נס ציונה בחדשות

חלק ד׳ – עו״ד אמיר נבון: אל תפספסו אפילו מילה!!!

חשד לאלימות, השפלות, ניסיון להטות בחירות בצהרונים, חשד חמור על העמדת תנאי לראש עיר.

והנה, לאור מקורות שהגיעו לידי, נראה כי האדם שמהלך אימים על מתנדבים, עובדי עירייה ופעילים – הינו עו״ד אמיר נבון.

עו״ד אמיר נבון החליט להבליט את עצמו. הדרך שנבחרה היא שנויה במחלוקת לרוב הדיעות, ולרבות בלתי מסוריות ואף גובלות ברף הפלילי. אך לא ניתן היה להתעלם ממה שנחשפתי אליו לפני חודשים ספורים.

עו״ד אמיר נבון אינו איש ציבור. אך גם לא ״סתם תושב״ אם כי בעל שאיפות ציבוריות ברורות. לכן, משום שיש פה עניין לציבור, המסקנה היא שחובתי היא לחשוף את מעלליו.

לא אציג את השיחה במלואה, ובמידה ויעלו טענות על כך שדברים ״הוצאו מהקשרם״ אחשוף את השיחה כפי שהיא. אודיע כי אין דבר וחצי דבר שהוצא מהקשרו. הדברים מוצגים באחריות, במדויק, לאחר שעברו תמלול מקצועי על ידי גוף חיצוני נאמן למקור. עם זאת, נעזרתי ביעוץ משפטי מיומן. ההקלטה הועברה לידי כחוק, וניתן לי אישור להשתמש בה באופן פרטי וציבורי.

המקור: שיחה בין מתנדב בעיר לעו״ד אמיר נבון. אמיר נבון הוא זה שיצר קשר עם אותו מתנדב.

הרקע לשיחה: נבון מאשים את המתנדב כי לקח חלק בשחיתות במהלך בחירות לנציגי צהרונים בעיר. ימים ספורים קודם, צלצל נבון למבקר הערייה, דיבר אליו בגסות, והטיח האשמות כבדות תוך הצגת אי דיוקים חמורים בטענותיו. בין לבין, מאיים ומגדף עובדי עירייה, חברי מועצה, מתנדבים ופעילים.

נבון, מסיבות השמורות לו, איננו מסוגל לשאת את העובדה שהגברת רעות עמר יצחק נבחרה ברוב קולות כנציגת צהרונים, בטענה אווילית ומרושעת ש״ילדים זה לא תוספות שיער״ (המתנדבת מעצבת שיער במקצועה) ועל כך שהבחירות לשיטתו לא היו כשרות. משם יצא למסע השמצות נגדה ונגד סביבתה בפומבי ובשיחות פרטיות שונות. נבון מכנה את פעילי ראש העיר ״הנחשול״, מאשים מתנדבים כשותפים לשחיתות שישאו בתוצאותיה בבית המשפט. נוסיף שהוא נוהג לספר שאותם פעילים התאגדו מפני שהיו ״בשולי החברה״, ״דחויים חברתית״ ושאר אמירות משפילות שפשוט מביש לחשוף. ובאמצע הדרך, נולדה השיחה שאחשוף חלק מתמלולה כעת.

להלן ציטוטים מדויקים מעיקרי תמלול השיחה. (לבקשת המתנדב לא אחשוף את שמו)

נבון: ״ביקשתי ממכם והתחננתי בכל נפשי שתעשו בחירות בצהרונים.בחרתם לא לעשות את זה. דיברתי עם שמואל. שמואל התשובה שלו היתה לרעות ״תעשי מה שאת רוצה אני מגבה אותך״ אמרתי ״אין בעיה זה מה שאתה רוצה זה מה שאתה תקבל״.״

מתנדב: ״אל תדבר איתי על רעות. תדבר עלי, מה אתה רוצה ממני?״

נבון: ״אתה מנסה להכשיר ברטוריקה שלך מצב על פיו, אדם שלא נבחר הוא נושא משרה. אין דבר כזה. לא אצלי. אין דבר כזה!״

הערה: נערכו בחירות לצהרונים כחוק. רעות, כפיר ומור נבחרו כנציגים. הבחירות נערכו בפיקוח ערן בן מנדה (שספר את הקולות בעצמו) וימית קטרה שהתנדבה גם היא להגיע כמפקחת אך לא השתתפה בספירת הקולות. ובנוסף, נכח במקום כמשקיף, גם מבקר העירייה מר שלמה אליהו (מיד תבינו את החשיבות נוכחותו). לזה נוסיף שכולם מתנדבים. זו אינה משרה, ולא מקבלים על ההתנדבות הזו אגורה שחוקה.

נבון: ״ומה שאתה עושה זה שאתה נותן לדבר כזה לקרות. לא אישתך ולא אמא שלה לעולם לא היו נותנים לדבר כזה לקרות.״

מתנדב: ״אתה עוד פעם מכניס את המשפחה שלי לעניין״

נבון: ״אני מכניס את זה כי זה חוסר, זה לא מוסרי ומה שאני הולך לעשות מחר זו אקציה קיצונית לבן אדם שאני אוהב״

מתנדב: ״לא נשמע ככה אבל…״

נבון: ״ואני מנסה להבין, אני מכיר את הבן אדם הזה ולהגיד לו שהוא כשל מוסרית והוא לא מוכן להכיר בכשל המוסרי שלו. זה אוכל לי את הלב. זה אוכל לי את הלב שמחר אני צריך למסמר אותך.״

לאחר שהמתנדב רצה לשאול אותו שאלה בנושא ואמר: ״שים את זה בצד רגע. ותגיד לי אם גם זו התנהלות לא תקינה״ קטע אותו אמיר ואמר.

נבון: ״אני לא יודע לעשות דברים כאלה, לשים דברים כאלה בצד, אני לא יודע אני אוטיסט. שמואל קרא לבועז, בועז אמר לו את זה. שמואל קרא לבועז אתמול. בוא אני אספר לך סוד. שמוליק קרא לבועז אתמול. בועז אמר לו ״אמיר אוטיסט, אני לא יכול עליו הוא עשה קריירה מהעניינים האלה אחי״. אני מרוויח חצי מליון שקל בחודש בשביל דברים כאלה״

מוסיף נבון: ״אז אני אומר לכם תקשיבו טוב. אתם הבאתם את המגרש הביתי שלי אלי הביתה, אם תתנו לי לשחק בזה תהיו בבעיה כי אני את הדברים האלה יודע לעשות. אף אחד בארץ לא יודע לעשות את זה כמוני״

הערה: הכוונה היא לבועז טופורובסקי. ח״כ מ-״יש עתיד״ (כחול לבן) שהוא גם חברו של אמיר נבון. מי שביקש את הפגישה עם ראש העיר הוא בכלל טופורובסקי. הפגישה היתה בסימן פגישה אישית. פגישת נימוסין נעימה בין ח״כ לראש עיר. מה שטוען נבון בשיחה לא היה ולא נברא.

אבל שימו לב לדבר הבא. תהיו מרוכזים כי זה חשוב מאוד!

נבון: ״קרא לו שמואל להרגיע אותי. אמר לו בועז, זה ״אמיר אוטיסט״. מה שיקרה מחר, ואתם לא יודעים מה עשיתם, גם את (לא ברור) שמתם על המנגל, גם את הזה, מחר יוצא מכתב למבקר המדינה. מה שאתם עשיתם זה דבר חמור מאוד, אתה היית מנצח את הבחירות גם בלעדיהם. אני נתתי הוראה לערן שאתה תנצח את הבחירות האלה. אתה עשית טעות בהתחברות אליהם. היא מעולם לא נבחרה בשום טריבונל, יש לי את זה בכתובים.״

מוסיף נבון: ״אני אומר לך שמה שיצרתם זו תוצאה נוראית. הכי פשוט אחי היה לבטל את הבחירות ושהיא תבחר שוב. החלטתם ללכת למלחמת אגו איתי. המלחמה הזו חבר׳ה היא פלילית, היא פלילית, היא פלילית!. זה לא אני. זה נבות תל צור. חוות דעת, נבות תל צור. עכשיו אני אומר לכם תחליטו מה אתם רוצים לעשות.״

הערה: אמיר טוען במפורש כי נתן לערן בן מנדה, המכהן כיו״ר בית ספר שקד, וקרוב משפחתו של נבון, וכפי שעולה ומתגלה מההקלטה – הוראה להטות את תוצאות הבחירות על מנת שהמתנדב ינצח את הבחירות במרמה. מה זה אומר? אתם תשפטו.

מכאן, ניתן להבין את החשיבות של המצאותו של מבקר העירייה בחדר. שהרי, יש סיכוי יותר מסביר שהמצאותו של מבקר העירייה מנעה את את מה שעו״ד נבון טוען שתכנן לעשות, מה שמנע הטייה אפשרית של בחירות הוגנות.

מתנדב: ״אמיר. לא אמרתי לך פעם ולא פעמיים. אלף, נראה לי שאתה משועמם רצח בלהתעסק עם זה.״

נבון: ״אני לא אחי, בן אדם שמרוויח חצי מליון שקל בחודש הוא לא בן אדם משועמם. אני מציע לכם לקרוא פסקי דין עלי מה אני עושה ביומיום. אני לא בנאדם משועמם, אני מעסיק אחי 15 עובדים, אם צריך אני אלחם בכם עד נשמתי עם כל ה-15 עובדים שלי תילחם בכם. ה-15 עובדים שלי ילחמו בכל. 15 עורכי דין ילחמו בכם. אני בן אדם הכי לא משועמם בעולם תהיה בטוח אחי. אתם פשוט עשיתם אותי צ׳ה גווארה. אתם יצרתם מצב ששמואל יודע שאני ראש העיר הבא!

נבון: ״אתה והספרית – זוג מפגרים!״          

הערה: למדנו שמר נבון, כך לטענתו, מרוויח חצי מליון שקל, ואף לטענתו מעסיק 15 עורכי דין העובדים אצלו, וזה מבחינתי מבורך. אבל מה עוד למדנו?

על השאיפה הפוליטית שלו. ״שמואל יודע שאני  ראש העיר הבא״. שנה של הדבר היחיד שעדיין לא הצלחתי להבין הוא מדוע היה חשוב לו כל כך לציין את משלח ידה של אחת המתנדבות (והוא משתמש לא מעט). האם לשיטתו של נבון תרומה והתנדבות למען הקהילה דורש משלח יד ספציפי. או שאולי המטרה היא להקטין את זה שמולך?

מתנדב: ״אני לא בטוח שהם ישמחו לשמוע את זה בשום מקום אם זה יוצא החוצה, שאתה נלחם במתנדבים״

נבון: ״אחי, אני לא נלחם במתנדבים. אני נלחם בפוליטיקאים מושחתים. שאף אחד לא ישנה את הרטוריקה הזאת. ואם צריך להוכיח, אני אוכיח. הכל מוקלט, הכל מתועד, אם צריך להוכיח את הדבר הזה אני אוכיח. השיחות עם המבקר מוקלטות, הטלפונים מוקלטים. השיחה שלו עם השוטר, השוטר שלח לי אותה, השיחה שלכם עם שמואל, ששמואל אומר לרעות ״אני מגבה אותך״ היא אצלי! אחי, תשמעו טוב, תעשו מה שאתם צריכים, מחר בבוקר אתם קמים למציאות אחרת״

נבון: ״אחי. מחר בבוקר אתם קמים למציאות אחרת״

מתנדב: ״אתה יודע. זה נשמע לי פתאום התהפכת״

נבון: ״אחי לא התהפכתי פתאום, אתם שיחקתם לתפקיד שלי. עשיתם אותי צ׳ה גווארה בכוח. כל מה שהייתם צריכים לעשות זה בחירות חדשות. אחי, מעניין אותי, את התחת שלי מעניין הגנים!״

הערה: יש לי כמה בעיות עם החלק הזה של השיחה. ראשית נבון מודיע שיש לו הקלטות של שיחות שלא היה לו חלק פעיל בהן. באחת בכלל היה מעורב שוטר. מאיפה ניכנסו שוטרים לעניין ומדוע השוטר, אם היה כזה, העביר לו הקלטה של שיחה הנוגעת לראש העיר או למבקר העירייה. לזה מוסיף שהטלפונים מוקלטים. טלפונים מוקלטים? הטלפונים של מי מוקלטים? ועל ידי מי הם מוקלטים? נראה שאמיר טוען כי יש לו שיחה מוקלטת בין ראש העיר לרעות כאשר לא זה ולא זה שלחו לו את ההקלטה. לזה אפשר להוסיף את המשפט שיש בו נימת איום: ״מחר בבוקר אתם קמים למציאות אחרת!״

בנוסף, אמיר צועק ״את התחת שלי מעניין הגנים!״ אז מה הסיפור פה אם לא הגנים? תיכף תבינו.

במהלך השיחה אמר נבון קוד, כנראה לחניה או לכניסה למשרד. כמובן שלא אחשוף אותו. כשנשאל אמיר על ידי המתנדב מדוע הוא משתמש בסיסמא זו. ענה שהקשר לקוד הוא שותפו. ומי שותפו? בנו של סגן ראש העיר לשעבר מני ויצמן – ניר ויצמן.

נבון: ״השותף שלי, ויצמן, ניר ויצמן, זה שרעות קיבלה ממנו את המכתב קיבלה התקפת לב. שאבא שלו התקשר לבוקסר ובוקסר התחנן אליי שאני אמשוך את המכתב״

הערה: אני מכיר את ניר ויצמן. אדם מקסים, נעים הליכות, צנוע ומוצלח. צר לי ששותפו מתבטא כך. אביו של ניר הוא סגן ראש העיר לשעבר מר מני ויצמן, גם הוא, אדם נעים וחביב מאוד. העניין הוא שהשיחה עם מני ויצמן לא היתה ולא נבראה. בדיה מוחלטת.

תחזיקו חזק! זה הפאנץ׳ ליין!

לאחר שהמתנדב סרב לערוך בחירות חוזרות בטענה שהבחירות היו כשרות למהדרין, אמר נבון את המשפט הבא.

נבון: ״חבר׳ה תשמעו טוב. היום המחיר עלה. ותגיד לה גם ככה. המחיר הוא כזה. תקשיבו, אתם העלתם את המחיר. בכוונה הטלפון הזה בשביל להגיע לשורה התחתונה. המחיר הוא כזה. רעות מתפטרת, לירן (יגודה) משנה לראש עיר! לפני היום זה היה רק רעות מתפטרת. תמשיכו לעשות מה שאתם רוצים!״

מתנדב: ״לא הבנתי מה שאמרת…״

נבון: ״המחיר השתנה. תגיד לרעות שאני אמרתי את זה, שתמסור את זה לשמואל. כרגע המחיר… אם עד היום המחיר היה שרעות תתפטר, המחיר השתנה. רעות מתפטרת ולירן המשנה לראש העיר. תתקדמו! מחר תלונה למבקר המדינה!״

הערה: אני חושב שהציבור צריך לשפוט מה קרה כאן, את דעתי אשמור לעצמי.

סיום השיחה…

סיכום

הקשבתי לשיחה מאות פעמים ובכל פעם נדהמתי מחדש. מעבר לכך שהשיחה תנהלה בצרחות מצד נבון. נוספו טיעונים תלושים מהמציאות כמו: ״שחיתות״, ״כשל מוסרי״, ״אני אהיה ראש העיר הבא״, לצד אמירות שאני יכול לפרש כאיום: ״מחר תקומו למציאות אחרת״, ״למסמר אותך״. חברים, מה שאתם קוראים זו טיפה קטנה מתוך דלי גדול. ההקלטה המלאה מטרידה יותר. בסיפא, טען כי המטרה היא להגיע ל״שורה התחתונה״. רעות תתפטר ולירן יגודה יקבל תואר משנה לראש עיר.  ככה מסדרים לחבר מועצה תואר?

אמיר נבון הוא עו״ד פלילי. אדם מוכשר בהחלט שלא אמור ליפול בלשונו. אך דבריו הם רצף מבעית של איומים, אי הבנה במבנה ההתנדבותי, הגזמות פרועות ואי אמיתות. אך החמורים באמת הם ההוראה שנתן לערן בן מנדה להטות בכחש בחירות לצהרונים, המחיר שראש עיר מכהן צריך לשלם על הסיטואציה, והטלת אימה ופחד על מתנדבים, חברי מועצה ועובדי עירייה. חבל, כל כך חבל!

לעניות דעתי, אמיר נבון חצה כל קו אדום שניתן לחצות. וזו אולי הדרך היחידה לעצור את זה. ברשותי הקלטות וצילומי מסך שקיבלתי מתושבים רבים. לא מוצא לנכון לחשוף את הדברים כרגע מפני שהם לא נעימים לקריאה בעליל. אך תמיד אפשר לכתוב פרק נוסף.

ומכאן עולות שאלות.

1- מה טענתו של ערן בן מנדה על הודאתו של אמיר נבון?

2- האם שותפו ניר ויצמן, שגם שלח את המכתב לרעות, מודע לעובדה ששותפו אמיר נבון פועל כפי שהוא פועל? (אני בספק רב)

3- מדוע עו״ד לירן יגודה, חבר המועצה, משתף פעולה עם התנהגות שכזו?

נחכה לתשובות.

בנימה אישית

פרסומי הדיבה שפורסמו על ידי עו״ד נבון ביחס לרעות  באו במטרה להשפיל אותה,  להשניא אותה,  לבזות אותה ולפגוע בפרנסתה. ברור לחלוטין כי לא מדובר בהגזמה שנאמרה ב״עידנא דריתחא״ ובחוסר תשומת לב רגעית, אם כי חלק ממסע תעמולה ציבורי שמטרתו היתה להציג את רעות עמר יצחק כבלתי לגיטימית.

בשם תושבי נס ציונה

המתנדבים שלנו הם אוצר. נותנים לנו ולילדינו לילות כימים על חשבון הזמן שלהם ומהכיס הפרטי שלהם. מגיע להם את כל הכבוד ואנו, תושבי העיר, מעריכים ומחזקים אתכם. ובמיוחד למתנדבי הצהרונים המקסימים שנקלעו לסרט האימה הזה, אנו גאים בכם שאחרי כל מה שעברתם/ועוברים מצד אותו בריון, המשכתם בפעילות למענינו ולמען עתיד ילדינו. תודה, תודה, ושוב תודה!

לידיעתכם: לפני פרסום הכתבה, מערכת 'נס ציונה בחדשות' ביקשה את תגובתו של עו״ד אמיר נבון לכתבה. עו״ד אמיר נבון החליט שלא להגיב ובתגובה מסר ״לילה טוב״.

תגובת עו"ד אמיר נבון:אורן…..לילה טוב.

2
Leave a Reply

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
או מיי גודה

תן לנו עוד לכלוך על יגודה הזבל, פחות מעניין הנבון הזה

שרון מורדוך

מה שמתואר כאן מזעזע , איומים, סחיטה . מי היה מאמין שזה מה שקורה למתנדבים ועוד בנס ציונה .

פוסטים אחרונים