27.1 C
Ness Ziona
יום ראשון, יוני 16, 2024

הטעות של העירייה שתעלה למשלם המיסים כ-15,000 ש"ח

חובה לקרוא

הסיפור שלנו מתחיל אי-שם בשלהי 2015, עת קיבל אזרח דו"ח חנייה על סך 100 ש"ח בשטח המוניציפלי של העיר נס-ציונה.

האזרח שומר חוק ולכן הזדרז לשלם את הדו"ח במועד ולתומו חשב שבכך הסתיים הסיפור. אז הוא חשב…

טעות בהקלדת מספר הדו״ח חנייה על ידי עיריית נס-ציונה, הובילה לעיקול חשבונותיו הפרטיים והעסקיים של האזרח. היה זה מסע טרטורים קפקאי שבסיומו האזרח תבע את עיריית נס ציונה בבית המשפט לתביעות קטנות ברחובות.

אתמול ניתן פסק דין המורה לעיריית נס ציונה לשלם לתובע 15,000 ש"ח, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה ועד התשלום בפועל!

עפ"י כתב התביעה שהוגש בתאריך 27/10/2020, התובע, להלן "האזרח" החנה את רכבו וקיבל קנס דו"ח. האזרח הזדרז ושילם את הקנס, במועד, כבר ביום 30/11/2015 (לבית המשפט צורף העתק דוח ואישור התשלום בבנק הדואר).נציגת העירייה לטענתו, אישררה את הדברים והודתה שאכן הדו"ח שולם בשנת 2015.

אם כך מדוע החל מסע הייסורים של האזרח? מסתבר עפ"י כתב התביעה, לאחר ששילם את הדו"ח, המספר שהופיע בקבלה, שונה היה מהמספר המופיע בדו"ח החניה.

לטענתו, קיבל באופן רצוף, במשך כ-4 שנים בקשות לתשלום. לפעמים קיבל פעמיים בשנה הודעה כזו וכל פעם מחדש נאלץ להוכיח שהדו״ח שולם, ואף קיבל על כך אישור מאת נציג העירייה.

בנוסף הוא טען, שהוא דיבר עם מספר נציגים בטלפון וכל הזמן היו אומרים לו שלא התקבל שום דבר ופשוט לא האמינו לו ושוב הוא שלח מחדש ושוב נציגי העירייה טענו שזה לא הגיע.

ואז בשנת 2019, במהלך כהונתו של בוקסר, בוצעו עיקולים לחשבונותיו ל-10 ימים, שבמהלכם ניסה לשלם לקבלן שנתן לו שירות לעסק החדש שהקים ולא הצליח.לטענתו נגרם לו נזק רב והכל בגלל טעות הקלדה של דו"ח ע״ס 100 ש"ח.

והשאלה היא – דו״ח משנת 2015 ששולם ביום 30/11/2015 – מדוע נמשכו הייסורים של האזרח עד שנת 2019?!

העירייה ציינה בכתב ההגנה שהיה כשל טכני, אך יש פה אשם תורם כי אם האזרח היה שולח את הקבלה בשנת 2015, הוא היה מונע את כל ההליך הזה של עיקול לבנק והעירייה מצידה הוסיפה, שנשלחו מס' דרישות והתראה לפני נקיטת הליכים (שוב בגלל דו"ח מקורי על סך 100 ש"ח). בכתב ההגנה המשיכה העירייה להציג את האזרח כתורם להליך, בזה שהוא שלח בשנת 2017 את הקבלה, אך למייל שגוי.

האזרח להגנתו טען בבית המשפט, שהוא שלח את הקבלה ואף הציג את האישורים לבית המשפט והוסיף בתהיה, "הם טוענים ששלחתי למייל שגוי, אך מדובר במייל של עיריית נס ציונה, בתקופה שאני שלחתי את הקבלה. דיברתי עם נציגים".
האזרח טען כי קיבל את ההתראה רק ב-27/05 שזה 11 יום לאחר שהחשבונות שלו כבר היו מעוקלים.

בפסק הדין, כתב כבוד השופט-עמית צבי שרצקי: "לאחר ששמעתי טענות הצדדים, הגעתי למסקנה כי הטעות הראשונה הייתה מצד העירייה ובשל טעות זו, בסופו של עניין, עוקלו חשבונותיו של התובע".

עוד הוסיף השופט: "ברור לי, כי האחריות הראשונית מוטלת על העירייה אולם, היה על התובע לצמצם את הנזק. בנסיבות אלה, אני מחליט כי הנתבעת תשלם לתובע סכום של 15,000 ש"ח, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית, מיום הגשת התביעה ועד התשלום המלא בפועל. סוף ציטוט.

אם כך נשאלת נשאלה, מדוע על הציבור לשלם מכיסו על טעות שעשתה העירייה (עפ"י החלטת כבוד השופט), מדוע חוב על סך 100 ש"ח, מגיע לפתחו של בית המשפט, האם הציבור צריך לשלם על טעויות לכאורה שנעשות בעידן בוקסר, שבו כל אזרח נתפס כאשם ולאחריו עליו להציג את אי-אשמתו ובעקבות זה הציבור משלם את המחיר על טעויות אלו לכאורה?!

כמה כסף יכול היה להיחסך לקופת העירייה, אם היא מצידה הייתה פועלת אחרת? כמה שעות עבודה וכסף רב היה נחסך?
בפקודת העיריות (נוסח חדש), נקבע כי על העירייה מוטלות חובות זהירות ותום לב מוגברות, כמו גם חובות יושר והגינות מוחלטות…( ואנו שואלים, האם נעלמת הגדרה זו "בעידן החדש והטוב" שהובטח לציבור הבוחרים בבחירות האחרונות?!)

האם המונח 'ט.ל.ח' יהיה תקף בעתיד בנושאים דלעיל? ימים יגידו.

5 3 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

7 הערות

Subscribe
Notify of
7 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
תושב מודאג מאוד
3 years ago

וזה אזרח שעוד היה לו כוח להיאבק בעירייה…מה עם עשרות אם לא מאות תושבים שנעשה להם עוול ואין בכוחם או בכיסם לתבוע את העירייה?
זהירות ותום לב מוגברות…זה לא לעירייה של בוקסר.
התחושה היא שהוא במאבק מתמיד ומטריד מול התושבים. החל משליחת הפיקוח העירוני לתושב שכתב נגדו ברשתות החברתיות ועד לפינוי של אנשים ממקומם.
נגמרה האחווה שהייתה בעיר בימים עברו. פעם זה היה העירייה והאזרח כאחד. היום זה העירייה מול האזרח.
לא פלא שמשרת הדובר היא המשרה הכי לא אטרקטיבית בעירייה….

רונן אביטל
3 years ago

זה קרה ב2015 יא עוואר

יעקב
3 years ago

זה בטח מקהלת המלעיזים של בעל העיתון אל תתרגש

תושב מודאג מאוד
3 years ago

אין הרבה מוח הא? לא נורא. אסביר לך לאט.
הבירוקרטיה והחלם הם בתקופת הפטרון שלך.
ואני מניח שאתה לא יודע מה אומר המונח עוואר…

מוריאל
3 years ago

איזו אחווה??? אחווה למקורבים תמיד היתה ותמיד תהיה. ומי שלר משלם! אני קיבלתי דו"ח על פסולת שכביכול זרקתי במרחק כמה רחובות ממקום מגוריי…תגידו לי : איזה אינטרס יש לי ללכת למקום מרוחק מהבית ולזרוק פסולת עם על הפרטים שלי עליהם???? אבל כנרא שלעיריית נס ציונה תמיד חסר כסף וממי לוקחים? ממי שאין לו! תמיד היה ותמיד יהיה!!! לר משנה מי מוביל את העיר!!!

יעקב
3 years ago

ואנו שואלים, האם נעלמת חובת הגילוי הנאות של הכותב הכותב עם אג'נדות עוינות לעירייה? האם העיתון בלה בלה הזה הוא הגדרה זו "בעידן החדש והטוב" שהובטח לציבור הבוחרים בבחירות האחרונות?!

אהוד
3 years ago

מה זה 15 אלף ₪ לגוף? שטויות במיץ. קורה שטועים ועל טעויות משלמים. יחסית יצאו בזול.
אני הגשתי ערעור על 2 דוחות, אין לי ספק שהם יבוטלו. ועד דו"ח נוסף על כלב משוטט שאינו שלי. השכנים אמרו לפקח שאני הבעלים. חלק מהדו"חות לפני 4 שנים. אני דואג מידי פעם לבדוק באגף מה נגמר, כל הזמן התשובה תמתין. שיטת מצליח. זה לא בעיית ראש העיר זו בעיית הפקידים. אני בטוח שראש העיר לא אומר להם אל תשיבו לאזרח על תלונתו. לא קיבלתי כל התראות מלבד על הדו"ח של הכלב.

- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן