21 C
Ness Ziona
יום שישי, אפריל 12, 2024

פרסום ראשוני: הוגש כתב אישום נגד שני תושבי נס ציונה, בגין אלימות, תקיפה, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו ושימוש בכוח למניעת מעצר

חובה לקרוא

לפתחו של בית משפט השלום ברחובות הוגש כתב אישום, נגד שני תושבים מנס ציונה.

הנאשם הראשון, כבן 25, נאשם על עבירות של תקיפת סתם, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, שמוש בכוח או באיומים למנוע מעצר, ואיומים (2 עבירות).

כנגד הנאשם השני, כבן 40, הוגש כתב אישום בגין תקיפת עובד ציבור, והפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

עפ"י כתב האישום, האירוע התרחש בתאריך 03/10/2020, שחל ביום שבת (חג הסוכות) בסביבות השעה 17:40, ברחוב השיריון בעיר, בעת הפגנה שהתקיימה במקום.

לפי התיאור בכתב האישום, האירוע החל כאשר הנאשם בן ה-25 ניגש לקבוצת המפגינים וביקש מהם להנמיך את הרעש, או לעזוב את המקום ומכיוון שזה מפריע למנוחתם.

לפי כתב האישום, באותן נסיבות, פנה הנאשם אל אחד המפגינים, ואיים עליו, באומרו לו: "אם אתה תעשה לי רעש בזמן שאני ישן, אני אז*** אותך, אתה מבין?", הניף את אגרופו לעברו, קילל את יתר המפגינים במקום, וכן ירק על אחת המפגינות ואמר לה: "טפו עליך יא ז***".

בהמשך למתואר בכתב האישום, הגיעו פקחים ושוטרים למקום, והסבירו לנאשם, שזכותם של המפגינים להפגין במקום. בתגובה אמר הנאשם לאחת השוטרות במקום "אז אביא לפה 200 חברים, תהי מוכנה להפגנה, תביאי עוד ארבע ניידות", בעוד הוא עוזב את המקום ומתעלם מקריאותיה של השוטרת, המורות לו לעצור.

מיד ובסמוך, אחזה השוטרת בידו של הנאשם וביקשה ממנו לעמוד, תוך, שהוא צועק, מקלל ומאיים על אחד הפקחים במקום, "תזיז את היד, אני אז*** את אמא שלך, יא בן שר***, מי אתה בכלל", בעוד בני משפחתו של הנאשם, בינהם נאשם מספר 2, מתאספים במקום מונעים מהפקחים והשוטרים להגיע לנאשם.

כתב האישום ממשיך ומתאר את האירוע, שבאותן הנסיבות, הודיעה השוטרת לנאשם שהוא עצור והוא בתגובה, החל להתלהם, קילל והתנגד למעצרו ובאותו הזמן, פנה הנאשם לאחד הפקחים במקום ואיים עליו באומרו: "מה אתם רוצים יא בן ז***, אני אחתוך אותך בראש, וכן איים על השוטרת באומרו לה: "את תשלמי על זה, על הנגיעות החזה, את תשלמי".

בהמשך עפ"י כתב האישום, איים על פקח נוסף, באומרו לו: "לי ולך יש חשבון ארוך" ולאחר מכן ביקש מהשוטרת שתוריד את ידה מחולצתו, הוריד את החולצה והשליך אותה על השוטרת, בעוד הוא אומר לה: "רוצה אותה, קחי אותה", ובאותו הזמן, התערב נאשם מספר 2 והחל לתקוף ולדחוף את הפקח ובנוסף תקף פקחית נוספת שהתלוותה לאירוע, בכך שבעט בברכה הימנית, בעוד הוא מניף את ידיו באוויר ובתנועות מאיימות.

מיד ובסמוך, איים הנאשם על השוטרת, באומרו לה: "אל תדאגי, על כל הנגיעות האלה בבטן, אני הולך לגעת לך בנשמה, בלב אני אגע בך, בתוך הקבר שלך, אל תדאגי…אני אדפוק לך רסיה למשקפיים עוד שנייה…תראי מה את עושה, מה את עושה, מה את סתומה תורידי את היד, אל תגעי בי", תוך שהוא מתקרב לעברה בתנועות מאיימות. באותן נסיבות הגיע למקום שוטר נוסף, או אז איים הנאשם גם עליו, באומרו: "בחור טוב…אם אתה תדחוף אותי פה, אני אדחוף לך את היד לפרצוף, אם אתה תדחוף לי את היד עוד פעם לקיר". בתגובה אזק השוטר את הנאשם, בעוד הנאשם אומר לו "שים יא חולה סרטן, שים שים, יא חולה סרטן", לאחר מכן ביקש השוטר מנאשם 2 להזדהות בפניו, אולם הנאשם סירב והשוטר הודיע לו על עיכובו וביקש ממנו להיכנס לניידת המשטרה. בתגובה אמר הנאשם מספר 2 לשוטר, שאינו להיכנס לניידת, הניף את ידו ואמר לו "בוא תכניס אותי בכוח".

כתב האישום מסכם את האירוע לפי פרטים אלו: במעשיו המתוארים של הנאשם הראשון, איים הוא על המפגינים בפגיעה שלא כדין בגופם וזאת בכוונה להפחידו, או/ו להקניטם, תקף מפגינה שלא כדין וללא הסכמתה, איים על השוטרים והפקחים שהגיעו למקום, בפגיעה שלא כדין בגופם וזאת בכוונה להפחידם, או/ו להקניטם, הפריע לשוטרים בשעת מילוי תפקידם וכן השתמש בכוח, או באיומים כדי למנוע או להכשיל מעצר חוקי.

בנוגע לנאשם השני, בכתב האישום נכתב שבמעשיו של הנאשם, תקף את הפקחים, שהינם עובדי ציבור וכן הפריע לשוטרים, בעת מילוי תפקידם.

בהודעה לבית המשפט נכתב שישנה האפשרות שהתביעה תעתור למאסר בפועל, בנוגע לנאשמים.

לכתב האישום צורפו 12 עדי תביעה.

תמונת אילוסטרציה

5 1 vote
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן