14 C
Ness Ziona
יום רביעי, דצמבר 8, 2021

ערב רועש במיוחד עבר על תושבי ארגמן והדרי סמל. הם לא ידעו שאורח הכבוד באירוע היה לא אחר מאשר רה״ע שמואל בוקסר. בדיעבד תהו מדוע לא דאג בוקסר להנמיך את הווליום הגבוה?

חובה לקרוא

תושבי האזור: יש לנו זכות לחיים שקטים וברי קיימא לצד בית הכנסת בן פורת יוסף.

אתמול בערב התקיים שיעור תורה בבית הכנסת בן פורת יוסף, לעילוי נשמתו של הרב עובדיה יוסף זצ״ל, בארגונה של המועצה הדתית נס ציונה.

תושבי השכונה והאזור מעידים כי בשעה שמונה וחצי בערב בקע רעש נוראי ומוסיקה רעשנית שרבים לא הבינו את מקורה. תושב המתגורר ברחוב הגלים (שמו שמור במערכת) פנה למערכת ״נס-ציונה בחדשות וסיפר כי בשיא נמדדו 93 דציבלים.

שאלנו אותו אם העירייה או המועצה הדתית הכינו מראש את תושבי הבתים הסמוכים לקראת האירוע, שיהיה בו שימוש במערכת הגברה?
ת. ״לא הכינו אותנו בשום צורה שהיא״.
עוד שאלנו את דעתו על כך שראש העיר נכח באירוע?
ת. ״אם אכן ראש העיר נכח שם, זה מצער שהוא לא גילה יותר רגישות כלפי התושבים שגרים באיזור וביקש בעצמו לפחות לווסת את עוצמת המוסיקה. אין לי דבר וחצי דבר נגד הדת חלילה, אבל אני חושב שחשוב להדגיש: 1. בית הכנסת הינו בית תפילה ולא גן אירועים. 2. ניתן לעשות את האירועים בתוך בית הכנסת לכל הפחות ולא ברחבה בחוץ 3. חייבים לכבד את מרקם החיים וזכויות התושבים מסביב לבית הכנסת וחשוב להבין שמטרד רעש הינו מטרד בריאותי מזיק ופוגע 4. כדאי להודיע מראש לתושבים על אירועים שכאלו. 5. משטרת ישראל חייבת לעשות את עבודתה נאמנה ולאכוף את התקנות. מטרד רעש מעל 80 דציבל חייב להיאכף. הנמכת המפגע, מתן קנסות ואם צריך – הפסקת האירוע. 6. הגיע הזמן לעדכן את חוק העזר העירוני של מטרד הרעש בנס ציונה״.

לצפיה בתיעוד הבלעדי מהאירוע שהדיר שינה לרבים מתושבי השכונה:

התושב שלא הסתפק בפנייה לתקשורת, הקדים ופנה ללשכת ראש העיר בזו הלשון:

״שלום רב לכבוד ראש העיר ולכל מען דבאי. 
אני מתגורר ברחוב הגלים 1. מול הבניין שבו אני גר ישנו בית כנסת בשם בן פורת יוסף. 
הערב, יום ראשון , 10 באוקטובר, בשעה שמונה וחצי החלה להתנגן מוזיקה בעוצמה חזקה ולא סבירה מרמקולים ענקיים שהוצבו ברחבה החיצונית בבית הכנסת. אני מצרף צילומי מסך של מד הדציבלים שמותקן במכשיר הנייד שלי. כדי לסבר את האוזן, אנחנו מדברים כאן על מרחק של כ – 20 מטר בקו אוירי. בשיא האירוע,  העוצמה אף עברה את רף תשעים הדציבלים. 
בהיותי אב לילד בן 3 פניתי למוקד 106 ונעניתי על ידי הנציגה כי האירוע אושר על ידי מנכלית העירייה. מדובר בהילולה כלשהיא. היא אמרה שיש ניידת שיטור בדרך לבדוק את עוצמת הרעש.. 
אני רוצה להתריע שמדובר במגמה חוזרת. זו הפעם החמישית בחודשיים האחרונים שישנה מוזיקה בעוצמה בלתי סבירה ועד שעות מאוחרות. האזור הוא אזור מגורים. יש פה משפחות וילדים קטנים. זהו איננו אולם אירועים, זהו בית כנסת. אני מבקש בכל לשון של בקשה שתטפלו במטרד הרעש הזה לאלתר ותסדירו את נושא בית הכנסת. זה פוגע במרקם השכונה, באיכות החיים של התושבים וגורם לי ולשכני לחשוב ברצינות על עזיבה של האזור. 
חורה לי גם שמנכלית העירייה אישרה בקלות כה רבה אירוע שאיננו ביום חג כלשהו ולא חשבה ולו לרגע קט על שגרת החיים של התושבים בסביבת בית הכנסת. בעשותה כן, היא מייצרת תקדים מסוכן שבו בית כנסת עובר הסבה לגן אירועים. אני מעריך בזהירות שהיא אינה גרה באיזור ולו הייתה שומעת את עוצמת הרעש, הייתה נחרדת. 
מצפה לתשובתכם בכיליון עיניים
תושב נס ציוני מודאג״.

סרטון נוסף מהאירוע:

מה שעוד מטריד את התושבים, המתגוררים בסמיכות לבית הכנסת, היא העובדה שביום רביעי (מחרתיים) צפוי להתקיים בבית הכנסת אירוע נוסף. התושבים שפנו אלינו בנושא, טענו כי מצופה מהעירייה והמשטרה לבדוק את מהות האירוע ולבצע אכיפה במקרה של הפרת החוק והתקנות. לטענתם זכות התושבים היא לחיים שקטים וברי קיימא לצד בית הכנסת.

עד כאן המכתב וטענות התושבים ואנו שואלים: האם לשם קבלת מחיאות כפיים בבית הכנסת מוכן בוקסר לחשוף את תושבי השכונות ארגמן והדרי סמל לעוצמות מוסיקה בלתי נסבלות? האם לא מצופה ממי שנתן את האישורים לקיום האירוע לבדוק את הפגיעה האפשרית באיכות חיי התושבים במהלך האירוע?

האירוע המתוכנן ליום רביעי הקרוב
5 2 votes
Article Rating

- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

2 הערות

Subscribe
Notify of
2 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אחד אחר
1 month ago

כל הבית כנסת הזה ערסים במקרה הטוב ופושעים במקרה הרע. ראש העיר שם בשביל הפרוטקשן

הקול השפוי
1 month ago
Reply to  אחד אחר

בית הכנסת הזה הפך אולם אירועים עם רעש בלתי נסבל אירועי חתונה עם מוזיקה בקולי קולות הרסו את השכונה
אין כבוד לדת ולבית הכנסת שאמור להיות מקום מכובד וקדוש הופך להיות מקום לחפלות ולחילול המקום!

- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
דילוג לתוכן