19.6 C
Ness Ziona
יום ראשון, אפריל 21, 2024

זהירות מוקש! ,עיריית נס ציונה נלחמת בתופעת צואת הכלבים.

חובה לקרוא

כולנו מכירים את התופעה המכוערת של צואת כלבים ברחבי העיר. אתם יוצאים לרחוב, או לטיול בגינה או בפארק, רוצים ליהנות מרחבי הטבע ולפתע נתקלים ב"מוקש" – צואת כלבים שלא נאספה.

לצערנו הרב, בשנים האחרונות תופעת צואת הכלבים שלא נאספת על ידי הבעלים, התפשטה והפכה ממש למגיפה.

נכון להיום רשומים בנס ציונה כ – 3,500 כלבים (נתון זה מתייחס רק לכלבים אשר רשומים בעירייה ולא כולל את כמות הכלבים המשוטטים ללא רישיון). מדובר על כמות עצומה של כלבים אשר מדי יום עושים את הצרכים שלהם ברחבי העיר, שלוש וארבע פעמים ביממה! מעבר לזה, ישנה תופעה נוספת של כלבים משוטטים (כלבים שהבעלים שלהם משחררים אותם לטיול ללא פיקוח וללא רצועה או מחסום לפה).

עיריית נס ציונה נלחמת מזה זמן רב ובאופן יומיומי בניסיון למגר את התופעה אך הבעיה מתחילה ונגמרת אצל בעלי הכלבים, אשר לא מגלים אחריות ומזהמים את העיר ואף מסכנים את הציבור בריאותית ואף את כלביהם.

בימים אלה, עיריית נס ציונה מגבירה הילוך בלחימה נגד התופעה, נגד אותם בעלי כלבים אשר מלכלכים את עירנו האהובה.

לאן הלכנו עד כה ולאן פנינו מועדות?

אמצעי I: הגברת האכיפה והפיקוח

הפקחים של מחלקת השיטור העירוני מקיימים סיורים ברחבי העיר מדי יום כדי "לתפוס על חם" את אותם בעלי כלבים אשר לא אוספים אחרי הכלבים שלהם. מרבית מהסיורים נערכים כשהפקחים בלבוש אזרחי ו"סמויים". על פי חוק העזר העירוני – עלות הקנס על אי איסוף צואת כלבים היא: 320 ₪ ועלות הקנס על כלב משוטט היא: 475 ₪.

השנה העירייה הגבירה את מבצעי הפיקוח והאכיפה. רק לשם השוואה: בשנת 2019 נכון למועד זה, הכפלנו את כמות הדוחות בנושא אי איסוף צואת כלבים וכלבים משוטטים לעומת שנת 2018.

כמו כן, הגדלנו את כמות הפקחים וכן שמנו דגש מיוחד על נושא אכיפת איכות סביבה, כך שגם פקחי הוטרינריה מצטרפים למשימה זו מדי יום.

כאמור, בימים אלה, העירייה מתכוונת להרחיב את פעילות הפקחים ולהגביר את הפיקוח.

אמצעי II: קמפיין הסברה לציבור:

אבל, האכיפה המוגברת היא לא הפתרון היחידי לבעיה, זאת מכיוון שהפקחים לא תמיד יכולים להיות בזמן אמת בשטח ולכן קשה להגיע למקום לאחר מעשה ולאחר שבעל הכלב למעשה

"פגע וברח" מהמקום. (וחשבו מדובר ב 3500 כלבים * 3 פעמים ביום = 100000 מקרים ליום…)

ולכן אנו מאמינים שלצד נושא האכיפה יש לחזק את המודעות הציבורית בנושא על ידי חינוך והסברה. אין ספק שאחריות אישית של בעלי הכלבים, ומודעות של התושבים לנושא יכולה לסייע רבות במיגור התופעה.

לכן, העירייה מובילה  קמפיין הסברה שמתפרסם בימים אלה, נגד התופעה, שניתן יהיה לראותו בפרסומים בעיתון, בשלטי חוצות, בדף הפייסבוק של העירייה ובאתר העירייה. בעירייה מקווים שהקמפיין יעורר מודעות בקרב ציבור בעלי הכלבים וכן יעודד את התושבים להיות: "שגרירי ניקיון" ושירגישו בנוח להעיר לבעלי הכלבים שיאספו אחרי חיית המחמד שלהם.

בנוסף לכך, כל תושב המגיע לחסן את כלבו בשירות הווטרינרי, מקבל ערכת "שקיקקי" לאיסוף צואה + הסבר קצר על הנושא. כמו כן, יישלחו בימים הקרובים לבעלי הכלבים הרשומים בעירייה, הודעות מסרונים והתראות על חשיבות הנושא.

אמצעי III: "נאמני ניקיון":

תוספת מעולה למאבק אותו מנהלת העירייה לצורך מיגור התופעה הינה הצטרפותם של נאמני ניקיון ותושבים אכפתיים אשר יסייעו בהסברה הן בבתי הספר והן במרחב הציבורי וזוהי בהחלט הזדמנות מצוינת לקרוא לעוד ועוד מצטרפים נוספים שיסייעו לנו לשמור על נס ציונה נקייה מצואת הכלבים. בנוסף, תבחן העירייה אפשרויות לשלב בני נוער לשמירה על הגינות הציבוריות.

ראש העיר שמואל בוקסר: "אני פונה אליכם התושבים, ומבקש מכם לקחת אחריות, לגלות מודעות ולהגביר עירנות. כל יוזמה שתגלו מצידכם היא ברוכה ורק ביחד נוכל למגר את התופעה".

ועכשיו לחלק המפחיד! זה לא רק לא נעים זה אפילו מסוכן….

מסתבר שצואת הכלבים, מעבר לכך שהיא מהווה מפגע סביבתי (מוקשים על המדרכות והדשאים ברחבי העיר), היא גם מסכנת את בריאותינו, את בריאות בעלי החיים שלנו ואת הסביבה.

מחקרים שנעשו בארה"ב, קובעים כי הסיבה השלישית לזיהום מקורות המים, הינה צואת כלבים. לפי ה EPA  (הסוכנות להגנת הסביבה), צואת כלבים רעילה כמו כימיקלים ושמנים המושלחים לסביבה.

גרם אחד של צואת כלבים מכיל 23 מיליון חיידקים צואתיים.

בנוסף לנזק הסביבתי, צואת הכלבים מסכנת את בריאות האדם וזאת על ידי הפצת טפילי מעיים שונים (תולעים שטוחות ותולעים עגולות) וכן חיידקים פתוגניים כגון: סלמונלה וקמפילובקטר, תוך כדי גרימת נזק למערכת העיכול ועד לתחלואה קשה, בעיקר באוכלוסיות בעלי מערכת חיסונית חלשה.

הנזק הנוסף הינו לבעלי חיים אחרים (בעיקר כלבים) וזאת שוב על ידי הפצת טפילי מעיים שונים (תולעים שטוחות ותולעים עגולות) ופתוגניים שונים, כמו: טוקסוקארה, קמפילובקטר אי-קולי, ג'יארדיה פרוו וירוס ותולעת הפארק, אשר גם במקרים אלו יכולים לגרום לתחלואה ובמקרים מסוימים אף למוות.

לפיכך על מנת לשמור על בריאותנו, בריאות חיות המחמד והסביבה שלנו חובה עלינו לאסוף את צואת כלבינו.

תושבים יקרים, רק ביחד נוכל למגר את התופעה!

0 0 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

הערה 1

Subscribe
Notify of
1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
איל
4 years ago

הגיוני, ראש עיר צייד שונא חיות מרים קמפיין הסתה נגד כלבים ובעליהם

- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן