נס ציונה בחדשות

מדוע העירייה נמנעה מלחלק ענפי סכך לחוגגים את חג הסוכות?

בזמן שבערים אחרות התבשרו התושבים כי למרות מגבלות הקורונה תחלק העירייה ענפי סכך בחינם, אצלנו הודיעו לציבור שומר המסורת כי בשל נוכחות חרק חדקונית הדקל, שפוגע בעצי הדקל בעיר, לא תתקיים חלוקת ענפי דקלים כפי שהיה נהוג שנים רבות בנס-ציונה.

ידוע לנו שבשנים האחרונות, נמנעו רשויות בישראל מלגזום את עצי הדקל עבור סכך הסוכה בשל נוכחות חרק חדקונית הדקל. אך יש רשויות שגילו יוזמה ויצירתיות והביאו ענפי סכך ממקומות שונים בארץ כמו מאזור הבקעה.

גם לא וירוס הקורונה והסגר שנכפה עלינו הם שמנעו את החלוקה, שהרי שכנתנו מצפון – ראשון לציון – הצליחה להתמודד עם האתגר בהצלחה כשהחלוקה בוצעה בשני מוקדים בעיר בשיטת דרייב אין, כדי להימנע כמה שניתן מהתקהלות​.

ראש עיריית ראשון לציון הצעיר והנמרץ רז קינסטליך, הסביר לתושביו: "הסגר והתפשטות נגיף הקורונה מזמנים לנו אתגרים רבים לקיים את מנהגי החג תחת קיום ההגבלות. השקענו מחשבה רבה ומאמצים לאפשר חלוקה מוגבלת כדי שבכל זאת נוכל לקיים את מצוות החג לשבת בסוכה. ….".

רק אצלנו פטרו את הציבור במזיק חדקונית הדקל כתירוץ מדוע לא תתבצע חלוקה השנה. אלא מה? שהפלא ופלא, ממש בימים אלה אנו עדים למאות כפות ענפי תמר הנגזמים ברחבי העיר – כהכנה לחורף??

אילו פעולה זו הייתה מתבצעת לפני כחודש ימים יכלו תושבים רבים להנות מסכך לסוכה, מבלי הצורך לכתת רגליים כדי לקיים את המצווה כהלכתה. אבל כנראה שציבור זה לא נחשב בעיני מקבלי ההחלטות בעירנו.

קרדיט צילום: 'נס ציונה בחדשות'

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

פוסטים אחרונים

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x