נס ציונה בחדשות

לירן יגודה חלק ג׳ – ״לב״ במחיר טוב!!!

טור אישי מאת נמר לוי

התגעגעתם? אז חזרתי. ההפסקה היתה על מנת לאסוף מקסימום חומר עובדתי על המבסס את הכתבה הזו. שהרי, להבדיל משתי הכתבות הקודמות שהן ניתוח אישי שלי למהלכים של יגודה, לימדו אותי שלא רק שאינני מתהלך לבד בתחושות הללו, אם כי תושבים שאני יודע במפורש שהיו בצד שלו במהלך הבחירות. 

אז כן, הדברים המובאים לכם כאן יסבירו לכם מדוע אני לא מתפעל מהתנהלותו של חבר המועצה לירן יגודה ומדוע זה הזמן לחשוף זאת. עם זאת, כאדם, לירן בחור חביב. אחרי הכל, אנו מכירים שנים רבות.

חשבתי להעלות את סדרת הכתבות הזו במהלך הבחירות הבאות. אבל אז מיד ידווחו שזו תעמולה. העובדות לא ישנו, גם לא המציאות. זו תחשב לתעמולת בחירות וזהו, ואז התוצאה היא שהמוח יתנתק מהעובדות שיוצגו כאן. ואנחנו לא רוצים שזה יקרה. אז אנא מכם, תתייחסו עניינית לטענות שלי. 

בחלק הראשון הצבעתי על עניין ה״פלורליזם״ של מר יגודה, ועל הדרך בה הוא חוסם מתנגדים בעמוד שלו, וכך מציג מצג שווא המלמד על תמיכה מקיר לקיר בפעילות שלו. בפרק השני הצבעתי על היכולת הפרלמנטרית שלו שהיא, וואלה, לא מי יודע כמה מרשימה. בקושי סבירה… טוב נו. כמעט ואין כזו. ואת זה היה קל להוכיח. ״הרבה מילים ומעט מעשים״, ״מילים כמו חול ואין מה לאכול״ ועוד שלל תיאורים שיכולים להציג את הפעילות הפרלמנטרית שלו.    

הימים שאחרי הבחירות

הבחירות אמנם נגמרות לאחר שהמועמד נבחר. אך עכשיו מתחילה העבודה המורכבת באמת. להקים קואליציה יציבה.

תפקידי הוא די ספציפי במהלך הזה. אני יכול לגלות לכם שאת רוב התפקידים שלי ביצעתי מאחורי הקלעים. זה מלבד נושא אחד שהופקד בידי. לגשש ולבחון שיתופי פעולה לקדנציה הקרובה דווקא עם ״לב״. המטרה שלי היתה את לבדוק מה מידת הרצון של סיעת ״לב״ להצטרף ומה יבקשו. והנה ספויילר, אני יכול להגיד לכם בביטחון שאת רובין לא היה ניתן לפרק מחבריו. אבל מהצד השני, לפרק את סיעתו ממנו היה קל יותר מאשר לשכנע אותו לקחת על עצמו את תפקיד ראש העיר במקום שמואל בוקסר.  

מכיוון שהיה לי חשד כזה, שלירן ימכור את המנדט שלו, ומכיוון שאני מכיר היטב את הנפשות הפועלות, לירן יגודה היה ההימור שלי שאיתו יהיה הכי נכון לשבת. וזה מכיוון שאת הגברת חייט, לא ממש הייתי מצליח לפגוש. ומשם הדרך לכך שיבגוד בסיעה שהוא חלק בכיר ממנה, אולי הבכיר ביותר היתה קצרה. חשוב להזכיר, לירן יגודה החל בה את דרכו הפוליטית וצעד בה שנים רבות, לא היה צריך יותר מאשר וואטאפ על מנת שיגיע לפגישה. 

כדור ב״לב״ 

ב-31 באוקטובר, יום לאחר בחירתו של ראש העיר הנוכחי מר שמואל בוקסר, לירן יגודה ואני נפגשנו בביתי על מנת לדבר ״על הא ועל דה״ וגם, איך לא, לדבר פוליטיקה. שוחחנו על אופן הרכבת הקואליציה המתהווה. מי כן, מי לא ומי אולי. אקח אתכם לעיקר, שבו שוחחנו על הרכבת הקואליציה והמכשולים שבדרך. שיתפתי את לירן יגודה על כך שיש לי תוכנית גם למקרה וירצו לעשות גוש חוסם, ואז אמר יגודה את המשפט הבא.  (ציטוט מדויק): ״מצד שני, יש לך אותי״

מבהיר שוב: במהלך השיחה לא הצעתי ללירן דבר. לא הצעתי לו חבירה, לא הצעתי לו להתפרק. לירן העלה את האופציה הזו בעצמו, ובמהירות כזו שישימו את הנהיגה של שומכר במקום של תלמיד בשיעור ראשון לנהיגה, את החבטה של פדרר למעודנת, ואת יכולות הריצה של יוסיין בולט לכזו שמתאימה לבית ספר יסודי.    

על מנת לערוק מהסיעה לירן מבקש את התפקידים הבאים. והם: תיק קשרי חוץ, סגן ו-מ״מ יו״ר ועדת תכנון ובניה, ולחיצת יד, לא הסכם, שאם הכל בסדר אז בעוד שנה משנה לראש עיר. 

את הדרישות הללו העביר שוב, בפגישה שנערכה בביתו של שמואל בוקסר, כשאני נוכח כמובן, מיד לאחר 
הבחירות, טרם ניכנס לתקפיד. כמובן שראש העיר הנבחר לא קיבל את דרישותיו.   

זוכרים את המפגש של טלי חייט ולירן יגודה בלישכת ראש העיר? זו ששניהם הכחישו בתוקף את תוכנה? 
אז הנה, אולי מה שאתם קוראים כאן יסגור לכם את הפינה. לירן יגודה, הפנה עורף לשחר ולסיעה כולה. דהיינו, ב-30 לאוקטובר התוצאות, ב-31 לאוקטובר לירן אצלי במרפסת. 

קטעים הא? אז זהו שלא!

הדרישות של יגודה באותה פגישה, שיביאו אותו לפרק את המנדט שלו מסיעת ״לב״, היו כאלה שגרמו לי לחלחלה שהצלחתי, אך בקושי רב, להסוות אותה. ומדוע? משום שיגודה לא ביקש את תיק הרווחה או בטיחות בדרכים. הוא לא ביקש את תיק הנוער או הספורט. הוא גם לא ביקש את שפ״ע או את החנוך. יגודה לא ביקש להיות יו״ר ועדת הנחות או תנועה. יגודה ביקש חו״ל וסיורים עם משלחות (קישרי חוץ), יגודה ביקש נגיעה בתחום תכנון ובנייה ויגודה ביקש, כן כן, ביקש מעמד (משנה לראש עיר). וכרטיס ביקור כזה פותח לא מעט דלתות, ותחשבו טוב איפה.  

אם היה מבקש את אחד מהתיקים שציינתי. רווחה למשל, יש סיכוי שהייתי מאמין שלירן בא לתרום לציבור באמת. בא לתת מעצמו, להיות במקום בו הוא משפיע ישירות על תושבים למשל. כי הרי עד היום, כשהוא החזיק את תיק שפ״ע והתחדשות עירונית, היתה הצפה של יחס מועדף על המזרח הישן. וזה חברים, בציניות מוחלטת! 

שתי הכתבות הקודמות היו הקדמה לזו, וזו הקדמה לזו שתבוא אחריה. הכתבה הזו גם מסבירה מדוע אני סולד כל כך מהפעילות של יגודה. 

