27.1 C
Ness Ziona
יום ראשון, יוני 16, 2024

מערכת החינוך בנס-ציונה – פניה לאן?

חובה לקרוא

בעשורים האחרונים זכתה נס-ציונה בפרסי חינוך מחוזיים וארציים והחינוך הפך להיות כאבן שואבת למשפחות רבות, שעברו להתגורר בעיר. העיר קידמה והובילה תוכניות חינוך רבות ומגוונות, בכל התחומים.

להלן כתבה שפורסמה בשנת 2015 באתר מיי ציונה-תזכורת לימים שנס ציונה זכתה בפרסים רבים:

https://www.myziona.co.il/%D7%A0%D7%A1-%D7%A6%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%94-%D7%96%D7%9B%D7%AA%D7%94-%D7%91%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%A2-%D7%90%D7%97%D7%93-%D7%91%D7%93%D7%90%D7%91%D7%9C-%E2%80%93-%D7%93%D7%90%D7%91%D7%9C

תזכורת לימים יפים יותר

בחלוף מחצית קדנציה של העירייה, בהובלתו של בוקסר, הגיעו למערכת ״נס-ציונה בחדשות״ מידעים מהורים ברחבי העיר שהביעו חוסר שביעות רצון בנושאים מסויימים, הקשורים לחינוך ילדיהם.

כולנו נחשפנו לתסיסה בקרב הורים לתלמידים בבית ספר ארגמן, בעקבות אירועים כאלה ואחרים שהתרחשו בבית הספר. מקורות המידע שלנו מספרים כי פעילה פוליטית של רה״ע היא זו שהובילה את המהלך ואולי בניגוד לרצונו של בוקסר ובניגוד לעמדת אגף החינוך, שדווקא מנסים לייצר שקט תעשייתי.

דוגמא לפוסט שפורסם בפייסבוק ונמחק לאחר מכן-(צילום של המלל בפוסט נמצא במערכת)

בנוגע לקריית החינוך ״פארק המדע״, הגיע אלינו מידע מהורים על בקשות של תלמידים לעזוב את בית הספר.

כמו כן, הגיע לידנו מידע על בעיות ברישום תלמידים לכיתות א׳ בבית הספר ״לב המושבה״.

ביקשנו את תגובת העירייה לנושאים אלו ולהלן תגובתה:
״עיריית נס ציונה משקיעה רבות בתחום החינוך. כך הושקעו למעלה מ 16 מיליון ש"ח במחשוב, בתשתיות מתקדמות, בסביבת הלמידה ובתוכניות למידה ייחודיות המאפשרות למידה חדשנית בימי שיגרה ואת המשך שגרת הלמידה גם בזמן משבר הקורונה. מצוינות פדגוגית, הקניית מיומנויות למידה טכנולוגיות וראית התלמיד והצרכים החברתיים והרגשיים שלו, עומדים בראש סדר העדיפויות.

הוקמו תוכניות ייחודיות כגון: תוכנית עירונית לקידום החדשנות הפדגוגית, תוכנית קוד כשפה שלישית אשר פועלת בחטיבת הביניים לכלל התלמידים ובמימון עיריית נס ציונה. הוכנסו לראשונה מחשבים לכל גני הילדים ונפתחו גנים ייחודיים המעודדים מחקר ומצוינות. עוד הוסיפה העירייה להשקיע באיכות ובסביבת הלמידה ולכן שופצו מרחבי למידה רבים, הופעלו מסלולי התפתחות אישית, נפתחו כיתות ייחודיות ונבנתה תוכנית קיץ מסובסדת לתגבור למידה חווייתית בימי החופש הגדול. אלו רק חלק מהתוכניות והיוזמות שהפעילה עיריית נס ציונה רק בשנה האחרונה.

לא בכדי נס ציונה קיבלה ציון מצטיין בחינוך עם מספר מסיימי בגרות מהגבוהים בארץ, עם ציוני בגרות מהגבוהים בארץ ומספר רב של תלמידים מצטיינים שהשלימו בהצלחה מסלולים ייחודים. כ 50% מסך המחזור של נערות העולות לחטיבה בחרו השנה במסלולי למידה טכנולוגים. רק השבוע צוינה לשבח וכמודל ללמידה עבור ערים אחרות החדשנות הפדגוגית של העיר במהלך כנס חינוך ארצי של השלטון המקומי.

בזכות מערכת הרישום המקוון שהופעלה לראשונה השנה, התבצע הרישום לגנים ולבתי הספר באופן מקצועי, מהיר וללא תקלות. לראשונה ההורים בבתי הספר קיבלו שיבוצים ולמסגרות החינוך בשנה הבאה כבר בחודש אפריל וגני הילדים מקבלים שיבוצים במהלך החודש ולא נאלצים לחכות לרגע האחרון.

בקריית החינוך פארק המדע הודיע המנהלת כי היא מסיימת את תפקידה, בימים אלו מתקיים מכרז לבחירת מנהלת חדשה.

בביה"ס ארגמן הועלו טענות של הורים והם נבדקות באופן יסודי כפי שנבדקת כל פניה או טענה שמגיעה לפתחנו.

בבית הספר לב המושבה ראש העיר נפגש עם ועדי ההורים, בהמשך לפגישה בקשותיהם נענו. אנו ממליצים לכותב לבדוק את העובדות בטרם ימהר לפרסם מידע שלילי ולהטעות את הציבור״.

תגובה על התגובה: מערכת ״נס-ציונה בחדשות״ פועלת במטרה להביא לידיעת התושבים על הנעשה בעיר, בשקיפות ובמקצועיות. תפקידה של התקשורת הוא לבקר את השלטון על מחדליו וכדאי שבעירייה יתרגלו לעידן החדש שבו, ״סיקור חיובי״ תמורת תקציבי פרסום בגובה מאות אלפי שקלים בשנה (מכספי ציבור) עלול להיתפס על ידי בית המשפט כעבירת שוחד (ע״ע פסיקתה של השופטת לימור מרגולין-יחידי מבית המשפט המחוזי בתל אביב בעניינו של איתמר שמעוני, ראש העיר אשקלון לשעבר).

5 3 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן