32.1 C
Ness Ziona
יום שלישי, אפריל 23, 2024

וועדת החינוך התכנסה בפעם השנייה בשנה זו בראשותו של ראש העיר שמואל בוקסר

חובה לקרוא

ראש העיר שמואל בוקסר: "אגף החינוך, מנהלי בתי הספר, המורים, הגננות , צוותי החינוך, התלמידים, ההורים, מחלקת הנוער העירונית – כל אלו הם המפתחות להצלחת מערכת החינוך והבסיס האיתן להצלחתה של העיר כולה. אני רואה חשיבות רבה בתכנון תהליכי העבודה במוסדות החינוך בראייה מערכתית, תוך שיתוף פעולה הדוק ושותפות אמיתית עם כל הגורמים במערכת החינוך"

וועדת החינוך, בראשותו של ראש העיר שמאל בוקסר, התכנסה שבוע שעבר בפעם השנייה לשנה זו. בוועדה נרשמה נוכחות מקיר לקיר ואף ראש העיר ציין את הצפיפות והרצון של גורמים שונים להיות מעורבים ולקחת חלק. עוד נכחו בוועדה: סגנית וממלאת מקום ראש העיר, סמדר אהרוני, חבר המועצה גיל אנוקוב, חברת המועצה מאיה פז שקולניק, נציגי אגף החינוך ובראשם מנהלת אגף החינוך ריבה קליין, מנהל מחלקת בתי הספר מוטי סגל, ומנהלת מחלקת גני הילדים מיטל בן דור, מנהל מחלקת הנוער ונציגי פרלמנט הנוער, וועד ההורים היישובי בבתי הספר ובגנים, בני נוער, ונציגי ציבור.

בפתיחת הוועדה, הציגה מנהלת אגף החינוך ריבה קליין, את תפיסת החינוך באגף החינוך בעיריית נס ציונה – תכלית החינוך והשאיפה לקידום בוגר בעל כישורים, מיומנויות וכלים הרלוונטיים למציאות המשתנה וזאת באמצעות תהליכי למידה משמעותיים. בכדי לממש תפיסה זו אנו מתבססים על מיומנויות המאה ה- 21 , מודל החינוכי העירוני ופדגוגיה מוטת עתיד.

(מצ"ב כנספחים 3 שקפים המציגים את המודל החינוכי העירוני).     

עוד הציגה את מטרות האגף לשנת תש"ף וגישות חדשניות אשר מצויות במערכת החינוך בעיר הוצגו תהליכי למידה וסביבות למידה טכנולוגיות אשר מתקיימים בבתי הספר והם מייצגים את שגרת החדשנות אותה אגף החינוך מוביל. שיתפה בהתחדשויות של המערכת, כדוגמת מרחבי הלימוד החדשניים שהוכנסו בשנת תש"ף, תגבור ציוד המחשוב בכל מערכת החינוך בהשקעה שטרם נראתה בעיר ועידוד החידוש הטכנולוגי, כדוגמת ההאקתון המוצלח והייחודי שהתקיים לאחרונה.

הקבוצה המנצחת בהאקתון מבי"ס בן יהודה, שפיתחה רעיון למכשיר שמודד רעש ושולח התראה למוקד העירוני, הגיעה לספר בזווית אישית על סיפור ההצלחה שלהם – והסבו גאווה ועניין למשתתפי הועדה בקשר לרעיון שלהם.  

בהמשך לשיח אודות תהליכים טכנולוגיים  – בישר ראש העיר על פעימה שנייה בתהליך הרכש, כדוגמת: שילוב טאבלטים ועגלות ניידות בבתי הספר, משקפי 3D  למציאות רבודה, סביבות  MAKER  ליצירה עצמאית מתקדמת ועוד.

 ראש העיר שיתף, כי נושאים שונים מעוכבים עקב מצב ה'אין ממשלה', דוגמת פתיחת אזורי הרישום שהוגשה ומחכה לאישור משרד החינוך. בגין העיכוב השנה הקרובה לא יפתחו אזורי הרישום, כיוון שמהלך זה דורש עבודה רבה והתאמת הליך ההרשמה הצפוי כבר בחודש הבא.

הליך ההרשמה עבר גם הוא 'מתיחת פנים' רצינית נפתח מדור רישום ייעודי אשר ייתן מענה על רצף הגלאים מגיל 3-18 רישום רצוף תחת מערכת אחת במבט רוחבי על כל התא המשפחתי, מיקום אחים מגיל הגן ועד התיכון. הרישום השנה יהיה אינטרנטי לכל גיל, במערכת החדשה.

מנהל מחלקת בתי הספר, מוטי סגל הציג את העקרונות המנחים של אגף החינוך בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים וסקר את תכנית העבודה השנתית למנהלי בתי הספר. כמו כן, הציג את ההישגים הלימודיים בעיר ואת הכיתות והמגמות הייחודיות. קשר עם החינוך הבלתי פורמלי, סביבות למידה חדשניות, פיתוח ההון האנושי, קשר עם ועד ההורים,   יוזמות ופעילויות כדוגמת חדר בריחה בנושא יזמות עבור תלמידי כיתות ט, מייצגי חקר, יזמים צעירים וקשר עם שורדי השואה.

שתי תלמידות מפרלמנט הנוער מבית הספר "בן יהודה" סיפרו על יוזמות ופעילויות מגוונות לחיזוק הקשר עם הקהילה, למשל: פרויקט "מדור לדור" אשר הפגיש את התלמידים לאחר המסע לפולין עם ניצולי שואה.

מנהלת מחלקת גני ילדים מיטל בן דור, סיפרה על התמורות והחידושים במחלקה  בשנה האחרונה: שיתוף הורים, שולחן עגול, שילוב החינוך המיוחד, שיתופי פעולה עם פורום הגנים היישובי, פעילות קהילתית בגינות ובגנים, דגש של שירות ומענה להורים בחלוקת הזמן במחלקה וכן מספר יוזמות חדשות נוספות, כדוגמת: קרמבו גן – יוזמה לשילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בשיתוף 'כנפיים של קרמבו', פיילוט ראשון בעיר ובארץ נערך בגן בנס ציונה והפרויקט זוכה לתוצאות טובות והתעניינות ארצית.

אחזקת גני ילדים ומוסדות החינוך – שינוי דרמטי בכל נושא תחזוקת גני הילדים ומוסדות החינוך, אחרי שנים שהאחזקה הייתה "על הדרך". בהנחיית ראש העיר, הוקמו שני צוותי תחזוקה ואחזקה ייעודיים לגני הילדים ומוסדות החינוך, צוות אחד מנוהל דרך אגף שפ"ע וצוות שני מנוהל דרך החברה הכלכלית.

בצוותים פועלים אנשי מקצוע מיומנים, שיתנו מענה לגנים ולמוסדות החינוך בתחומי החשמל, האינסטלציה, הנגרות, המנעולנות ועוד.

תחזוקת גני הילדים – לאורך כל השנה, נערכו בגני הילדים שיפוצים, הצטיידות ועבודות אחזקה בהיקף כולל של כ -5 מיליון שקל. בגנים השנה הוחלפו לוחות התוכן, הותקנו מסכי טלוויזיה חכמים, מקרנים, רמקולים, נקודות תקשורת, הוחלף מזגן שני, שופצו 5 גנים מהיסוד, הוחלפו

ל-28 גנים דשא סינטטי, נרכשו שולחנות אור, התבצעה הצטיידות של ריהוט, וילונות, משחקים, מותגו הגן והצהרון בשילוט הכולל אף שילוט לאלרגנים ועוד. גם בשנה הקרובה מתוכנן המשך הצטיידות והחלפת ציוד ישן וכן שדרוג הגנים והחצרות.

בסיום הוועדה ראש העיר הציג את תוצאות הסקר הדמוגרפי שנערך בעיר לראשונה ושיתף באתגרים העומדים בפני הרשות בקדנציה זו, עקב העדר תכנון למרחקים בקדנציות קודמות.

תוצאות הסקר הדמוגרפי הציגו תמונת מצב של מחסור חמור בכיתות לימוד בשנה הקרובה ובשנים הבאות, דחיפות בפתרון אכלוס כיתות בבתי הספר השונים, עומס על התנועה עקב רדיוס רישום גבוה, חוסר עקביות בשיטת אזורי הרישום ועוד הם חלק מהאתגרים שהסקר הדמוגרפי חשף ועתה נדרשים הפתרונות לכל אלו.

ראש העיר שמואל בוקר ציין: "אגף החינוך, מנהלי בתי הספר, המורים, הגננות , צוותי החינוך, התלמידים, ההורים, מחלקת הנוער – כל אלו הם המפתחות להצלחת מערכת החינוך והבסיס האיתן להצלחתה של העיר כולה. אני רואה חשיבות רבה בתכנון תהליכי העבודה במוסדות החינוך בראייה מערכתית, תוך שיתוף פעולה הדוק ושותפות אמיתית עם כל הגורמים במערכת החינוך"

בזכות זה מתאפשרת רמת חינוך גבוהה, איכותית וחדשנית שמביאה את העיר שלנו להישגים רבים".

0 0 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

הערה 1

Subscribe
Notify of
1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
דו הדואג
4 years ago

התוכנית יפה ונעימה אך תקציב לכך לא בטוח דווקא כי נס ציונה היא רשות קטנה יחסית היא יכולה להיות מגדלור חינוכי לכל אזור כולו

- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן