32.1 C
Ness Ziona
יום שלישי, אפריל 23, 2024

התייעלות זה שם המשחק! בימים אלה מסיימים בעיריית נס ציונה את הכנת תקציב 2020.

חובה לקרוא

בימים אלה מסיימים בעיריית נס ציונה את הכנת תקציב 2020.

התמונה המשתקפת מראה באופן ברור כי יש לבצע שינויים מהותיים באופן בו התנהלה העירייה בעשור האחרון. על פניו הוקמו בעיר שכונות חדשות, דבר שהגדיל באופן משמעותי את הוצאות העירייה. אולם לא ניתנה הדעת על מקורות הכנסה, כגון בניית מבני מסחר ותעסוקה, הידועים כעסקים מניבי ארנונה מהמעלה הראשונה, שיאזנו את פערי ההשקעה

בימים אלה שוקדים בעיריית נס ציונה  על הכנת תקציב 2020, המשקף את מצבה הפיננסי המורכב  של עיריית נס ציונה. ראוי לציין כי עם כניסתו לתפקיד של ראש העיר שמואל בוקסר, התריע ראש העיר על בעיות תקציביות שאמורות להגיע לפתחנו בשנתיים קרובות. זאת לאור העובדה כי ההכנסה מארנונה למגורים לצד ההכנסות ממבני התעסוקה הקיימים לא יכולים לתת מענה ורמת שירות אותה צריכים תושבי העיר לקבל.

לפיכך, עם כניסתו לתפקיד, החל ראש העיר במסכת קיצוצים דרמטית והובלת תהליכי התייעלות ואיגום משאבים בעירייה. הודות למהלכים אלה, ניתן היה לסיים את שנת 2018 בצורה מיטבית וככל הנראה גם את שנת 2019. במקביל, ננקטו פעולות שעשויות להגדיל משמעותית את הכנסות העירייה, בכללם פיתוח שטחים בפארק המדע ופעולות הכנה שיאפשרו בנייה מאסיבית של מבני תעסוקה ומסחר. אלו מקדמים כמה מטרות לטובת התושבים, כגון: הגדלת אפשרויות העסקה קרובות, מניעת עומסי תנועה מחוץ לעיר, בד בבד עם המטרות העירוניות, הגדלת הכנסות ועלייה ברמת החיים, המתאפשרות מעסקים הנושאים בארנונה גבוהה.

עם סיום בניית המבנים הללו בעוד שנתיים לערך, צפויה לגדול ההכנסה מארנונה בכ15 מיליון ₪, שיאפשרו לנהל את העיר בצורה מיטבית ולהעלות משמעותית את מגוון השירותים.

יחד עם זאת אין כל כוונה לעצור את ההתקדמות וההתפתחות של העיר.

תמשיך ההשקעה הגדולה בחינוך בכלל ובשדרוג ושיפור גני הילדים, תחל פעילות של מרכז לצעירים, תוקם סיירת איכות חיים לפעילות סביבתית המורכבת מבני נוער, יוקם סניף מועדונצ'יק בשכונת העמק. כמו כן, יחל פרויקט החלפת תאורת הרחוב לתאורת לד לצורכי חסכון,  יוקמו גגות סולריים במוסדות חינוך, זאת בנוסף לתוכנית תחבורה ציבורית שאושרה על ידי משרד התחבורה.

שלב ג' בפארק המדע יצא לדרך, וכך גם יבנה בית ספר אנתרופוסופי חדש, אשר עם אכלוסו המבנה שלו יחובר  לבית הספר "הדר". שני אלה בכפוף לאישור תקציבי של משרד החינוך.

עוד יש לציין כי במסגרת הצמצומים החליטה הנהלת העיר לא להעלות  את שכר הבכירים, למרות שמספר התושבים עלה ל- 50,000 איש, והיקף העבודה גדל בהתאמה. כך גם נעשה שינוי וצמצום במצבת כח האדם בעירייה  בעיקר על רקע פרישת עובדים במקומם לא אוישו עובדים חדשים או איחוד תפקידים ושינוי ארגוני שהוביל לחסכון במשאבים.

דגש מרכזי לשנה הקרובה יהיה על חסכון והתייעלות בתחום האשפה, בכלל כך יצא לדרך מכרז המחזור שיגדיל את היקפי המחזור בעיר, כמו כן יוצאת לדרך רפורמה בנושא הפסולת העסקית גם היא עתידה להקטין את כמויות האשפה המפונות על ידי העירייה, זאת לצד הגדלת הארנונה לעסקים והשוואתם לתעריפי העיר רחובות,  זאת בכפוף לאישור שר הפנים.

תגובת ראש העיר : עם תחילת כהונתי צפיתי את התרחיש שאנו נמצאים בו כיום, ועל כן  בניתי תכנית הבראה הכוללת קיצוצים רוחביים הנוגעים בכלל אגפי העירייה. התוכנית נבנתה מראש לשנתיים. אין ספק שהשנתיים הללו יהיו מורכבות עבור כולנו, אך הן יאפשרו לנו להמשיך לפתח את העיר בצורה אולטימטיבית.

0 0 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן