19.6 C
Ness Ziona
יום ראשון, אפריל 21, 2024

מכתב ההשתקה נגד תושבת העיר והשיטור שהגיע לפתח ביתה.

חובה לקרוא

מי מאיתנו לא כתב לפחות פוסט ביקורת אחד נגד השלטון? נגד השלטון המרכזי או נגד השלטון המקומי או נגד אחת מרשויות המדינה? יש תנועה אחת שמתמחה בזה ולא רק בכתיבה אלא גם בהגשת בג״צים – התנועה לאיכות השלטון.

אבל נניח שכתבתם תגובה ביקורתית נגד ראש העיר בכתבה שעלתה באתר חדשותי וכעבור זמן מה מתייצבים שוטרים בפתח ביתכם ומגישים לכם ידנית מכתב שבסופו כתוב:
״ככל שתבחרי לא למחוק את הפרסום תוך 24 שעות מקבלת מכתבי זה במסירה ידנית, אני כמובן שומר על כל זכויותיי לפעול בקשר עם הפרסום שעשית וממשיכה לעשות.

בכבוד רב ובברכה,

שמואל בוקסר
ראש העיר״

מכתב בזו הסיומת קיבלה תושבת העיר לימור לוי שמרלינג, או יותר נכון בעלה – שפתח את הדלת לשיטור העירוני – שמעולם לא חווה כזו חוויה טראומתית בעבר (לא באוסטרליה בה נולד וגדל ולא בישראל בה חי עם משפחתו) שהשפיעה עליו מאוד לרעה.

המכתב הוא מכתב דרישה לפני תביעת השתקה ששיגר בוקסר ללימור בדף לוגו של העירייה – כנראה מבית היוצר של שתי עורכות הדין שיושבות בסמוך לראש העיר – היועצת המשפטית של העריייה עו״ד שולמית מנדלמן-כהן ומי שכיהנה בעבר כמנהלת המחלקה המשפטית של התנועה לאיכות השלטון וכיום משמשת כמנכ״לית העירייה עו״ד דפנה קירו-כהן.

הגדיל לעשות בוקסר, ששיגר את השיטור העירוני (לכאורה תוך שימוש פסול במשאב עירוני וניצול סמכות לרעה), יצר הפחדה שלא לצורך לתושב שומר חוק (בעלה של לימור) וניסה להלך אימים על תושבת העיר שהעזה להשמיע ביקורת ציבורית, אם כי יש לומר בלשון בוטה.

האם חושבים אתם שמדובר במקרה בודד? טעות בידכם. אנו עדים למקרים נוספים שבהם נעשתה פנייה מצד גורמים בעירייה לבני ובנות זוג של תושבי העיר שהעזו למתוח ביקורת בגלוי נגד ראש העיר ונגד מדיניותו.

בל נשכח שבוקסר התמודד לתפקיד ראש עירייה שמייצגת כ-50,000 תושבים ממגוון רחב של גילאים. לרובם דעה אישית על פעולות העירייה והעומד בראשה.

האם הבעת דעה אישית וביקורת קשה ככל שתהיה – היא מעשה פסול? לעיתים המשמיעים דעתם ברבים נלחצים ומוחקים את הפוסט שפרסמו רק כדי להימנע מהליך משפטי ארוך ויקר – כשמצד האחד ניצבת העירייה וראש העיר עם כיס עמוק (של כספי ציבור) וסוללת עורכי דין ובמקרה של בוקסר עורכות דין ומנגד ניצבים התושבים שחשים מאויימים ופגיעים ולבטח לא מסוגלים לעמוד בתביעה שאותה יצטרכו לממן מכיסם הפרטי.

הפחדה זו שיטה שלרוב מצליחה. אך יש מקרים שבהם התושב/ת מבינים שמדובר בניסיון השתקה בלבד (מהלך אנטי דמוקרטי בעליל) ובבית הדין רבים הסיכויים שתידחה על הסף.

ימים יגידו מה יעלה בגורלה של הדרישה לתביעת השתקה ששיגר בוקסר לתושבת העיר לימור לוי שמרלינג.

0 0 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

6 הערות

Subscribe
Notify of
6 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous
3 years ago

ביזיון! בושה! מזעזע!
מר בוקסר אתה לא ראוי להיות ראש עיר!

רז ה
3 years ago

זה ראש עיר בישראל? בושה וחרפה. עדיף לו שיתפטר לאלתר. בריון ובעל שררה. אני מוכן לעזור לו למצוא את דרכו אל מחוץ לעיירה.

גל א
3 years ago

מה שהוא כתב, והמאמר הזה, מראה כמה התרגלנו שנבחרי ציבור הם שק אגרוף. הוא טען, בעצם, שראש העיר בא מתוך כוונת זדון להשמיד את נס ציונה לרמה שיקח 15 שנים לשקם. למה? במה? מה עשה ראש העיר, לדעתו? מה אני מבלבל אתכם עם בקשה לעובדות , "זכותו לטעון מה שמתחשק לו!". מה, לא? ולמה לא לכתוב ככה על כל אחד מאיתנו? מה, העובד החדש בעסק, לא בא להשמיד אותו? זכותי לכתוב ככה!! נהג המונית אתמול, לא בא כדי להשמיד את הכבישים? התרגלנו שמותר לתקוף אחד את השני בצורה הכי נבזית ומרושעת, מתוך כוונה ליצור כמה שיותר כאב, רק כי מתחשק… Read more »

אבג
3 years ago

שמאול בוקסר אתה בן בליעל כלב בן כלב

Gal
3 years ago

מי שמתעלל בבעלי חיים סופו שיתעלל בבני אדם.
צר לי שאדם ציבורי משתיק תגובות ברשת.
חופש הביטוי אמרנו?

Anonymous
3 years ago

צייד נשאר צייד

- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן