נס ציונה בחדשות

לראשונה בישראל: השתלת מסתם אאורטלי חדשני בצנתור שבוצעה במרכז הרפואי קפלן מאפשרת גם למטופלים עם עורקי אגן מוצרים להימנע מניתוח לב פתוח

אתמול, יום שלישי, ה-3 באוגוסט, בוצע במערך הקרדיולוגי של מרכז הרפואי קפלן מקבוצת כללית הליך TAVI, השתלה בצנתור של מסתם מדגם מתקדם של PORTICO. מדובר במסתם חדשני שהחל השנה השתלות באירופה ומושתל לראשונה גם בישראל. ההליך בוצע על ידי פרופ' קובי ג'ורג', מנהל המערך הקרדיולוגי ולצידו ד"ר גרא גנדלמן, מנהל יחידת הצנתורים.
כיון שלמסתם מהדגם החדש יש מערכת הובלה גמישה יותר ובעלת קוטר צר יותר לעומת מערכות הובלה אחרות, הוא נותן פתרון מצוין למטופלים עם עורקים צרים, מפותלים או מוצרים באגן ומאפשר להם להימנע מגישה מסוכנת יותר ומניתוח לב פתוח לצורך טיפול במסתם אאורטלי מוצר. יתרון נוסף בדגם הזה היא שיש לו רשת רחבה יותר, כך שאם נדרש לאחר ההתקנה לצנתר את העורקים הכליליים, ניתן לבצע זאת ביתר קלות. לבסוף, לפורטיקו החדש יש בחלקו התחתון "חצאית" גמישה יותר, שיכולה להתפשט ולסגור את הסדקים שעלולים להשאר בין המסתם המושתל למסתם המקורי של המטופל, ובכך מקטינה את הסיכוי לדליפה בלתי רצויה של המסתם התותב.

*פרופ' קובי ג'ורג', מנהל המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי קפלן*: "אנחנו גאים להיות המרכז הרפואי הראשון בארץ שמבצע TAVI באמצעות מסתם מהדגם החדש של פורטיקו. הנתונים שמתגבשים בעולם על דגם זה מראים באופן ברור את יתרונותיו הרבים – הן עבור הרופא המצנתר והן עבור המטופלים, שעד כה היו נאלצים לעבור ניתוח לב פתוח בשל חוסר התאמה לביצוע TAVI בצנתור. זהו חלק מהתפיסה של המערך הקרדיולוגי בקפלן להמשיך ולשאוף למצוינות ולהביא לארץ הליכים פורצי דרך וטכנולוגיות חדשניות".

קרדיט צילום: המרכז הרפואי קפלן

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

פוסטים אחרונים

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
דילוג לתוכן