39 C
Ness Ziona
יום חמישי, אפריל 25, 2024

היום שנתיים למותו של יוסי שבו ז"ל- קשה להשתחרר מהתחושה כי משנתו בפועל של בוקסר: מחיקת זכרו של שבו והרס מפעל חייו.

חובה לקרוא

לא בכדי התבשרנו הבוקר על ידי הדוברת בפועל וסגנית ראש העיר סמדר אהרוני על פתיחת "הכוורת" מרכז צעירים לתושבי נס-ציונה, שהרי היום אחר הצהריים נתייחד עם זכרו של ראש העיר המנוח יוסי שבו ז"ל שלפני שנתיים נפרד מאיתנו.
"הכוורת" נחנכה בבית הפנאי, שיזם והקים יוסי שבו על מנת שיישרת את האוכלוסייה הבוגרת בנס-ציונה. ואכן מאז שנחנך ב-2015 הפך לאבן שואבת לרבים מקרב תושבי העיר שנהנו מהרצאות וסדנאות מרתקות, פעילות ספורט ופנאי, טיולים, מופעים ועוד. עוד נחזור לבית הפנאי.

עם כניסתו של בוקסר לתפקיד, החל ליישם את משנתו הסמויה מן העין של מחיקת זכרו של יוסי שבו – לא רק באי הנצחתו לבקשת משפחתו ורעייתו ורדה שבו – אלא גם בייבוש מפעל חייו ויוזמות שקידם בעיר במשך עשרים וחמש שנותיו כראש עיר.
על מנת להסוות את כוונותיו, פעל בוקסר בדרך של ניצול נסיבות לקידום האג'נדה שלו. ישיבות עבודה בעיריה ובמועצת העיר נפתחו בהכפשת שמו של יוסי שבו ז"ל, זאת בזמן ששותפיו של יוסי לעשייה, סגניו לשעבר וחבריו לקואליציה מילאו את פיהם מים. הצמד בוקסר את סמדר לא הסתירו את התיעוב שלהם מיוסי ואולי זה הדבק הכי חזק שמחבר ביניהם.

אך בוקסר לא הסתפק בדיבורים ועבר למעשים. כשהגה את רעיון פארק הספורט, יכול היה לשתף את הציבור בבחירת המיקום לבנייתו. שהרי השטח שצמוד לאיצטדיון העירוני למשל, הוא שטח בסטטוס של נופש מטרופוליני ומתקני ספורט בהחלט עונים על הגדרתו וייעודו. כך היה מקים בוקסר מיזם חדש בשטח בתולי וללא הגבלת מקום וללא הגבלת רעש. אך בהינתן לו ההזדמנות בחר בוקסר לשתף את הציבור רק בסוגי מתקני הספורט שייבנו על שטח גינת הספורטק הקיימת ופינת החי. החלטה זו בעצם מקדמת את האג'נדה של בוקסר – הריסת מיזם שהקים יוסי שבו לרבות גניזת התכנית להרחבת פינת החי המחודשת. טוב, הסיבה שלא להוסיף חיות ארץ ישראליות לפינת החי בהחלט מובנת לכולנו (מזל שהורים רבים ביקשו במסגרת שיתוף הציבור להשאיר את הקיימות). אז בפועל גינת הספורטק במשך שנתיים מוזנחת, הדשא כבר הספיק להתייבש וממקום שוקק חיים – הורים וילדים שבאו לבקר את החיות וללא עלות – הפך המקום לעיי חורבות ממש. עד שיושלם פארק הספורט, כפי הנראה חודשים ספורים לפני הבחירות לרשויות המקומיות, כך יוכל בוקסר לשכנע אותנו לבחור בו שוב. זאת בעלויות של עשרות מיליוני שקלים לרבות הקמת קיר אקוסטי לטובת תושבי שכונת סביוני הפארק שעתידים לסבול מרעש בשעות הערב והלילה , בשבתות ובחגים.

"פינת החי בעבר- פארק הספורטק"

החרבת גינת הספורטק הקיימת היא הסנונית שבישרה על האג'נדה הסמויה של בוקסר. ואז הוחלט על סגירת בית הכנסת "בן פורת יוסף". היכן נשמע שראש עיר מורה על סגירת בית כנסת בישראל? כנראה שבנס-ציונה זה אפשרי ועובר בשקט מופתי. ומדוע סגר את בית הכנסת? אז בוקסר השתמש במספר תירוצים: אלימות שהתרחשה בבית הכנסת, אי שמירה על הנחיות הקורונה וגם פקיעת הסכם החכרת המבנה לעמותה הקיימת. קשה להשתחרר מהתחושה שדווקא שם בית הכנסת "בן פורת יוסף", שיזם והקים יוסי שבו – אחד מבתי הכנסת הגדולים והמפוארים בעיר – היא הסיבה האמתית לייבושו וסגירתו. טועה העירייה לחשוב שמסירת בית הכנסת לעמותה חדשה תתבצע ללא הליך משפטי ארוך ועימותים מיותרים בתוך הקהילה שלנו.

בית הכנסת- "בן פורת יוסף"

שנת הקורונה הביאה להוצאת חלק מעובדי הרשות המקומית וקריית התרבות לחל"ת. שוב ניכרה בדרכו של בוקסר ההזדמנות לייבש את אחת מהיוזמות המרשימות של יוסי שבו – בית הפנאי. כשבכל הארץ חזרו מרכזים קהילתיים לפעילות (לדוגמא מרכז יום לקשיש ובית הגמלאי) נותר בית הפנאי סגור ומסוגר. מעשה זה גרם לבית הפנאי לאבד לקוחות רבים שנהגו לפקוד אותו. בית הפנאי, הינו מבנה רחב ידיים וחד קומתי מרשים מאוד בעיצובו אך החיסרון היחיד שלו שהוא הוקם ע"י יוסי שבו. אז מה עושים כדי לפגוע במעמדו ובייעודו? מצמצמים, מייבשים וכעת משנים את ייעודו למרכז לצעירים. שוב, כמו הספורטק, כך גם עם בית הפנאי. מדוע לא תואיל הנהלת העיר להקים מבנה חדש לצעירים? מדוע שבוקסר לא ירשום על שמו עוד מיזם חדש, אם יכול הוא להרוס את מה שיוסי שבו בנה?

בית הפנאי

המסקנה היא שבוקסר לא רואה עצמו כאצן במירוץ שליחים שקיבל את המקל מקודמו. אין הוא חושב כנראה שתפקידו להמשיך, לבנות, לפתח ולקדם את העיר ובסוף הקדנציה להעביר את המקל ליורשו. בוקסר לכאורה עסוק בלמחוק את זכרו של יוסי שבו תרתי משמע והתושבים בהחלט מרגישים נפסדים מהתנהגות זו.

"יוסי שבו ז"ל בפינת החי בפארק הספורטק"

- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

דילוג לתוכן