27.1 C
Ness Ziona
יום ראשון, יוני 16, 2024

פותחים את השנה בנתינה,נס ציונה מצדיעה למתנדביה ואומרת תודה!

חובה לקרוא

לפני כשבוע, הגיעו מאות מתנדבים בעיר לערב הוקרה שהפך למסורת – הזדמנות להודות על פועלם וציונה של השנה החדשה.

הערב שהתקיים בהיכל התרבות היה מכובד ומרגש, והיווה הזדמנות להעלות על נס את העשייה המגוונת והענפה בעיר בתחום ההתנדבות, הזדמנות להציג את העשייה ההתנדבותית בעיר, הן למתנדבים והן להנהלת הרשות.

באירוע נכחו ראש העיר, שמואל בוקסר, סגנית ומ"מ ראש העיר סמדר מוצפי אהרוני, סגן ראש העיר, אריאל אלמוג, מנהלי אגפים בעירייה, שותפים לעשייה ההתנדבותית בעירייה,  וכמובן יושבי ראש ארגוני המתנדבים וקהל המתנדבים בעיר.

בפתיחת האירוע, הודתה יעל בן נון גובר, מנהלת המדור להתנדבות באגף הרווחה, לכלל המתנדבים ולמובילי ההתנדבות ויושבי ראש ארגוני המתנדבים בעיר, על מסירותם הרבה ונכונותם לתרום לקהילה, להשפיע, להתגייס למען המטרה המשותפת, באמצעותה הופכים לשותפים משמעותיים בקידום הערכים והחזון העירוני ונושאים יחד את המסע יקר הערך של ההתנדבות למען החברה ולמען חוסנה ולכידותה של הקהילה. אין ספק שחוסנה של עיר, של חברה, הוא תוצר בין היתר של מעורבות התושבים במקום. מדבריה של יעל בן נון: "סטיב ג'ובס אמר שאם אתה רוצה ללכת מהר – לך לבד! אבל אם אתה רוצה ללכת רחוק – לך ביחד. ובהחלט יחד אנחנו הולכים רחוק, יוצרים ומגשימים חלומות, ויחד ממנפים את ההתנדבות בעיר. אשריכם שבחרתם בנתינה כדרך חיים!"

העיר נס ציונה בה פועלים אלפי מתנדבים, מקטן ועד גדול, בלמעלה מ 45 ארגונים ופרויקטים התנדבותיים, הינה עיר שמדברת התנדבות, חיה ונושמת את הקהילתיות והמעורבות של התושבים בכל תחומי החיים.

עשרות הפרויקטים בארגונים השונים, פועלים במגוון רב של תחומי חיים:

רווחה – ביניהם תחום הילדים ונוער, קשישים ואוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, שירותי ייעוץ ומידע , תחום החינוך, הכולל מתנדבים בגני הילדים, בתי הספר היסודיים ועד לתיכונים,

שם מסייעים המתנדבים הן בין כתלי בית הספר והן מחוצה לו.

תחום ביטחון הכולל את תחום בטיחות בדרכים וכן מתנדבים לשעת חירום (ביניהם גדוד החילוץ וההצלה), איכות הסביבה, ספורט, קליטת עליה, דת ובריאות.

וכמובן פעילותה של הקהילה העסקית.

בהמשך הערב הוקרן סרטון שייצג בכבוד את עירנו בטקס "אות קהילה מתנדבת" שאירחנו בעירנו לפני מספר חודשים. הסרטון אפשר הצצה לעשייה ההתנדבותית בעיר.

לאחריו הוזכרו הפרויקטים והעשייה המיוחדת שהתקיימה בעיר, לצד העשייה השוטפת;

  • "תמר לקהילה"- בשיתוף עמותת יד תמר, ומטרתו יצירת קהילה מקומית ועצמאית המסייעת למשפחות שנקלעו למשבר. הפרויקט הוקם בשכונת סביוני הפארק ובתקווה שנצליח לשכפל אותו לשכונות נוספות בעיר.
  • "גדולים במדים" – נרקמו שיתופי פעולה עם חברי הפרויקט (צעירים עם צרכים מיוחדים שמתגייסים לצבא), כך ששולבו בעבודות משותפות עם המדור להתנדבות ואגפים שונים בעירייה. הסיפוק ושביעות הרצון הדדיים ללא ספק.
  • ארגון הרוטרי המקומי שינה מעט פניו והתחדש הודות להצטרפותם של בני "הדור הבא" של המתנדבים.
  • עמותת של"מ (=שירות לאומי למבוגר) החלה לפעול לראשונה בעיר, עם פרויקט של אנגלית מדוברת בבית ספר בינתחומי הדר.
  • הוקם מרכז למידה בהובלת הרשות לביטחון קהילתי ובשיתוף עם המדור להתנדבות ומחלקת הנוער, הסיוע ניתן כמובן על ידי מתנדבים.
  • בימים אלו מוקמת יחידת מתנדבים מקומית בתחום בטיחות בדרכים, ביוזמת סגנית ומ"מ ראש העיר סמדר מוצפי אהרוני ובהובלת אגף הביטחון.
  • איחוד הצלה החלו לפעול כאן ובימים אלו מסתיים קורס הכשרה ראשון של הארגון בעיר.
  • תורמים נוספים, תושבי העיר, שהחליטו לתת יד ולסייע למשפחות מעוטות יכולת.
  • מובילי ההתנדבות לקחו חלק בסדרת הכשרות מקצועיות כמדי שנה.
  • והכשרות בתחום החירום, ביניהם מתנדבי גדוד החילוץ וההצלה, שזכו לשבחים  רבים מקציני פיקוד העורף.

ראש העיר, שמואל בוקסר, נשא דברים ובירך את המתנדבים ודיבר על החשיבות הרבה של תרומתם המשמעותית לקהילה, אשר מאפשרת לרשות להעצים ולהרחיב את יכולותיה למימוש המחויבות כלפי התושבים. מדבריו של בוקסר: "תהיתי כיצד אוכל לזקק את ייחודה של העיר נס ציונה? שהרי נס ציונה מיוחדת בכל כך הרבה תחומים, אך ללא ספק, היהלום שבכתר, הם האופי ואיכות מערך ההתנדבות שלנו. אלפי מתנדבים פועלים בנס ציונה, מנעריה ועד חכמיה. כמות בלתי נתפסת של למעלה מארבעים עמותות, ארגונים ופרויקטים התנדבותיים. ואת כל אלה, אתם המתנדבים, עוטפים בחום. הופכים אותנו לעיר טובה יותר. כי מה היא עיר, אל לא מרקם תושביה".

בסיום נאומו, בירך ראש העיר את המתנדבים ובני משפחותיהם בבריאות טובה ואיחל להם עוד שנים ארוכות של התנדבות ועשייה משמעותית למען העיר.

בין המברכים, היו מנהל האגף לשירותים חברתיים, עמיר קשי, שהחל את תפקידו לפני מספר חודשים. קשי הודה להנהלת העיר על התמיכה והמקום החשוב שניתן לתחום הרווחה, כמו גם להתנדבות.

בשם המתנדבים בירכו השנה, שני זוגות מתנדבים, תמי ושאול מור וגניה ושלמה ברזילי.

כל אחד מהם מתנדב בתחום אחר ואפשר הצצה לעולמות תוכן מגוונים בעולם ההתנדבות המקומי;

תמי מרכזת את פרויקט רופאי השיניים מתנדבים שבאגף לשירותים חברתיים, ואילו שאול בן זוגה מתנדב בפרויקט גמל"א- סיוע לימודי לתלמידים ממשפחות מעוטות יכולת וידיד לחינוך בבתי הספר בעיר.

גניה, מרכזת את פרויקט "שעת סיפור באהבה" – שבאגף לשירותים חברתיים, ואילו שלמה בעלה מתנדב ומשדר ברדיו המקומי וכן רכז בעמותת ידיד לחינוך בעיר.

אין ספק שארבעתם אנשים בעלי רקע מקצועי ותעסוקתי מרתק, כולם מגיעים עם רצון לתרום, להשפיע ולהישאר משמעותיים. ואיך לא? מדברים על החשיבות של ההתנדבות המשפחתית, התרומה לזוגיות והדוגמא האישית החשובה לילדים ולנכדים.

המתנדבים הודו למדור להתנדבות על הליווי המקצועי ולראש העיר על התמיכה בתחום ההתנדבות בעיר.

"ההתנדבות מאפשרת לי להמשיך ולהרגיש משמעותי, רצוי ומועיל. אני קם כל בוקר בתחושה שיש תוכנית ותוחלת ליום שלפניי. אני מרגיש שאני ממשיך לעשות ושלא נשכחתי בקרן הזווית של החיים" (כך מדבריו של שלמה ברזילי)

יעל בן נון ועדה בני – מתנדבת בעמותת עמית – לרווחת האזרח הוותיק ומובילה את פעילות עמותת של"מ בעיר (שירות לאומי למבוגר), בפרויקט אנגלית מדוברת
מתנדבי מד"א יחד עם ראש העיר ויזהר גינתון (מתנדב במרכז גישור)
רחל קסלר, מתנדבת באולפן לעברית של ויצ'ו, מרסל נחום, מתנדבת בויצ'ו יחד עם נשות האולפן


יעל בן נון יחד עם צוות מתנדבות ממגוון פרויקטים ואירועים


עמיר קשי – מנהל האגף לשירותים חברתיים – נושא נאום
מתנדב שאול מור
שלמה ברזילי – מתנדב – נושא נאום

 
ראש העיר שמואל בוקסר

במהלך האירוע , נהנו הנוכחים מהמופע האיכותי של אסף אשתר, שאירח את שרון חזיז עם "כל המילים השמחות". המופע אפשר לאורחי האירוע ליהנות מחוויה אינטלקטואלית מוסיקלית וחוויתית מיוחדת במינה.

שלי עמר,מיטל נוימן ויעל בן נון גובר

קרדיט צילום: דור בורוכוב

0 0 votes
Article Rating
- פרסומת -spot_img

כתבות נוספות

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
- פרסומת -spot_img

חדשות אחרונות

0
Would love your thoughts, please comment.x
דילוג לתוכן