28.6 C
Ness Ziona
יום שלישי, אפריל 23, 2024

כך מסדרים ג'וב לפעילה פוליטית על אף שלא זכתה במכרז-מינויים פוליטיים בנס ציונה, כתבה חמישית בסדרה.

חובה לקרוא

הילה קרופסקי (בתו של ראש העיר לשעבר ניסן קרופסקי ומקורב לבוקסר) עבדה קשה מאוד כדי שבוקסר ייבחר וזה השתלם לה מאוד. במכרז לתפקיד דובר העירייה נבחרו שתי מועמדות טובות ממנה. באורח מוזר, אחת עזבה אחרי שנה (קרין מילר), השנייה אחרי שבועיים (הילה שמיר) ו…דרכה של קרופסקי נסללה למשרה שמבטיחה לה משכורת חודשית של כ-25,000 ש"ח.

מינויים פוליטיים בנס ציונה. כתבה חמישית בסדרה.

בין הראשונים שהגיעו לברך את בוקסר, זמן קצר לאחר שנכנס ללשכת ראש העירייה, היה ניסן קרופסקי שכיהן כראש עיריית נס ציונה בין השנים 1983- 1993.  לקרופסקי היתה סיבה טובה להגיע. הוא ובתו הילה פעלו רבות לבחירתו של בוקסר ועכשיו צריך להדק את היחסים כדי גם להפיק תועלת מכך.

ניסן קרופסקי בא לברך את חברו הטוב.

הילה קרופסקי היתה פעילה בולטת ונמרצת במיוחד מאוד במטה הבחירות של בוקסר. בתמונה שפורסמה לאחר היוודע התוצאות נראית קרופסקי במטה המרכזי בחברת בוקסר ופעילים נוספים. 
שלושה שבועות קודם לכן, בביתה שבכפר אהרון, היא אירחה חוג בית גדול והמתח נראה על פניה ובצדק.

חוג הבית אצל הפעילה הפוליטית הילה קרופסקי, בתאריך 29/09/2018

ואכן, מייד לאחר הבחירות היא מונתה כדירקטורית בתאגיד המים 'מי ציונה' וחיכתה בסבלנות להזדמנות להשתלב בתפקיד בכיר עם שכר מתגמל במנגנון העירוני. המטרה: דוברת העירייה.

בוקסר לא משך את הזמן כדי להגשים לה את החלום. מספר חודשים לאחר שנכנס ללשכת ראש העיר הוא זימן את הדובר הותיק, תומר תדהר, והראה לו את הדרך החוצה.

השלב הבא, כמתחייב בחוק, הוא פרסום מכרז ועל פי המידע שהגיע ל״נס-ציונה בחדשות״, הפעילה המקורבת הילה קרופסקי מיהרה להגיש את מועמדותה.
עם פתיחת תיבת המכרזים התברר, למגינת ליבם של קרופסקי וחבריה, כי ארעה "תקלה": למכרז נגשו מועמדים בעלי שיעור קומה מקצועי ונסיון רב ומרשים משלה.

לאחר בדיקה ודיון מעמיקים החליטה ועדת הבחינה לעשות את עבודתה כראוי ולדרג את המועמדת קארין מילר במקום הראשון.  המועמדת הילה קרופסקי דורגה מאחור. קארין מילר הוכרזה כזוכה במכרז ובלית ברירה מונתה לדוברת העירייה. כשנה שלמה כיהנה מילר בתפקיד עד שהחליטה להתפטר.מה גרם לה להתפטר?  מערכת נס ציונה בחדשות עדיין בודקת.

כך או כך, ע"פ החוק ובמצב כזה חייבת העירייה לפרסם מכרז חדש וכך היה. גם הפעם אירעה "תקלה": מועמדת  בעלת יכולת, השכלה, נסיון וידע מרשימים במיוחד נגשה למכרז, טרפה לקרופסקי את הקלפים, דורגה ראשונה ע"י וועדת הבחינה ונבחרה לתפקיד. למועמדת הזו קוראים הילה שמיר גרינוואלד. אך אל דאגה, שבועיים בדיוק לקח לגרינוואלד כדי להודיע על התפטרות והדרך למינוייה של קרופסקי, ששוב דורגה אחריה,  נסללה סוף סוף לתפקיד בשכר שעלותו בחודש  כ-25 אלף  ש"ח לקופה הציבורית.
האם מישהו "עזר" לזוכה במכרז להתפטר אחרי שבועיים בתפקיד? כך או כך, קרופסקי, הפעילה הפוליטית הנאמנה של בוקסר, נבחרה לתפקיד ועכשיו, צריך לעזור לה להצליח

כדי להקל מאוד על קרופסקי הלא מנוסה בעבודת הדוברות ברשויות מקומיות, החליט בוקסר למנות לה סגן שיעזור לה והעירייה אף פרסמה מכרז לאיתור מועמד מתאים. בתקופת עבודתן של שתי הדוברות הקודמות שהתפטרו לא עלה רעיון זה על הפרק.

להלן הכתבה שפירסמנו על המכרז לסגן/ית דוברת:

גם הפעם "חמקה" ההתנהלות הזו  מעיניה של מנכ"לית העירייה, עו"ד דפנה קירו, שכזכור, בכובעה כמנהלת המחלקה המשפטית בתנועה לאיכות השלטון, בלטה עו"ד דפנה קירו במאבקה נגד מינויים פוליטיים במגזר הציבורי.

מה שחשוב באמת הוא שמלאכת תיגמולה של קרופסקי הושלמה ועכשיו כבר מוקף בוקסר בפעילים פוליטיים מרכזיים החייבים לו אישית את נאמנותם המוחלטת:
עו"ד  אושרית סורזו'ן שולטת בשבילו בחברה הכלכלית לפיתוח נס-ציונה בע״מ.
אפרת דמארי, שמונתה למנהלת אגף לתכנון אסטרטגי, שלא היה קיים קודם, הוכרזה על ידו כמילה שלה היא מילה שלו.
גיל בלט חסר הכישורים מונה למנכ"ל קריית התרבות. 
רפי קריספיל החבר האישי וחסר הנסיון מונה למנהל אגף שפ"ע.
ועכשיו הילה קרופסקי, פעילה נאמנה, משמשת כדוברת העירייה.

פנינו לדוברת הילה קרופסקי ובקשנו לדעת מפיה מדוע התפטרו שתי הדוברות שכיהנו לפניה? האם עובדת היותה פעילה פוליטית בכירה במטה ראש העיר היתה ידועה לחברי ועדת הבחינה? מדוע הוחלט למנות לה סגן ומה הוא תקציב אגף הדוברות שבראשו היא עומדת?

את תשובתה לא קיבלנו עד כה (האם בעקבות נסיעתה לארה״ב?).

פנינו גם לראשי הסיעות במועצת העיר נס-ציונה וביקשנו את התייחסותם לאמור בכתבות על ה״מינויים הפוליטיים בעיריית נס-ציונה״. שאלנו מהי עמדת סיעתכם? האם המינויים הללו הובאו לאישורם במועצת העיר? וגם האם בכוונתם להעלות את הנושא לסדר יומה של המועצה?
עד עתה טרם קיבלנו את התייחסותם.

שלושה מהפעילים הפוליטיים שקיבלו ג'וב, משמאל אפרת דמארי, מאחוריה עומד בכחול, גיל בלט ויושבת בצד על הנתונים הילה קרופסקי.

קישור ל-4 הכתבות הראשונות בסדרה שכבר פורסמו:
אפרת דמארי >> https://bit.ly/3sq4OSc
אושרית סורז'ון >> https://bit.ly/3stfShc
גיל בלט >> https://bit.ly/3iVPRUB
רפי קריספיל >> https://bit.ly/37V4Rfm


- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

דילוג לתוכן