מה שאני בעצם טוען הוא שהפגישה הזו, והדרישות שלו לימדו אותי שהכל זה חרטה אחת גדולה. תפקיד ציבורי הוא שליחות (לא לחו״ל). הוא נועד לתרום, לשפר, לתת מעצמך לתושבים שביקשו לשים אותך בעמדת השפעה. במה בדיוק משפר איש ציבור את העיר כשהוא מחזיק את תיק קשרי חוץ? אתם יודעים, יש לנו שתי ערים תאומות ביעד המועדף על יגודה (במקרה). בנוסף, מגיעים לנס ציונה טונות של משלחות. והכי מוי כייף זה לטייל איתם, ללכת להצגות וטקסים עם כאלה שבאו להינות, כי הם אורחים מהניכר, וצריך לעשות להם נעים בגב. זה גם טוב לתמונות, זה טוב לקשרים וזה הכי טוב, אבל הכי טוב לנשמה. השאלה היא מה עם יתר הנשמות שהיו רוצים להינות מהיכולות של אותו איש ציבור, שאולי היה מחליט לבקש תיק בתחום כזה שתושבים אשכרה ירגישו שהוא שם בשבילם, שאת המעמד שלו יתנו לו התושבים לאור התנדבותו למענם. ועל מנת שזה יקרה היה ראוי שיבקש תיק שישפיע על מישהו שהוא לא… כן כן, על מישהו שהוא לא הוא עצמו!!! 

לידיעכם: כל הנ״ל מגובה בראיות מוקלטות, מצולמות וכתובות שהושגו כחוק ולאחר התייעצות עם עורך דין. במידה ויבקש מר יגודה, על מנת לשלול את הטיעון ״הדברים הוצאו מהקשרם״ או ״לא היה ולא נברא״, יתכבד ויאשר לי להציג לציבור את הראיות לטענותי. יש פה עניין לציבור.!         

מה  שחשפתי כאן הוא בצד הענייני ביותר שיכולתי להעביר בכל הנוגע להתנהלות של יגודה לאחר הבחירות. בתיעודים הנמצאים אצלי התמונה שחורה בקנה מידה ממה שמתואר כאן. לכן, לטובת הקוראים ניסיתי לעדן ככל הניתן את החלק הזה.   

סיכום

רגשנות זה לא הקטע שלי. רגישות לעומת זאת, פוגשת אותי לעיתים קרובות. עם זאת, ישנם מצבי קיצון כאלה שאני מוצא אמפטיה כלפי אדם שיומיים קודם, רציתי שיפסיד ויפרוש. כשנפגשתי עם יגודה, מצאתי את עצמי מרגיש שלא רק ששחר הפסיד את הבחירות, אם כי השותף הפוליטי הקרוב ביותר שלו, שרץ איתו שנים, לא היה צריך יותר מתיק קשרי חוץ, סגן ועדה ואולי, רק אם ראש העיר יתרצה, בלי שום הסכם מחייב אפילו, משנה לראש עיר על מנת לערוק מהבית ולזרוק לפח את כל מה שמפריד בין בן אדם לסתם אדם – לב.  

שורה תחתונה: להבדיל אלף אלפי הבדלות: אומרים על אדם שנפטר מהתקף לב ״הלב בגד בו״. זו הפעם הראשונה שאני רואה אדם שבוגד בלב שלו. 

8
Leave a Reply

6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
Anonymous

פשוט אלוף הנמר הזה

Anonymous

היה איש קטן ונשאר איש קטן! רק חבל שהקנאה הורגת אותו

עמיר

קנאה במה בדיוק? אני מבולבל… לירן רווק שרק מחפש טייטלים. אין לאיש נחלה משלו, אין לו משרד משלו, אין לו זוגיות משלו, אין לו משפחה משלו… במה הוא מקנא? בפפיון של לירן?

מיכה פריאל

מחכה לחלק הרביעי… זה הולך ומשתפר ?

גיתית שובל

מה נשאר מ'לב'? מאמר לא מעניין על חבורת לא מעניינים

אלעד

אני לא יודע מי אתה אבל אתה אפס. שמואל בוקסר העשיר שגונב מכל הנס ציונים! את זה צריך לפרסם.
טיפש

Anonymous

מי ממלא כיום את תפקיד האחראי על קשרי החוץ בעיריה?

Anonymous

ללירון יגודה אין שום אג'נדה חברתית שיכולה לתרום לציבור.

פוסטים אחרונים