27.1 C
Ness Ziona
יום ראשון, יוני 16, 2024

היערכות לחורף!

חובה לקרוא

אז הגשם הראשון עבר ולשמחתנו הכל עבר בשלום ולא היינו צריכים לשלוף את גונדולות השיט מהבוידעם. ולא בכדי הכל עבר על מי מנוחות. במהלך החודשיים האחרונים, עמל אגף שפ"ע, בניהולו של רפאל קריספיל , על כל ההכנות הנדרשות לקראת בואו של "גנרל החורף" ולקראת הסופות הצפויות ומשבי הרוח החזקים והבלתי צפויים.

אז כיצד נערכה עיריית נס ציונה בחודשיים האחרונים??

מזה כחודשיים, אגף שפ"ע עובד על ניקוי של הקולטנים, התעלות, שוחות הניקוז והמובלים ברחבי העיר, במטרה למנוע הצפות ולאפשר זרימת מים שוטפת מהעיר למערכת הניקוז הארצית.

בנוסף, העירייה החלה בעבודות לגיזום מיוחד לעונת החורף. אין מדובר על גיזום שוטף, אלא על גיזום שנעשה באופן יזום על ידי העירייה בבתי הספר ובגני הילדים, שבמסגרתו, גוזמים את כל הענפים המשילים עלים  על הגגות ועשויים לגרום לסתימת המרזבים. כמו כן, נעשה גיזום יזום, על ידי חברת החשמל לקווי המתח הנמוך והגבוה.

גיזום נוסף שנעשה הוא למניעת קריסת עצים. העירייה ביצעה סקר עצים באזור בתי הספר שבמסגרתו, נמצאו עצים שהוגדרו כמסוכנים והם טופלו בהתאם.

גם המרזבים, בורות החלחול והגגות שבמוסדות החינוך ובגני הילדים זוכים לטיפול – של ניקיון יסודי והסרת מפגעים מהגגות, על מנת שלא יעופו בתנאי מזג אויר קשים.  

סככות והצללות – חלק ממתקני ההצללה ברחבי העיר פורקו, באזור הגנים הציבוריים ובמוסדות החינוך וחלק עוד יפורקו בהמשך. זאת מכיוון שהם עלולים להוות סיכון תחת תנאי מזג אוויר קשים. עם בוא עונת האביב – הסככות וההצללות שפורקו עד כה – יותקנו מחדש.

בנוסף, לפני כחצי שנה, התחילה העירייה להתקין בחלק מהמקומות הצללות מסוג: "מפרשים" (=משולשים), אשר  בתוכם קיימים מספר חורים, המאפשרים לרוח לעבור דרכם ובכך מקטינים את הסיכון שהם יעופו ברוח.

נכון להיום, מוצבים מפרשים במספר גנים ציבוריים ובתי ספר ויוצבו נוספים בהמשך.

ואם כל זה לא מספיק, אז העירייה נערכת בימים אלה גם לקראת הדברת עשביית החורף בכל רחבי העיר וכן טיפלה ומטפלת בתחזוקת מערכת התשתיות: רמזורים, תאורת רחוב ומרכזות חשמל.

צוותי החשמל של האגף ביצעו הכנה לחורף של כל מערכת התאורה והמרכזות ברחבי העיר, חיזוק עמודי התאורה והרמזורים.

ראש העיר שמואל בוקסר: "הנחיתי את אגף שפ"ע להיערך מראש לקראת עונת הגשמים על מנת למזער את נזקי הטבע, הצפות, דליפות מים, בורות בכבישים, ועוד. אנו כבר נערכנו ועדיין ממשיכים להיערך לכל תרחיש בתנאי מזג האוויר הקשים ואני מאמין שזה יסייע לנו לעבור את עונת החורף בשקט וברוגע. כולנו מצפים ומייחלים לשנת גשמים ברוכה."

מנהל אגף שפ"ע, רפאל קריספיל: "השנה נערכנו מבעוד מועד בתכנית סדורה שכללה  מינוי מנהל פרויקט, מנהל פיקוח ומנהל ביצוע ייעודי לנושא היערכות לחורף. השנה גם הרחבנו את הטיפול במובלים מבחינת תגבור כמות כלי העבודה שהכנסנו, תגבור ימי העבודה ותגבור הצוותים בשטח.

איתרנו נקודות תורפה משנים קודמות וטיפלנו בהם באופן ממוקד , בנוסף, ביצענו ריענון הנחיות והדרכות לעבודה בגובה, בתנאי מזג אוויר קשים וכן ערכנו ריענון לנוהל היערכות לסופה עירונית ככל  שהציבור יישמע להוראות, ישתף פעולה ויקפיד על ההנחיות לחורף כולי תקווה שנעבור חורף שקט ורגוע ויחד עם זאת גשום ופורה."

אנצל ההזדמנות בפנייה אישית לציבור התושבים ובעלי העסקים בעיר, למען בטיחותכם, בטיחות שכנכם ובטיחות הציבור בכלל, אנו מבקשים מכם להקפיד על מספר  הנחיות חשובות:

  • לוודא שאין על אדני החלונות והמרפסות, חפצים העלולים ליפול לרחוב / לחצר ולגרום נזק לעוברים ושבים במקום.
  • לקשור היטב ו/או להסיר כל חפץ הנמצא במרפסת העלול לעוף או ליפול לחצר / רחוב.
  • לבדוק ולוודא תקינות וחוזק של פרגולות העשויות מעץ, מבד או מכל חומר אחר.
  • לוודא שקולטי השמש והדוודים המונחים על גגות הבתים, מחוברים ומעוגנים  בצורה בטיחותית.
  • בצפי לגשם או בימי גשם, יש להימנע מהוצאת גזם ביום פינוי וביום הוצאה, לטובת מניעת סתימת קולטנים .
0 0 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן