33.7 C
Ness Ziona
יום חמישי, יולי 18, 2024

פרויקט בטיחות בדרכים לכיתות י"א

חובה לקרוא

 בתחילת החודש בוצעה הפעילות האחרונה של פרויקט הבטיחות בדרכים, שבמסגרתו השתתפו כל תלמידי כיתות י"א מהתיכונים בעיר.

מדי שנה נפגעים בישראל עשרות בני נוער בתאונות דרכים. במרכז הרפואי 'שמיר' (אסף הרופא) התגייסו למלחמה בתאונות הדרכים ויזמו פרויקט ייחודי "בשמיר נוהגים זהיר" עבור תלמידי התיכון.

מדובר בתכנית חינוכית למניעת תאונות דרכים המועברת באמצעות חשיפה חווייתית להשלכות של פגיעה מתאונות דרכים על בני נוער. 

במסגרת הפרויקט, מגיעים התלמידים לבית החולים ליום לימודי חוויתי, בו הם מקבלים פרספקטיבה חדשה על נושא המלחמה בתאונות הדרכים, באמצעות צילומי תאונות דרכים מהשטח, סרטונים המציגים את תהליך השיקום של הנפגעים, מצגות הסברה, עדויות מנפגעי תאונות דרכים ושיח משותף על הסכנות והאחריות בשעת נהיגה.

הפרויקט הוא פרי שיתוף פעולה של בית החולים עם ישראל סלע, מנהל המטה לבטיחות בדרכים בעיריית ראשון לציון, אופיר שיש, מפקח רפואי של מרחב איילון במד"א, עו"ס נעה פוגל מהמרכז הרפואי, ד"ר אסנת זמורה מנהלת מח' כירורגית ילדים, מיכה גלבוע מעמותת אור ירוק ועמית דניאל, נערה שנפגעה בתאונת הדרכים בסמוך לסינמה סיטי בראשון לציון לפני כשנתיים ואיבדה את חברתה הטובה ביותר ליאל בבלר ז"ל.   

את הפרויקט מובילה רימונה קורצטג, העוזרת האישית של מנהלת המרכז הרפואי שמיר אסף הרופא,

ד"ר אסנת לבציון קורח, והוא נעשה בתמיכתה ובליווי צוות ההנהלה, מתוך הכרה בחשיבות הנושא ובניסיון האמיתי למגר את תאונות הדרכים ולנסות לשנות את תרבות הנהיגה והשיח בכביש בקרב הנהגים החדשים.

ד"ר אסנת לבציון קורח: "תאונות הדרכים במדינת ישראל הם לא מכה משמיים, הכבישים די טובים, המכוניות בטוחות היום יותר מתמיד, אבל אנחנו, הגורם האנושי, נושאים במרבית האשמה.

האויב מס' 1 של כולנו הוא הטלפון הסלולרי. כל אחד מאתנו בשנייה של היסח הדעת יכול להרוג ולהיהרג בעצמו".

המרכז הרפואי שמיר לקח על עצמו את פרויקט הבטיחות בדרכים במטרה להעלות את המודעות לסכנות האורבות בכביש ולגרום לצעירים להבין כמה רבה האחריות שהם נוטלים בידיהם כשהם אוחזים בהגה.

שניים מתלמידי תיכון בן גוריון סיפרו על החוויה שלהם: "הסיפור של עמית, הבחורה שמתמודדת עם השיקום לאחר תאונת הדרכים, היה סיפור ממש מעניין. זה ממש יפה לראות איך היא התמודדה עם כל הקשיים כמו גדולה. לנו באופן אישי, הריאיון שינה את הפרספקטיבה לגבי איך אנו רואים את היום יום.

ומעבר לזה שמים לב שיש לה יכולת לדבר בבמה עם המון כריזמה ודומיננטיות אז כל הכבוד לה על החוזק להמשיך עם מה שהיא עושה.

היה אירוח מדהים, הרצאות מרתקות ואנשים מעניינים. יום שהוא חובה לכל בית ספר".

"היום השתתפנו בהרצאה בנושא תאונות דרכים באסף הרופא. במהלך ההרצאה, נחשפנו לפרטים חשובים, מועילים ומעניינים. שמענו סיפורים שקרו לילדים בני גילנו, הבנו עד כמה אנו צריכים להיזהר ולשים לב. ההרצאה תרמה לנו מאוד, למדנו והשכלנו ממנה. הייתה חוויה גדולה שגרמה לנו להעריך כל רגע בחיינו ולשמור על בטיחות כולנו".

זהו פרויקט מיוחד שמאגד בתוכו אנשים נפלאים, חלקם מתמודדים עם אובדן ושכול מתאונות הדרכים, שנאספים מידי שבוע ומשתפים בכאב האישי שהמטרה היא אחת, לנסות למנוע את התאונה הבאה.  

התלמידים פוגשים את צוות בית החולים, את אנשי מד"א ואת המתנדבים שומעים את הסיפורים ודרכם חווים לרגע את הכאב.  

תודה לכל אותם אנשים נפלאים שבאים ותורמים מזמנם להעביר עוד מסר עוד, משפט והכל במטרה לשנות את תרבות ההתנהגות מאחורי ההגה במטרה אחת להציל חיי אדם.

0 0 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן