27.1 C
Ness Ziona
יום ראשון, יוני 16, 2024

נפתחה ההרשמה לביקור בשמורות הטבע והגנים הלאומיים במהלך חג הפסח וימי חול המועד עם שלל הפעלות וחוויות לכל המשפחה

חובה לקרוא

רשות הטבע והגנים: נפתחה ההרשמה לביקור בשמורות הטבע והגנים הלאומיים במהלך חג הפסח וימי חול המועד עם שלל הפעלות וחוויות לכל המשפחה.
רשות הטבע והגנים מזמינה את הציבור לקחת חלק במגוון רחב של פעילויות וחוויות ייחודיות לכל המשפחה בימי חג הפסח וחול המועד בעשרות גנים לאומיים ושמורות טבע ברחבי הארץ, מהצפון ועד הדרום.

המופעים במסגרת שיתוף פעולה עם מפעל הפיס ובמימון מפעל הפיס.

*בצל הנחיות הקורונה והתו הסגול הכניסה לאתרים תתאפשר רק בתיאום ביקור מראש באמצעות אתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים. זאת בין היתר על מנת להימנע מעומסי מטיילים בלתי צפויים ומהתקהלויות*

ברשות הטבע והגנים נערכים להגעתם של מאות אלפי מטיילים לגנים הלאומיים ולשמורות הטבע ברחבי הארץ בימי חג הפסח ובחול המועד ובמסגרת זאת יוצע למטיילים מגוון הפעלות, הדרכות וחוויות לכל המשפחה המותאמות להנחיות התו הסגול. ביניהם מוקדי ביקור חדשים באתר קיימים וגם 4 אתרים חדשים שנפתחים לקראת חג הפסח.
כל אלה מתווספים למסלולי טיול רבים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים בהם ניתן לטייל בתקופה יפה ופורחת זו של השנה. במסגרת זאת רשות הטבע והגנים תציב כ-70 תחנות מידע והסברה בכניסה למסלולי הטיול המבוקשים במגוון שמורות וגנים לאומיים ברחבי  הארץ, בהן המטיילים יוכלו לקבל הדרכה והכוונה למסלולי הטיול , תזכורת על כללי הטיול הבטוח ומידע על ערכי הטבע, הנוף והמורשת באזור. כמו כן יחולקו למטיילים שקיות לאיסוף האשפה. מידע מפורט על תחנות המידע באתר האינטרנט של הרשות.

חוויה בולטת ומלהיבה במיוחד תהיה מיזם "נושמים תרבות", המתקיים בשיתוף ובמימון מפעל הפיס, ב-12 גנים לאומיים ברחבי הארץ. במסגרתו מאות מוזיקאים, שחקנים, רקדנים, אמני קרקס, פסלי אדם, ג'אגלרים, זמרי אופרה ועוד יופיעו בשבילי טיול בגנים לאומיים נבחרים  ויספקו למבקרים חוויה ייחודית ומעצימה עוד יותר באתרי הטבע והמורשת.

כמו כן תתאפשר הזמנה למגוון חניוני הלילה של רשות הטבע והגנים בהם ניתן יהיה ליהנות מחוויית לינה באוהלים תחת שמיים זרועי כוכבים, שקיעות וזריחות מרהיבות, וטעימה מ"חיי הלילה" של הטבע הישראלי.


*ההרשמה לפסח מתחילה עכשיו*
מערכת הזמנת הביקורים לשמורות הטבע והגנים הלאומיים, שבאתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים (www.parks.org.il), מאפשרת הזמנת ביקור למועדים בטווח של שבועיים קדימה מיום ההזמנה ובהתאם כבר עתה , החל מה-15 במרץ,  אפשר למעשה להירשם לביקור בימי החג הראשונים, כאשר בכל יום שיעבור ניתן יהיה להזמין ביקור לימים הבאים בטווח של שבועיים קדימה.

ברשות הטבע והגנים ממליצים לציבור המטיילים לא לחכות עם ההזמנה לרגע האחרון בשל מכסות הביקור המוגדרות והמוגבלות בצל הקורונה. יחד עם זאת גם אם ברגע נתון האתר המבוקש נמצא כבר בהזמנה/תפוסה מלאה במועד מסוים, מומלץ לבדוק באתר האינטרנט שוב מדי יום את הזמינות ואם התפנו מקומות, מאחר ולרוב ישנם גם ביטולי ביקורים על ידי מטיילים שכבר נרשמו.
בתוך כך רשות הטבע והגנים מבקשת מהמטיילים שנרשמים לביקור במועד זה או אחר באתרים לגלות אחריות, ובמידה ונבצר מהם לבסוף לממש את הביקור מסיבות שונות, להקפיד לבטל מראש את ההזמנה. זאת על מנת לפנות מקום במערכת ההזמנות למטיילים אחרים.

*לדברי שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים*: "חודש ניסן וחג הפסח הם תקופת האביב. חג הפסח מסמל  את ההתחדשות והוא גם חג מאד משפחתי. אחרי שנת קורונה מעיקה של סגרים והגבלות, סוף סוף יצאנו לחירות וניתן לבקר בכל הטוב שהארץ היפה שלנו יודעת לתת. אני מזמין את הציבור הרחב לבקר בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים, ליהנות מטבע מרהיב, פורח וזורם במיוחד בתקופה זו של השנה, באתרי המורשת הייחודיים שלנו ולבלות יחד עם משפחה וחברים באוויר הפתוח והבטוח. בנוסף ליהנות מתנופת הפיתוח והעצמת מוקדי הביקור ששקדנו עליה בשנה האחרונה באתרי הרשות, במסגרתה פתחנו זה עתה  ארבעה אתרים חדשים למען ציבור המטיילים בהם: גן מגדל צדק (ראש העין), תל דור, עין חנייה בצמוד לירושלים וחאן שער הגיא. טיילו בהנאה ובביטחה ושימרו גם על הסביבה וניקיונה למען כולנו. בחופי הים התיכון עדיין יש זפת וכדאי להתכונן.  פסח שמח לכולם!".

*לדברי רו"ח אביגדור יצחקי, יו"ר מפעל הפיס*: "לאור הצלחת המיזם המשותף בקיץ האחרון, החלטנו לקיים בשנית את מיזם "נושמים תרבות" בגנים לאומיים נבחרים בחול המועד פסח. בכך נאפשר למטיילים ברחבי ישראל להנות מחוויה ייחודית של מופעי תרבות מהנים בחיק הטבע ובאוויר הפתוח. לא פחות חשוב מכך, באמצעות המיזם נמשיך לסייע לאמנים רבים ולעולם התרבות בכלל בדרך חזרה לשגרה".

בתוך כך מבקשים ברשות הטבע והגנים מציבור המטיילים להקפיד גם על כללי שמירת טבע וניקיון בשמורות הטבע והגנים הלאומיים כדי לאפשר לכולם ליהנות מהטבע וחלילה לא לפגוע בחיות הבר והצומח. במסגרת זו חשוב להקפיד על טיולים רק בשבילים המסומנים, לטייל רק בשעות היום והאור למען בטיחות הטיול וכן על מנת להשאיר את שעות החשכה והלילה לפעילות חיות הבר. בנוסף מומלץ להימנע משימוש בכלים חד פעמיים ולדאוג לפנות את הפסולת לפחים המוסדרים בסיום הביקור.

צילום: רשות הטבע והגנים

0 0 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן