נס ציונה בחדשות

״מתי כבר יפנו את הפחים הכתומים?״

תושבים רבים אינם מבינים מדוע העירייה דאגה להכניס את הפחים הכתומים לחדרי האשפה בעיר, אך אינה דואגת לפנותם בזמן?

קיבלנו פניות של תושבים וביקרנו בחדרי אשפה ברחבי העיר וגילינו שיש צדק בדבריהם – הפחים עולים על גדותיהם. וכשהפתח צר מלהכיל את האריזות – הן מתגוללות על הרצפה והופכות את חדר האשפה למקום שלא נעים להיכנס אליו. מה מצופה מהתושבים לעשות באין מקום בפח הכתום? להמשיך להשליך את האריזות בפח הירוק? לא זו כוונת המשורר.

מתברר שבהיעדר חזון ושיתוף ציבור (כפי שהיה בעבר בזמן הטמעת הפחים החומים), גם מטרה נכונה וחשובה, מקבלת בעידן הנוכחי ציון נמוך בביצוע.

ראינו השבוע את התגייסותו של סגן ראש העיר נאור ירושלמי, שנחשב לאוטוריטה ברמה ארצית, בנושאי מחזור וסביבה, אך חבל שבעידן הנוכחי מפיקים לקחים אחרי ביקורת ציבורית ותקשורתית.

נאור ירושלמי בסיור עם אגף שפ"ע והמנהלים מיחידת הסביבה מעיריית בית שמש

השאלה הנשאלת היכן הגורמים המקצועיים בעירייה, שאמונים על הצד התכנוני והביצועי? שהרי בעיריית נס-ציונה יש את אפרת דמארי שמשמשת כמנהלת אגף אסטרטגיה (ראש המטה), את רפאל קריספיל מנהל אגף שפ״ע ואת דפנה קירו-כהן מנכ״לית העירייה. רבים תלו תקוות בצוות המקצועי החדש של העירייה שמינה שמואל בוקסר, אך בשורה התחתונה ניכר שבלא מעט נושאים אין תכנון ראוי והביצוע קלוקל.

פח כתום גדוש

כיצד קורה שהעירייה יוצאת בקמפיין פרסומי אגרסיבי, במטרה להטמיע את נושא מחזור האריזות בעיר – רעיון מבורך כשלעצמו – אך נכשלת ובגדול בביצוע, הן בהליך שיתוף ציבור שלא הורגש ובפינוי הפחים?

צילום מסך פייסבוק

אנו במערכת ״נס-ציונה בחדשות״ מקווים שהירתמותו של סגן רה״ע נאור ירושלמי,העומד בראש סיעת ״הירוקים״ ושכיהן בעבר כמנכ״ל ״חיים וסביבה״, תשנה את המצב בשטח. כנראה שרק הסתמכות על אנשי מקצוע ובעלי נסיון בתחום כנאור, יתרמו לשיפור התוצאות בפועל.

פנינו לדוברת העירייה ושאלנו: ״האם העירייה מתכוונת להגדיל את מספר הפינויים של הפח הכתום בבתים משותפים?״

להלן תשובת העירייה: ״תהליך הטמעת השימוש בפחים הכתומים בעיצומו. לשמחתנו תושבי העיר מגלים אחריות סביבתית ואכן נעשה שימוש מוגבר בפחים. העירייה בוחנת כל העת את השימוש בפחים הכתומים ותבצע התאמות נדרשות בשיתוף תאגיד המחזור תמיר״.

5 1 vote
Article Rating

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

פוסטים אחרונים

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
דילוג לתוכן