28.6 C
Ness Ziona
יום שלישי, אפריל 23, 2024

פעילים למען זכויות חתולי הרחוב שבקהילה דורשים פגישה דחופה עם ראש העיר

חובה לקרוא

בנס ציונה יש מעל 20 פעילים למען זכויות חתולי הרחוב, חלקם מוכרים יותר וחלקם פחות, אך לכולם יש מטרה משותפת אחת והיא רווחתם וביטחונם של חתולי הרחוב הרבים שהם חלק בלתי נפרד מאיתנו.

הפעילים הבאים מכל רבדי החברה משקיעים מזמנם, מרצם וכספם בצורה מעוררת פליאה ובמשך שנים רבות הם דואגים לנפשות האבודות שרוב האוכלוסייה בנס ציונה לצערינו מקבלת זאת בחוסר הבנה.
הפעילים רואים בפעילותם דבר נחוץ להישרדות המערכת האקולוגית מחד וצורך אנושי מאידך אך ישנם תושבים שלא תמימי דעים בנושא וחלק מהפעילים גם חוו חוויות לא נעימות במהלך האכלת חתולי הרחוב.
אחת הפעילות ידעה לספר שבאחד המקרים זה הגיע לאלימות שהצריכה התערבות משטרתית.
לאחר הסכמה משותפת הוחלט לצאת בקמפיין חברתי למען האכלת חתולי הרחוב שבקהילה ,סירוסם ועיקורם על מנת לחסוך בסבל של גורים שנולדים למציאות מסוכנת וכאובה ולצורך זה פנו הפעילים לסגן ראש העיר וראש סיעת הירוקים בעירייה מר נאור ירושלמי.
לפני שבועיים (בתאריך 19/05/2020) הם פנו במכתב לראש העיר במטרה שהעירייה תירתם למיזם האכלת חתולי הרחוב ותממן מתקני האכלה שיהיו יותר ידידותיים לסביבה וחסכוניים,אך הוא לא נענה לפנייתם ולכן הם פנו לנאור ירושלמי שאולי הוא יואיל לתאם פגישה עם ראש העיר.
נאור כתגובה הבטיח שהוא יעזור ויפנה בדחיפות לראש העיר ויקבע פגישה על מנת להתקדם בנושא.
כאמור מאז עברו שבועיים ועדיין לא הגיעה התשובה המיוחלת ולכן הפעילים פנו למערכת שלנו בבקשה להירתם למיזם חשוב זה.
יש לציין שעיריות רבות נרתמו למען חתולי הרחוב שבתחום המוניציפלי שלהן כגון עיריית אשדוד ועיריית פתח תקווה עם שינוי תפיסתי שהחתולים הם חלק בלתי נפרד מהקהילה.
אנו מצרפים את "האני מאמין" של קבוצת הפעילים ודרישתם מעיריית נס ציונה.

"אנו קבוצת פעילים למען חתולי הרחוב, תושבי העיר נס ציונה. לפני שבועיים העברנו בקשה ללשכת ראש העיר להיפגש עמנו על מנת לקדם את ענין זכויות החתולים ורווחתם,
טרם זכינו בהתייחסות לבקשתנו ואנו תקווה כי אכן תתואם פגישה,
אנו מבקשים לקדם את נושא העיקור/ הסירוס ולהגדיל את הכמות ל-500 חתולים בשנה במהלך כל השנה.כל שנה. ולהגדלת התקציב שמיועד לכך וכמו כן אנו מבקשים הקמת מרפאה שתספק טיפול וטרינרי חירומי לחתולי הקהילה.
בנוסף אנו מבקשים לקדם פרויקטים חינוכיים שייקחו בו חלק תלמידי העיר,אנו מבקשים להתקין מתקני האכלה כפי שהותקנו בערים אחרות.
אנו מבקשים לקבל "הכרה" חוקית בפעילות שלנו ולפרסם בכלי התקשורת הנחיות שמגנות כל החתולים ועל המאכילים.
כולנו תקווה שנוכל יחד לדאוג לחיות המהממות האלה ובכך נסייע גם לנו ברמה האקולוגית והמוסרית".

אנו פנינו לעירייה כמקובל וזוהי תגובתה:

"בניגוד למה שציינת בפנייתך, פניות הפעילים התקבלו בלשכת ראש העיר וזכו למענה במייל חוזר כבר בתאריך 25.5.20. הנושא מוכר לעירייה והיא תמשיך את ההתנהלות בנושא מול הפעילים שפנו אלינו. 

יצוין, כי נכון להיום, קיימות ברחבי העיר שמונה עמדות להאכלת חתולי רחוב.

בשנים האחרונות, תוקצב נושא עיקור וסירוס חתולי רחוב ב 50000 שח.

יודגש, כי כל נושא עיקור וסירוס חתולי הרחוב מבוסס על תקציב העירייה בלבד, ללא תמיכה של משרד החקלאות. וזאת בשונה מערים אחרות, שכן זכו בתקציבי תמיכה במסגרת "קול קורא" של משרד החקלאות.

בנוסף, בכל שנה, מבוצעים מאות ניתוחי עיקור וסירוס מתקציבי העירייה.
כמו כן, חתולי רחוב הסובלים מבעיות רפואיות בסיסיות זוכים לטיפול אצל הוטרינר העירוני ולראייה, כיום מטופלים אצלנו שני גורי חתולים".
סוף ציטוט.

קיבלנו את תגובת העירייה וכמדיה עיתונאית שהיא חלק מהקהילה ולמען הקהילה לקחנו על עצמנו להוסיף לציבור הקוראים סרטון ותמונות להמחשה איך הדברים נעשים בעיריות אחרות הלכה למעשה.

תחנות האכלה לחתולי הרחוב בפתח תקווה

0 0 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

3 הערות

Subscribe
Notify of
3 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous
3 years ago

חבל שבעיר מושקעת כמו נס ציונה, אין עמותה של נס ציונה אוהבת חיות, מרפאה לטיפול בחתולי קהילה ויותר עיקורים וסרוסים. העיריות האחרות חכמות והתקדמו למען מטרה זו
מאוד מאכזב

גילי
3 years ago

מקווה שנס ציונה תהפוך את הפעילות למבורכת בקרב תושבי העיר. אדם ניכר בהתייחסותו לאדם, לסביבה ולבעלי החיים

Gila
3 years ago
Reply to  גילי

גילי על ה נאמר נאה דורש יפה מקיים. מה עם החתול שלך???

- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן