35 C
Ness Ziona
יום חמישי, אפריל 25, 2024

פעיל הבחירות מונה למנכ"ל קרית התרבות אף שאין לו תואר אקדמי

חובה לקרוא

גיל בלט השקיע את כל זמנו ומרצו במערכת הבחירות של בוקסר וזה השתלם לו מאוד: משכורת של כ-40 אלף ש"ח לחודש אף שאינו עומד בתנאי הסף לתפקיד. מינויים פוליטיים בנס ציונה- כתבה 3 בסדרה.

לו היה גיל בלט, היום מנכ"ל קרית התרבות בנס ציונה, מציג את מועמדותו במכרז לתפקיד ניהולי הכי זוטר בכל עירייה או מועצה מקומית במדינת ישראל, סביר להניח כי כבר בשלבי הבדיקה הראשוניים הוא היה נדחה. הסיבה: לגיל בלט אין תואר אקדמי ומכיוון שכך הוא אינו עומד בתנאי הסף לתפקיד ניהולי.
אז איך קרה שהוא מונה לתפקיד כה בכיר בנס ציונה?

הסיבה לכך פשוטה – גיל בלט היה פעיל בחירות מרכזי ביותר במערכת הבחירות שהביאה לבחירתו של שמואל בוקסר לראשות העירייה.

עד לבחירתו של בוקסר, כיהן אלכס פיאלקו כמנכ"ל קרית התרבות. פיאלקו, עובד ותיק ומקצועי שזכה להוקרה והערכה רבה, הודיע על התפטרותו שלושה חודשים לאחר הבחירות כשהבין שבוקסר מייעד לתפקיד את מקורבו הפוליטי גיל בלט.

אלכס פיאלקו, מנכ"ל קרית התרבות לשעבר-צילום: פרטי

בישיבת דירקטוריון החברה שנערכה בחודש מאי 2019 נידונה מועמדותו של גיל בלט לתפקיד המנכ"ל. במהלך הישיבה התבקש בלט להציג את עצמו ולאחר שהתברר שאין לו כלל השכלה אקדמית הטיל נציג הסוכנות היהודית בדירקטוריון, ארז שני, וטו על בחירתו וטען כי בלט אינו עומד בתנאי הסף הנדרשים ואין לו את הכישורים לנהל את החברה. גם חברים נוספים בדירקטוריון הביעו הסתייגות מהמינוי שבסופו של דבר לא קיבל את האישור המיוחל.

תקציבה של קריית התרבות הוא מעל 40 מליון ש"ח והיא פועלת כגוף עצמאי אשר מכנסת תחת קורת גג אחת את כל הפעילויות התרבותיות ומהווה את המרכז התרבותי העיקרי בנס ציונה וכוללת את מפעל מנויים להצגות תיאטרון, קונסרבטוריון למוסיקה המפעיל גם את פרוייקט המוזיקה בבתי הספר, ספריה עירונית, להקות מחול ייצוגיות, להקות זמר ייצוגיות, ביה"ס לתיאטרון ומגוון גדול של חוגים לכל שכבות האוכלוסייה מהגיל הרך ועד הגיל השלישי.

החלטה זו של דירקטוריון החברה עורר את כעסו של בוקסר ובסיועה של מנכ"לית העירייה, דפנה קירו-כהן, הגיע לדרגים הגבוהים ביותר בסוכנות היהודית תוך שהוא מתעקש על מינויו של בלט לתפקיד אף שאינו עומד בתנאי הסף.

גיל בלט (בכחול) באירוע בחירות של בוקסר- צילום מסך פייסבוק

באותה תקופה כיהן יצחק (בוז'י) הרצוג כיו"ר הסוכנות ובוקסר אף נפגש איתו. כך או כך, בסופו של דבר התרצתה הסוכנות ובלית ברירה נתנה את הסכמתה למינויו של בלט על אף אמירתו החד משמעית של נציגה בדירקטוריון.

אגב, לאחר שאושר המינוי, וכפי הנראה ובלי קשר לכך, החליט בוקסר לקרוא את אחד מבתי הספר התיכוניים בעיר ע"ש הנשיא חיים הרצוג, אביו של בוז'י שנבחר לא מכבר לנשיא המדינה.

חנוכת מתחם הנינג׳ה, שנאסר לשימוש בשעות הלימודים-צילום מסך פייסבוק

כזכור, כפי שדיווחנו כבר, בכובעה כמנהלת המחלקה המשפטית בתנועה לאיכות השלטון, בלטה עו"ד דפנה קירו במאבקה נגד מינויים פוליטיים במגזר הציבורי. שוב התברר כי  קירו המכהנת כמנכ"לית עיריית נס ציונה, מעורבת באופן פעיל ביותר במינויים פוליטיים מובהקים ומכשירה אותם.

כך למשל, נתנה ידה למינוייה של אושרית סורגו'ן, מס 5 ברשימת בוקסר לתפקיד בכיר בחברה הכלכלית לפיתוח נס-ציונה בע״מ, שבראשה היא עומדת.

פנינו לדובר הסוכנות היהודית ושאלנו כיצד ייתכן שאדם שאין לו השכלה אקדמית ונסיון מתאים ואשר ניהל  את מטה הבחירות של ראש העיר, מונה לתפקיד מנכ"ל חברה סוכנותית למרות התנגדותו החד משמעית של נציגה בדירקטוריון?

מהסוכנות נמסר בתגובה: ״הגוף המוסמך לבחירת המנכ״ל הוא הדירקטוריון. המנכ״ל נבחר פה אחד ע״י דירקטוריון החברה, ע״פ הקריטריונים שנקבעו.״

הערת מערכת: הסוכנות היהודית בחרה להתייחס אך ורק לסיבוב ההצבעה השני, כאשר נציג הסוכנות הסיר בלית ברירה את התנגדותו.

בוקסר ורעייתו בערב הבחירות ולצידו פעילים פוליטיים, קורצי, לוי, דמארי ובלט מאחור-צילום: פרטי
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

דילוג לתוכן