27.1 C
Ness Ziona
יום ראשון, יוני 16, 2024

חברת החשמל הגיבה לפניית וועד הפעולה של תושבי השכונות בעקבות התקלות הרבות בעיר

חובה לקרוא

בעקבות הפסקות החשמל הרבות ושיבוש חייהם של נס ציוניים רבים, הוקם וועד פעולה של התושבים בשכונות גבעת התור, מליבו, האירוס, ארגמן.

גד פרידמן תושב העיר פנה במכתב מפורט לחברת חשמל במטרה שזו תטפל בתקלות החשמל הרבות ששכונות רבות בעיר חוות.

הדוברת של חברת החשמל חזרה לגד בתשובה שמעלה תמיהות רבות.

להלן תגובת דוברות חברת החשמל:

גד שלום,
בהמשך לפנייתכם, לאחר בדיקה יסודית של מנהל מרכז ביצוע נפת שפלה, להלן התייחסות מפורטת לפנייתכם, על בסיס התשובה שניתנת גם לראש עיריית נס ציונה בנושא:  
1.      בין התאריכים 04-06.09.2020 אירעו הפסקות ממושכות וזאת עקב עומס חום נדיר וחריג אשר הוביל לשבירת שיא בצריכת החשמל ולתקלות בכל רחבי הארץ הנובעות מגל החום.
2.      עובדי החברה עבדו ללא ליאות לאורך כל שעות היממה לתיקון התקלות ולהחזרת אספקת החשמל הסדירה לקוחות החברה, תוך התמודדות עם מזג אויר חריג ויוצא דופן אשר גרם לקצרים ולשריפות ציוד (כגון שנאים ונתיכים).
3.      מיד ובסמוך לסיום הטיפול בתקלות שנגרמו לצערנו, בכל רחבי הארץ, התקיים במרכז ביצוע-נפת השפלה, דיון ואושרה תכנית אופרטיבית לשיפור הנקודות החלשות שנחשפו בגל החום הקיצוני. נציין כדוגמה את השיפורים שבוצעו בעקבות כך ברחובות: בוסקר, אימהות ואופק, בהם לא חזרו התקלות.
4.      בנוסף, בחודש ספטמבר בוצעו גיזומים בכל תוואי העמודים בהם העצים גרמו ו/או מהווים מפגעים ברשת החשמל ולאורך החודשים האחרונים בוצעה עבודת תחזוקה והושקעו משאבים רבים בתחזוקת הקווים כגון: הורדת רשתות מ"ג והכנסת כבלים מקשרים במקומם, החלפת מנתקים ועוד. לצורך עבודת התחזוקה והשיפורים אף בוצעו הפסקות חשמל יזומות ברחובות: הבנים, סוקולוב וגאולה.
5.      בבדיקת אמינות האספקה של קווי המתח המזינים את העיר בתקופה ינואר- דצמבר 2020, עולה כי אירעו מספר הפסקות חשמל קצרות, עקב הפרעות חולפות ברשת החשמל. הסיבה להפרעות אלו אותרה וטופלה.
6.      כמו כן, לאחרונה התרחשו תקלות ממושכות בודדות עקב מנתק שרוף ופגיעה בכבל תת קרקעי. התקלות טופלו במהירות המרבית.
7.      חשוב להדגיש כי למרות המאמצים הרבים שמשקיעה חברת החשמל בצמצום מספר הפסקות החשמל ומשך זמן ההפסקות, אין לה, כמו גם לשאר חברות החשמל בעולם, יכולת למנוע לחלוטין הפסקות חשמל אלו. חשוב לציין כי רשת החשמל של חברת החשמל מורכבת מתמהיל רשתות (תת קרקעי ועילי) ומתפרשת על מרחבים גדולים, ולפיכך מושפעת מגורמים חיצוניים לקווי החשמל כמו השפעות אקלימיות, מגע גופים זרים בתיילי החשמל ומתקלות שנגרמות ע"י צד שלישי (עצים פרטיים, פגיעת קבלני תשתית פגיעות כלי רכב וכו'). 
השפעות כנ"ל עלולות לגרום להפסקות חשמל מחלקיק שניה ועד הפסקת חשמל ממושכת יותר, במקרה של תקלה.
8.      מרכז ביצוע-נפת השפלה, מודע להתפתחות העיר נס ציונה ואזור התעשייה החדש ונערך לעליה הנוספת בצריכת החשמל בעיר, זאת למרות שעדיין לא התקבלו ההיתרים להקמת התחמ"ש. לאחרונה הסתיימו העבודות להנחת 12 מערכות כבלים תת קרקעיים הנמצאים כבר במתחם "הנפת הדגל" שיהווה שינוי ושיפור באמינות ואיכות אספקת החשמל לעיר.
9.      מרכז ביצוע-נפת השפלה, ימשיך לעקוב אחר פעילות הקווים המזינים את העיר נס ציונה, להשקיע את כל המשאבים הנדרשים ולבצע עבודות לשיפור אמינות האספקה, ככל שיידרשו.
 
נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת,
 
מיכל

עו"ד מיכל קליין- שפירר| נציבות תלונות הציבור | הביקורת הפנימית- חברת החשמל
טל 076-8642220 | פקס 072-3428256

5 1 vote
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן