24.1 C
Ness Ziona
יום חמישי, מאי 26, 2022

החבר הקרוב של בוקסר מונה למנהל אגף שפ"ע. השכר: 35 אלף ש"ח בחודש

חובה לקרוא

לרפי קריספיל, חבר מימים ימימה של ראש העירייה, לא היה שום נסיון מוניציפלי בניהול מערך הנקיון ופינוי הזבל. מייד לאחר הבחירות, וכדי שיצבור נסיון לקראת המכרז, הוא מונה למ"מ מנהל אגף שפ"ע ומשם, במכרז תפור, למנהל האגף. מינויים פוליטיים בנס ציונה- כתבה רביעית בסדרה.

"מברוק" זעקה כותרת עמוד הברכה שפרסמו חבריו הטובים של שמואל בוקסר ע"פ עמוד שלם בעיתון המקומי כל נס ציונה. "זכינו לתרום את חלקנו הצנוע להצלחתך" נכתב בהמשך.
בין החותמים שהגדירו עצמם כחברים של בוקסר מימים ימימה היה גם רפי קריספיל.

תיעוד של הפרלמנט של בוקסר 17.9.2017 (שנה לפני הבחירות). בתמונה מימין רפי קריספיל צמוד לבוקסר וכיום האיש שאמון על ניקיון העיר, גינון ועוד

שבועות בודדים לאחר פרסום המודעה כבר מונה קריספיל, שעד אז היה חסר כל נסיון מוניציפלי, למ"מ מנהל אגף שפ"ע (שיפור פני העיר) בעירייה וזאת לאחר שמנהל האגף הותיק ועתיר הנסיון, יוסי סגרון, הבין שעליו לפנות את כסאו והודיע על פרישה.

לראש העיר יש סמכות למנות מ"מ עד לפרסום מכרז והוא בחר בחברו הקרוב רפי קריספל.

חשוב להבין, הנחיות משרד הפנים אינם מחייבות שמועמד לתפקיד מנהל אג"פ שפ"ע יהיה בעל נסיון בתחום. תנאי הסף לתפקיד מחייבות תואר אקדמים והתחייבות לעבור בהצלחה קורס מנהלי אג"ף שפ"ע בתוך 3 שנים מיום בחירתו.
אבל, אם מועמד עתיר נסיון בתחום מגיש את מועמדותו אזי קשה יהיה לחברי הועדה להסביר מדוע העדיפו מועמד חסר נסיון ע"פ מועמד עם נסיון והמלצות.

"ראורגניזציה"- צילום מסך

לכן, כדי לא לקחת סיכון מצא ראש עיריית נס ציונה פתרון: הוא ימנה את חברו קריספיל למ"מ ואחרי שהבחור יצבור קצת נסיון יפורסם מכרז וקריספיל יוכל להתהדר בנסיון וקרוב לוודאי גם בהמלצות של חברו ראש העיר וכך תיסלל דרכו לזכייה בטוחה במכרז. וכך בדיוק קרה.
בשפה יותר עממית קוראים לזה תפירת מכרז.
שכרו של מנהל אגף שפ"ע בעירייה הוא 70% משכר מנכ"ל העירייה והוא מגיע לסכום חודשי של כ-35 אלף ש"ח.

בדיקת נס ציונה בחדשות לא הצליחה למצוא סימוכין לכך שראש העיר עשה גילוי נאות לחברי הוועדה על הקשרים החבריים האמיצים וארוכי השנים עם המועמד קריספיל, דבר שע"פ החוק וכללי המינהל התקין הוא חייב לעשות וגם להרחיק עצמו מכל התערבות, ישירה או עקיפה, במינוי חברו הטוב שגם עזר לו להיבחר לתפקיד.

יצויין כי קריספל הוא אל"מ (במיל) שהשתחרר לפני הרבה שנים מצה"ל והועסק בחברת הרכב אוטו סנטר וחברת התקשורת סלקום ולאחר מכן עסק במכירות רכב יד 2.

האגף לשיפור פני העיר (שפ"ע) אחראי, בין היתר על ניקיון, איכות הסביבה, הפרדת פסולת, הדברה, פינוי אשפה מהבתים והעסקים בעיר, ניקיון שטחים ציבורים בעיר ועוד.

 מאז תחילת כהונתו של בוקסר חלה ירידה חדה בשביעות הרצון של תושבי נס ציונה בכל הקשור לתחומים שבאחריות אגף שפ"ע.

נס ציונה בחדשות פנתה לעיריית נס ציונה בשאלה האם ראש העיר בוקסר חשף בפני וועדת הבחינה  לבחירת מנהל אגף שפ"ע ובפני משרד הפנים את עובדת הימצאותו בניגוד עניינים אישי בשל העובדה כי מדובר במינוי חברו הטוב לתפקיד בכיר בעירייה.

עד כה טרם התקבלה תגובת העירייה. ברגע שתתקבל היא תפורסם ככתבה וכלשונה.

רפי קריספיל- חברו הקרוב של בוקסר. צילום: נס ציונה בחדשות
בוקסר וקריספיל-צילום יחצ
5 5 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
דילוג לתוכן