27.1 C
Ness Ziona
יום ראשון, יוני 16, 2024

פרסום ראשוני: סדרי העדיפויות בקריית החינוך ״פארק המדע״ נס-ציונה: ספרייה OUT, מתחם נינג׳ה IN.

חובה לקרוא

משרד החינוך יוצא בחריפות נגד היוזמה של בוקסר להפוך שטח שהיה מיועד בתחילה לספרייה בקריית החינוך ״פארק המדע״ ומומן בכספי המשרד, למתחם אקסטרים.
העירייה כנראה תצטרך להחליט: פירוק המתחם או ויתור על מליוני שקלים.

לפני כשבועיים התבשרו תושבי נס ציונה בדף הפייסבוק של ראש העיר על החלטתו להקים מתחם  אקסטרים נינג'ה בפארק המדע בעיר. להיטותו של בוקסר להפגין עשייה בכל מחיר אמנם זיכתה אותו בלייקים ברשתות החברתיות אבל עוררה זעם, ביקורת קשה ותסכול גדול במשרד החינוך. גורם שמכיר את הפרקטיקה מול משרד החינוך טוען כי מהלך חד צדדי זה של בוקסר עלול למנוע העברת תקציבים של מליוני שקלים ממשרד החינוך לעירייה ואשר היו מיועדים לפיתוח בית הספר.

מבדיקה של "נס ציונה בחדשות" עולה כי מתחם הנינג'ה הוקם בשטח מבנה שנועד בתחילה לספרייה בקריית החינוך ״פארק המדע״, שבנייתה מומנה בכספי משרד החינוך !!! וכל זאת מבלי לעדכן לכאורה על כך את הנהלת מחוז המרכז במשרד.

צילום: נס ציונה בחדשות

פעולתו זו של בוקסר גררה תגובה חריפה במיוחד של משרד החינוך ונראה כי באין בכוונתם לעבור לסדר היום על מהלך חד צדדי זה של בוקסר, הנגוע בחוסר סמכות ובהפרה של כללי המינהל תקין.

ע"פ הסכם התקשרות בין המשרד לרשויות המקומיות בכל הקשור לבניית מבני חינוך הרשות אינה יכולה לשנות את הייעוד להרשאה, מאחר  שבשלב הגשת החשבונות הם לא יוכלו לקבל את הכסף. ככל שהרשות לא תבנה בדיוק את אשר בקשו בהתאם לפרוגרמה ולהרשאה, הכסף לא יועבר. הכסף מוקצה על פי התקדמות.

מכאן, שמאוד ייתכן כי עיריית נס ציונה תיאלץ לפרק לחלוטין את המתקן או לשלם מתקציבה מליוני שקלים, שלא יועברו לה ממשרד החינוך. יתרה מזו, עוד בטרם הובררה חוקיותה של החלטה זו, מיהרה החברה הסוכנותית ״קריית התרבות״ להזמין את ילדי העיר להירשם לחוגי נינג'ה ולחגוג ימי הולדת ואירועים בספרייה המוסבת, תוך הפיכת המקום למקור הכנסה נוסף לקופתה.

ושלא לציטוט, טוענים גורמים במערכת החינוך בעיר, כי מעבר להפקרות שבהסבת מבנה הספרייה למתחם אקסטרים יש כאן בעיה חמורה בסדר העדיפויות של בוקסר: חינוך לתרבות רייטינג על חשבון החינוך למדעים.
"אין לנו שום בעיה עם עידוד תרבות פנאי אבל על חשבון ספרייה שאמורה לעודד ולסייע לתלמידים ולסטודנטים בלימודיהם? זו ממש שערוריה"

האם בוקסר לא מודע להנחיות משרד החינוך? צילום מסך פייסבוק

להלן תגובת משרד החינוך: "מבדיקה שערך המשרד עולה, כי הרשות קיבלה הרשאה  לבניית שלב ג' לבינוי חדש לביה"ס. שלב זה כולל את בניית הספריה. בשלב זה, הרשות מצויה באמצע תהליך הבינוי של הספרייה.  יש לציין, כי מתקנים מסוג נינג'ה אסורים במוסדות החינוך, וחל איסור מוחלט על השימוש בהם במסגרת שעות פעילות המוסד. אגף הבטחון של הרשות, קיבל הנחיה ברורה זו מיחידת הבטחון והבטיחות במחוז, וזאת בהתאם להנחייתו של מנהל אגף בטיחות ארצי באגף בכיר לביטחון בנושא מתקני הנינג'ה.

בתגובה לדברים נמסר מעיריית נס ציונה:

במטרה להרחיב את אפשרויות פעילות הספורט בעיר, פעלה עיריית נס ציונה להקמת מתחם נינג'ה ייחודי במתחם נפרד בשטח בית הספר פארק המדע.

מתחם הנינג'ה נועד לאפשר לתושבי העיר כבר בקיץ הקרוב, פעילות ספורט חווייתית ויוצאת דופן בשעות בהן בית הספר אינו פעיל.

הספרייה בביה"ס תוקם מוקדם מהצפוי, במבנה החדש אשר בנייתו צפויה להסתיים כבר בחודש אוגוסט הקרוב, בהתאם לסיכומים בנושא מול משרד החינוך.

החברה לתרבות ופנאי מפעילה בהתאם להוראות כל דין מספר מתחמי פעילות במספר בתי ספר בעיר, זאת בהתאם למדיניות רב שימושית לניצול מקסימלי של מבני ציבור וחינוך, גם בשעות אחר הצהריים- לרווחת הקהילה, וכפי שנהוג בעיר זה שנים.

צר לנו שגורם המונע מאינטרסים זרים, מנסה לפגוע ביוזמות ראש העיר להרחיב אפשרויות בילוי ופנאי למען התושבים, ופוגע בכך בתושבי העיר עצמם. לא נרתע מיוזמות חדשות למען התושבים אותם תפקידנו לשרת.

הערת מערכת: להאשים את משרד החינוך שמונע מאינטרסים זרים, זו כבר עליית מדרגה.

5 5 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן