27.1 C
Ness Ziona
יום ראשון, יוני 16, 2024

פרסום ראשוני: דיווח על אלימות נגד ילדי צהרון בגן עירייה. הוגשה תלונה במשטרה

חובה לקרוא

מערכת ״נס-ציונה בחדשות״ קיבלה דיווח על אירוע אלימות שהתרחש אתמול אחה״צ בצהרון של גן עירייה (שם הגן והצהרון שמורים במערכת).

מתחקיר שערכנו מתברר שבעבר הורים פנו להנהלת מפעיל הצהרון, בעקבות מקרי אלימות, אך המפעיל לא טרח לשתף את ההורים בדרכי הטיפול במקרים אלו.
הורים שפנו לעירייה התברר להם שראש העיר שוהה בחו״ל ומנהלת מחלקת גני הילדים טענה שהנושא בבדיקה.
הורים: השינוי לרעה נובע מההחלטה להפריט את הצהרונים!

לאחר תחקיר מקיף שערכנו אנו מציגים לכם את העובדות כפי שדיווחו לנו הורים: אתמול בשעה 16:00 אחה״צ הגיעה אחת האמהות מקבוצת הגן לאסוף את בנה מהצהרון ונחשפה במו עינייה לאלימות מילולית ופיזית שהופנתה כלפי אחד הילדים בגן. האם התעמתה עם הסייעת בצהרון ועדכנה את ההורים בקבוצת הוואטסאפ של הורי הגן.

בעקבות העדכון בוואטסאפ, הגיעה אמא נוספת בשעה 16:30 לאסוף את בנה מהגן. מיד עם צאתו מהגן סיפר הילד לאמו שהגננת בצהרון משכה אותו בחוזקה והכאיבה לו. האם שאלה את בנה בבהלה היכן כואב לו? הילד לתדהמתה הרים את הזרוע וחשף בפניה סימנים אדומים ושטפי דם, שנגרמו לו לטענתו על ידי אחת מנשות הצוות בצהרון.

כך סיפרה לנו האם כשדמעות בעיניה: ״חזרתי עם הילד מיד לגן על מנת להבין ממובילת הצהרון מה קרה. היא מצדה טענה שלא נגעה בו אך הילד טען מולה שהיא זו שפגעה בו.
אמא נוספת שהגיעה לגן מיד אחרינו שאלה את אותה מובילת צהרון מה קרה והיא הודתה באוזניה כי איבדה את העשתונות וכי הצוות לא יכול להשתלט על כל הילדים בצהרון״.

רצינו לברר את הנושא לעומק ופנינו להורים שילדיהם רשומים בצהרון והם סיפרו לנו כי צוות הצהרון מתחלף תכופות בגן. ״לפני כשבוע חווינו בצהרון מספר אירועי אלימות שהופנו כלפי הילדים, בעקבות תלונות ממספר רב של הורים, צוות הסייעות הורחק מהגן. מאז, בעצם בכל יום מגיע צוות שונה דבר שפוגע רבות בתפקוד בגן״

שאלנו את ההורים כיצד פעלו?
״התקשרנו להנהלת מפעיל הצהרון על מנת לדווח ולקבל תשובות. נכון לרגע זה לא קיבלנו כל עדכון מהנהלת מפעיל הצהרון על תחקור האירוע. במקביל, הגשנו תלונה במשטרת רחובות״.

שאלנו האם פנו לעירייה וכיצד הגיבה?
״קיבלנו טלפון ממיטל בן דור, מנהלת מחלקת גני ילדים, שטענה שהנושא בבדיקה״.

ניסינו לברר האם המפקחת מטעם משרד החינוך הייתה מעורבת? אך להורים לא היה מושג.

לסיכום שאלנו האם לדעתם היה ניתן למנוע את המקרה? ואם כן כיצד?
כך השיבו ההורים: *״בוודאי שניתן למנוע – העובדה היא שבמהלך היום, הילדים לא חווים שום מקרי אלימות מצד צוות הגן ובשעות אלה יש יותר ילדים בגן. העירייה מפריטה את החינוך והטיפול בילדנו ולא טורחת לפקח מספיק אחר הנעשה במסגרות האלה. האינטרס של מפעילי הצהרון הוא רווח ולא טובת הילד וכך זה גם נראה״.*

שאלנו מה הם מצפים שייעשה כעת?
״אנו מצפים שהעירייה תיקח אחריות על הנעשה בגני העירייה ותתחיל לנהל את הצהרונים בצורה מקצועית יותר, ללא קשר להחלטה על הפרטת הצהרונים״.

פנינו לדוברת העירייה ושאלנו אם היא מאשרת את פרטי המקרה וביקשנו לדעת כיצד הנושא מטופל על ידי העירייה וזו תגובת העירייה ככתבה וכלשונה:

לעיריית נס ציונה נודע אתמול על מקרה חמור לכאורה שאירע באחד הצהרונים בגני הילדים בעיר.

מרגע קבלת ההודעה פעלה העירייה ומנהלת מחלקת גני הילדים באופן מיידי, בשיתוף הנהלת מפעילי הצהרון לברור יסודי של פרטי המקרה ולנקיטת פעולות מיידיות לידוע ההורים, ליווי ומתן מענה על שאלות.

הטענות לכאורה בדבר פעולה אלימה כלפי ילד, אל מול טענות מעורבות הצוות החינוכי למניעת סכנה, נמצאות כרגע בבדיקת רשויות החוק. העירייה והנהלת מפעילי הצהרון יפעלו ככל שידרש להבטחת שלומם וביטחונם של הילדים, לרבות הגברת הפיקוח על הצהרון ופעולות נוספות ככל שידרשו.

עיריית נס ציונה פועלת בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת להבטיח את שלומם וביטחונם של הילדים במסגרות החינוך.

פנינו לדוברות המשטרה שאישרה כי הוגשה תלונה והיא נבדקת.

עד כאן הדיווח. רצינו להזכיר לציבור הקוראים שבעבר התקיים שיח ציבורי בנושא ההשלכות העתידיות שנובעות מתהליך הפרטת הצהרונים.

תמונת אילוסטרציה

5 2 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

5 הערות

Subscribe
Notify of
5 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
מור
2 years ago

הכתבה מאוד לא מדוייקת. אני אמא בגן המדובר, מהרגע שפנינו לעירייה הם עשו הכל על מנת לסייע לפתור את הבעיה. מיטל מנהלת גני הילדים פעלה ופועלת על מנת לעזור לגן. מקרה האלימות היה פעמיים. בפעם הראשונה, עוד באותו היום מיטל הורתה להוציא את הסייעת באופן מידי מהגן ושלא תכנס לאף גן אחר בעיר. בפעם השנייה שזה קרה, עם צוות אחר של המפעיל, מיטל טיפלה בכך במלוא הרצינות והחומרה הנדרשת. אין פתרונות קסם אבל העירייה ומיטל בפרט פועלים בנחישות תוך מחשבה על טובת הילדים.

אהובה רוזנברג
2 years ago
Reply to  מור

מאז תחילת השנה הוחלפו 3 פעמים צוות הצהרונים ,זה אומר דרשני,צוות שלא משתלט לא מתאים לעבוד עם ילדים,למה הגננת של הבוקר והסייעות כן מצליחות.בוקסבר החליט להפריט צהרונים ואיפשר להעסיק אנשים חסרי הכשרה במינימום שכר וזו התוצאה

אהובה רוזנברג
2 years ago
Reply to  מור

ומיטל מנהלת גני הילדים לא עושה מאומה בנושא הצהרונים,מאפשרת ריכוז של יותר מ 35 ילדים בצהרון כדי לא להפעיל צהרונים בגנים אחרים,לא פלא שאין אפשר להשתלט על הילדים

אהובה רוזנברג
2 years ago
Reply to  מור

מאוד מדוייק

הורה לילד מהגן
2 years ago

כתבה לא נכונה
אין קשר להפרטה העירייה כן מנסה לסייע
צוות הצהרון לא מצליח להשתלט

- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן