27.1 C
Ness Ziona
יום ראשון, יוני 16, 2024

מדוע הפירמידה התהפכה בנס-ציונה בעידן בוקסר? הטור של תומר תדהר.

חובה לקרוא

ב-1943 פירסם הפסיכולוג היהודי אברהם מאסלו (אחד הפסיכולוגים התורמים והידועים מהזרם ההומניסטי הדוגל בהתפתחות, מימוש וצמיחה של האדם) את התיאוריה המפורסמת שלו – הידועה בשם פירמידת הצרכים של מסלאו.

תאוריית זו עוסקת במניעים של אדם בחייו. לתאוריה זו השלכות על חיינו גם כתושבי נס-ציונה. התאוריה גורסת שקיימת היררכיה של צרכים שמאורגנים על-פי סדר חשיבות, כשבבסיסה הניח מסלאו את הצורך הראשוני שהם הצרכים הפיזיולוגיים שלנו.

התאוריה מניחה כי רמה מסוימת של צורך עשויה לבוא לידי מימוש, ואז לא תפעל עוד כגורם המניע את האדם. עם זאת, כאשר רמה מסוימת של צורך מסופקת, האדם פונה להגשמת הרמה הגבוהה הבאה במעלה.

בעידן יוסי שבו ז״ל, בין השנים 1993 ו- 2018, זכתה העיר נס-ציונה ותושביה לשיפור מתמיד בכל רבדי החיים: ביטחון אישי, תשתיות, פיתוח סביבתי, רווחה, חינוך, קהילה, תרבות ופנאי ועוד ועוד. ההגירה החיובית של משפחות צעירות לעיר בשני העשורים האחרונים, היוותה ביטוי מוחשי לאמון שרחשו התושבים לעירייה ולעומד בראשה. בעשורים האחרונים הפכה נס-ציונה ממושבה לעיר שנמצאת על מסלול צמיחה והתפתחות באופן המזכיר את פירמידת הצרכים של מסלאו.

התושבים, חשו שהעירייה דואגת למלא את הצרכים הבסיסיים שלהם, בהיבטים הפיסיים – שדרוג התשתיות, גינון וניקיון. בהיבטים של ביטחון – חיזוק תחושת הביטחון העצמי והבטיחות ברחבי העיר. בהיבטים של שייכות – תושבים חדשים וותיקים כאחד חשו זיקה חזקה לעיר ותחושת השייכות קיבלה ביטוי בלוקל פטריוטיזם ובאהבה לעיר ולטבע הסובב אותה. בהיבטים של הערכה והגשמה – הן התלמידים שהתחנכו בעיר, הנוער והמבוגרים, והן האזרחים הוותיקים, חשו שהעיר על מוסדותיה התרבותיים והחברתיים, מתקני הספורט ואתרי הטבע והמורשת שלה, מסייעת להם בהגשמה עצמית (קודקוד פירמידת הצרכים).

כל זה השתנה בשלוש השנים האחרונות. קברניטי העיר יכולים להיאחז במשבר הקורונה ובאירועים ביטחוניים כאליבי לתהליך הרגרסיה שהעיר והקהילה שלנו חוו מאז שבוקסר נבחר. אך השאלה הבלתי נמנעת היא – מהם הגורמים להתהפכותה של פירמידת מסלאו בעידן הנוכחי? מדוע הצרכים הבסיסיים שלנו התושבים אינם זוכים למענה? אנו יוצאים מהבית ונפגשים עם מציאות עגומה של גינות ופארקים מיובשים, ירידה תהומית ברמת הניקיון והתחזוקה של רחובות העיר,רחובות שלמים בעלטה בשעות הלילה, צואת הכלבים כמעט בכל שביל ומדרכה, נמלי האש פשטו על המרחב הציבורי ואינם מטופלים כראוי, הכבישים מלאים במהמורות, המדרכות מטונפות ולכלוך ואשפה מתגוללים בצידי הדרכים והמרכזים המסחריים. ואם נתקשר למוקד העירוני לא בטוח שנקבל מענה ראוי. וזה רק על קצה המזלג.

לא אתפלא אם דבריי אלה יזכו לסדרה של התקפות מצד מצדדי השלטון. בעידן החדש יש אפס סובלנות כלפי ביקורת. בנובמבר 2023 כל זה ישתנה בע״ה – עם מעט סבלנות והרבה מאמץ משותף נהפוך בחזרה את פירמידת הצרכים של מסלאו – כשהבסיס למטה והקודקוד למעלה.

תומר תדהר
איש תוכן ויחסי ציבור שכיהן כדובר העירייה והעוזר האישי של יוסי שבו ז״ל בין השנים 2007 – 2018.

3.9 13 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

7 הערות

Subscribe
Notify of
7 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous
2 years ago

צודק

הכל מכור מראש
2 years ago
Reply to  Anonymous

האופוזיציה היום נמצאת עם הקואליציה שחר רובין, טלי חייט ויגודה לא נמצאים בכדור הארץ ומהווים ממש חלק מהקואליציה בהצבעות על התקציב למשל.

מישהו
2 years ago

אכן היטבת לתאר את המצב בעיר , פשוט גדול עליו ניהול עיר. ואולי יש מאחורי היבחרו אינטרסים סמויים ופליליים. ימים יגידו. עיריית נס ציונה הפכה למועדון חברים שהכספים הולכים למשכורות של החברים של בוקסר. בושה לעיר ולתושבי נס ציונה שבחרה אדם לא מוסרי שצד חיות להנאתו בשביל השעשוע. בעוד שנתיים חייבים להעיף אותו מהלישכה

שמבדוי
2 years ago

יש פרוייקטי ראווה גרנדיוזיים לממן. הרי מה שאתה מתאר (במדויק, לצערי), לא דורש ניהול מקרוב. זה לא ששבו היה מנקה את הרחובות.

Anonymous
2 years ago

העיר באמת התדרדרה תחת שלטונו של בוקסר, נקווה שיהיה מועמד ראוי שיחליף אותו (לא שחר רובין…)

הכל מכור מראש
2 years ago

שחר רובין לא מתאים לנס ציונה הוא משתף פעולה באופן מלא בשתיקתו וחוסר הפעולה שלו ולא מעלה נושאים לרשת החברתית כי השתיקה שלו נקנתה כבר מזמן הוא לא מאמין בעצמו ולכן שותק ולאט לאט נראה פלגמטי כמו טלי חייט ויגודה שגרים על ענן

Ron rnana
2 years ago

מצער שאתה צודק!!! מקווה שבפעם הבא ימצא אדם בעל תודעת שליחות ציבורית שיהפוך בחזרה את הפירמידה. אנחנו ראויים ליותר טוב!!!

- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן