33.7 C
Ness Ziona
יום חמישי, יולי 18, 2024

תקציב עיריית נס ציונה עומד על 415 מיליון ₪ ואושר ברוב קולות בישיבת מועצת העיר

חובה לקרוא

תקציב עיריית נס ציונה גדל ב 19 מיליון ₪ לעומת תקציב שנה קודמת,  גדילה של כ- 5% ביחס לתקציב 2019. מגמת ההשקעה בחינוך ובספורט נמשכת ומסתכמת בכ- 215 מיליון ₪ המהווים 52% מתקציב העירייה. הקו המנחה לאורך כל הכנת התקציב, היה לשמור  על המעמד של

"רשות איתנה" מעמד שהוענק לעיר על ידי משרד הפנים, לצד קידום מהלכי התייעלות והגדלת מקורות הכנסה. ראוי לציין כי סך הכל הוצאה לנפש בנס ציונה לשנת 2020 עומד על 8300 ₪.

תקציב העירייה לשנת 2020 מאתגר במיוחד זאת נוכח עלייה מתמדת בהוצאות העירייה, הוצאות פרישת עובדים וותיקים, הקטנת הכנסות ארנונה שלוקחת בחשבון יישום הפשרה בחיוב שטחים משותפים, כמו גם החלטת ראש העיר בתמיכת מועצת העיר שלא להגדיל את הארנונה ממגורים –  זאת לצד הגרעון המובנה בתקציב עד להשלמת פיתוח אזורי התעסוקה החדשים, כל האמור לעיל חייב את הנהלת העיר לבניית תקציב מורכב וקבלת החלטות לא פשוטות ביחס לדרישות והצרכים השונים.

יחד עם זאת, עיריית נס ציונה מציגה תקציב גדול יותר, מאוזן ושקוף יותר. חרף הצמיחה בסעיף פעולות, תקציב השכר (הלא פנסיוני) לא גדל. זאת, בזכות שינויים ארגונים שהובילה הנהלת העיר איחוד וצמצום תקנים כמו גם החלטה אמיצה שלא להגדיל את שכר הבכירים בעירייה, למרות שהעיר חצתה את רף 50,000 התושבים ועל כן זכאים הם לתוספת שכר. אנו מודים למנהלי העירייה אשר הבינו את המצב ושיתפו פעולה בנושא.

52% מתקציב העירייה מושקע בתקציב החינוך וספורט, המסתכם השנה ב 215 מיליון ₪.

סה"כ הוצאה לתלמיד בעיריית נס ציונה בתחומי החינוך ספורט עומדת על כ – 16440 ₪ לשנה, לעומת 15795 ₪  בשנת 2019.

 התקציב משקף את  המשך ההשקעה העודפת בחינוך, ומתן שירותים שהם מעבר למימון של משרד החינוך בהיקף של מעל 16 מיליון ₪. בראש סדר העדיפויות הושם דגש על השקעה בגני הילדים,

המשך תקצוב שעות תגבור לבתי הספר כמו גם שיעורי הכנה למבחני הבגרות וקידום יוזמות פדגוגיות חדשניות ללמידה מוטת עתיד. עוד הוחלט על המשך הפעלת התוכנית ללימודי הפיסיקה במכון ויצמן, בסבסוד מלא של העירייה. יש לציין כי תכנית זו מובילה את נס ציונה להישגים בולטים הן במסיימי 5 יחידות לימוד במתמטיקה 32% לעומת כ- 15% ממוצע ארצי, והן בכמות מסיימי 5 יחידות פיסיקה העומדים על 23.8% אחוז לעומת  כ – 8% ממוצע ארצי. עוד מתקצבת העירייה תגבור הסעות לבתי הספר השונים בעיר בדגש על פארק המדע, בשל מיקומו המרוחק והעדר תחבורה ציבורית הולמת.

אבן דרך נוספת בבניית התקציב- שמירה על תקציב השירותים החברתיים העומד על כ- 37 מיליון ₪ זאת לאור חשיבות שירותים אלה. בנוסף, מתכננת העירייה  לפעול לשדרוג המבנה הפיזי, במטרה להעניק שירות מיטבי לצרכני השירות.

תקציב אגף שפ"ע, נשאר בהיקף דומה על מנת לשמר את אותה רמת השירות חרף העלייה במחירי התשומות. יש להדגיש כי השנה מוביל ראש העיר את מהפכת המחזור בעיר אשר תכליתה צמצום של כמויות האשפה המועברת להטמנה והקטנת עלויות, לצד הגברת אכיפה והגדלת הכנסות. אין ספק שתהליך זה מתבקש בראש ובראשונה למען הסביבה, אך עולה בקנה אחד גם עם החיסכון הכלכלי.

תקציב התמיכות יישאר בהיקף דומה לשנת 2019, עם הגדלה מסוימת לתמיכות בפעילויות הנוער. סך תקציב התמיכות יעמוד על 5,555,000 ₪.

יו"ר ועדת הכספים רמי סקליטר: "ברצוני להודות לחברי ועדת הכספים על העבודה המאומצת לאורך כל השנה ובמיוחד  בהכנת תקציב זה וכן למנהלי המחלקות האגפים בהובלת מנכ"לית העירייה דפנה קירו כהן וגזבר העירייה ערן לבב שעמלו בבניית התקציב והפיכתו לתוכנית עבודה מאושרת תקציב. תכנית זו תומכת ביעדים המרכזיים שהציבה הנהלת העיר ומאפשרת בקרה שוטפת  של ועדת הכספים על הביצוע. אוסיף ואומר כי עם כניסתי לחיים הציבוריים לקחתי על עצמי את ניהול ועדת הכספים מתוך ההבנה ששמירה כל הכסף הציבורי  הינו נידבך מרכזי בניהול העיר."

ראש העיר שמואל בוקסר: "כפי שצפיתי, מחכות לנו שנתיים מאתגרות במיוחד. עם כניסתי לתפקיד ולמידת הנושא הפיננסי של העירייה החלטתי לקדם את הבנייה לצורכי תעסוקה ומסחר בעיר, בעיקר מתחם פארק המדע. בנייה לצורך תעסוקה ומסחר מעניקה ארנונה גבוהה

לעומת הארנונה המשולמת ממגורים. הגדלת ההכנסות מאפשרת הגדלה משמעותית של השירותים הניתנים לתושבים. במקביל, בניה זו תאפשר אלפי מקומות תעסוקה באזור שיתנו מענה לתושבי נס ציונה שכיום נאלצים לנדוד למרחקים לפרנסתם. אנו נפעל במלוא הכוח לביסוס איתנותה הכלכלית של נס ציונה כדי שנוכל להמשיך ולספק את השירותים הטובים ביותר לתושבינו".

נדבך חשוב שישפיע על תקציב העירייה בשנתיים הבאות (20-21) הינו התעצמות המגמה השלילית בין גביית ארנונה ממגורים לעומת גביית ארנונה מתעסוקה ומסחר. הצפי להיפוך המגמה השלילית צפוי להתחיל בעוד כשנתיים עת מאמציו של ראש העיר שמואל בוקסר לקדם את הבניה  בפארק המדע וההשקעה  תחל לשאת פרי .  עד אז מצפות לנו שנתיים מאתגרות במיוחד .  מצ"ב גרף המשקף את המגמה השלילית.

0 0 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

הערה 1

Subscribe
Notify of
1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
דו הדואג
4 years ago

הכל טוב ויפה אך שפ"ע צריך תקציב הרבה יותר גדול והשקעה בשכונות הוותיקות והשקעה יותר גדולה בנושא גמלאים בנס ציונה

- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן