרי הציבור ברשויות המקומיות באשר הם. שכן, חובה על הרשות הציבורית לדווח לציבור מדי שנה על השימוש שעושה היא בכספי משלמי המיסים, אך אין חובה כלל וכלל במסעות יח״צ (יחסי ציבור) על חשבון אותו ציבור.

יהי זכרו ברוך.

דרור מרגלית ז"ל
4.3 4 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
דילוג לתוכן